REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archiv

Vybrat správně jazykovou školu v Ostravě je základ

Hledáte jazykovou školu v Ostravě, ve které byste si rádi zvýšili svou úroveň angličtiny? Určitě jste se setkali se situací, kdy před vámi leželo několik nabídek, a vy se nemohli jednoznačně rozhodnout která je ta nejlepší. Tento článek vám pomůže s výběrem jazykové školy a jazykových kurzů v Ostravě přesně na míru pro vás tak, abyste byli maximálně spokojeni.

Osobní návštěva k nezaplacení

Nic vám neudělá obrázek o škole lépe, než její osobní návštěva. Udělejte si čas, a jak se říká, běžte to prozkoumat osobně. Můžete si také domluvit schůzku. Pokud vám jazyková škola vyjde vstříc, budete si to tam moci v klidu prohlédnout, zjistit veškeré důležité informace a udělat si o škole svůj názor, který vám velmi pomůže při rozhodování. Klidně si se sebou vezměte i notes na poznámky s připravenými informacemi, které chcete znát. Až se vrátíte z návštěvy, můžete si pak jednotlivé školy a jazykové kurzy mezi sebou porovnat na základě osobních dojmů. Zaměřte se na kvalitu výuky, ale také na prostředí, ve kterém se učebny nachází. Musíte se v něm cítit příjemně a pohodlně.

Nabídka ukázkové hodiny

Mnoho škol a kurzů nabízí možnost vyzkoušení ukázkové hodiny. Doporučujeme tuto možnost využít, neboť na vlastní kůži zjistíte,jak taková hodina bude probíhat v budoucnosti, a zda vám její styl bude vyhovovat. Ukázkové hodiny jsou většinou zdarma a vy tak můžete zjistit, zda je pro vás tato jazyková škola vhodná.

Cena nerozhoduje

Nevybírejte jen podle ceny kurzu, ale také podle kvality lektora, jeho znalostí, certifikátů a především na základě referencí. Pokud má nějaký váš kamarád, známý či kolega zkušenost s jazykovými kurzy, dejte si s ním schůzku a zjistěte, jaké kurzy využil a jaké s nimi má zkušenosti. Použít můžete také internet. Většina jazykových škol má na svých webových stránkách reference, ale zabrousit můžete také na různá diskusní fóra, ve kterých zjistíte názory bývalých i současných zákazníků.

Počet hodin a členů ve skupině je klíčový

Jak jsme zmínili v předchozím textu, cena by neměla být nejdůležitějším kritériem při výběru jazykové školy. Mimo kvality výuky se zaměřte také na počet hodin, které za danou cenu budete studovat. Možná jste také narazili na různé počty skupinek nebo dokonce na výuku pro jednotlivce. V zásadě lze říci, že čím menší skupina, tím bude výuky intenzivnější. Učitel se vám bude více věnovat, budete mít více prostoru pro svůj osobní rozvoj. Musíte však brát také v potaz, že čím menší skupina studentů, tím dražší hodina.

Lokalita je důležitá

Vyhledávejte jazykové školy pouze v okolí svého místa bydliště, nebo tam, kde se často pohybujete. Možná, že vám dojíždění do vedlejšího města nepřipadá jako překážka, ale po určité chvíli vás může cestování omrzet, nebude vám již připadat tak pohodlné a především zdlouhavé.

Hledáte-li kurzy v Ostravě, vyberte si takovou školu, která má dobrou dostupnost MHD, případně možnost parkování poblíž. Jazykové kurzy Ostrava jsou nejčastěji situovány v centru Ostravy, kde je výborná dopravní dostupnost. Například jazyková škola 1st English se nachází na Nádražní ulici poblíž Divadla Jiřího Myrona a blízko tramvajové i trolejbusové zastávky.

Angličtina online jako alternativní řešení

Nemáte-li čas dojíždět na kurzy, můžete zvážit výuku online. Angličtina online má jisté výhody. Učit se můžete z domova nebo vaší kanceláře a nemusíte nikam jezdit. Každá jazyková škola v Ostravě nebo kdekoliv jinde má odlišné podmínky, například již zmíněná 1st English nabízí angličtinu online přes Skype, přičemž vy si určíte čas výuky, který vám bude vyhovovat.

Nyní znáte veškeré důležité informace potřebné k tomu, abyste si mohli vybrat tu nejlepší jazykovou školu. Začít můžete průzkumem na internetu, stačí do vyhledávače zadat „angličtina Ostrava“ a následně postupovat podle tohoto článku. Věříme, že vám náš článek pomůže a vaše angličtina bude na profesionální úrovni.

Comments are closed.