REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archivy

Čínské zelí

Čínské zelí se u nás příliš moc neprodává, ale najdeme ho ve specializovaných obchodech. Lze ho však bez problémů pěstovat na zahrádkách i v našich podmínkách. Rozhodně stojí za to čínské zelí vyzkoušet. Obsahuje totiž spoustu vitaminů a minerálů

 

Konzumace čínského zelí je neskutečně prospěšná našemu tělu. Tato zelenina má totiž výborný vliv na trávení a také na povrch sliznice trávicího traktu. Usnadňuje navíc trávení tuků, a proto je vhodné i při redukční dietě.  Pokud vás trápí vysoký cholesterol, čínské zelí vám ho může pomoci stabilizovat. Doporučuje se i jako prevence arteriosklerózy a kornatění tepen. Čínské zelí si mohou dopřávat i ti, kteří trpí různými záněty střev. Zajímat vás určitě bude vysoký obsah vitaminů a minerálů. Za zmínku rozhodně stojí vitamin C, provitamin A, vitamin B1, B2 a B3, draslík, hořčík, vápník, síra a železa.

 

Co se týče skladování čínského zelí, není dobré ho skladovat moc dlouho. Rozhodně se nehodí k dlouhodobému uchovávání. Čínské zelí se sklízí od července po celou sezónu. Z čínského zelí je možné udělat zeleninový salát, ale hodí se i do polévek a různých masových a zeleninových směsí. Chutnat vám budou čínské nudle s kuřecím masem a čínským zelím. Vyzkoušet ale můžete i naši českou klasiku – dušené zelí. To je dobré připravit na cibuli a slanině. Na rozdíl od klasického zelí je čínské zelí lépe stravitelné a tolik nenadýmá. Velmi dobré je i v syrovém stavu se zálivkou ze soli, cukru, octu a pepře. Dobře se hodí i k mrkvi, ředkvičkám a jarní cibulce.

 

Čínské zelí můžeme pěstovat i na zahrádce. Semena se vysévají od poloviny června. Pokud byste to zkusili na jaře, bude vám zelí špatně růst a vybíhat do květu. Sít se může až do konce srpna. Čínské zelí potřebuje humózní půdu a pravidelnou zálivku. Zelí by se nemělo plít, protože má mělce rozprostřené kořínky. Sklízet můžeme už 3 týdny po výsadbě. Poblíž čínského zelí doporučujeme zasít také rajčata, která odpuzují bělásky a kerblík, který odpuzuje zase slimáky.

Comments are closed.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat