REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archivy

Hygiena na WC a její údržba

WC bývá zpravidla nejmenší místnůstkou v našem bytě, pokud není spojená s koupelnou. Bývá, ale z pravidla nejnáročnější na údržbu, pokud chceme, aby zářila čistotou. Více než kde jinde se vyplatí při úklidu dodržovat správný postup. Správný systém a pečlivost se Vám vyplatí.

Většinou co nás na WC nejvíc trápí, tak je vodní kámen, který se neustále usazuje v míse. Pokud začínáme s úklidem, vždy musíme začínat od shora dolů. Otřeme osvětlení, prach na dveřích a z poliček. Poté si do mísy nalejeme čisticí prostředek proti vodnímu kameni, aby mohl působit, a mi můžeme pokračovat v úklidu. Ke svému úklidu můžeme použít utěrku z mikrovlákna, s kterou se nám bude dobře pracovat. S pomocí čistícího přípravku si umyjeme kachličky, držák na toaletní papír, předměty a plochy kolem toalety. Poté pomocí štětky důkladně vyčistíme mísu, kterou pak řádně spláchneme. Na vyčištění záchodového prkénka použijeme přípravek s desinfekcí, jako je např.Bioform, abychom ho zbavili nečistot a bacterií.Pokud se nám to nepovede vyčistit jen utěrkou, můžeme použít starý kartáček na zuby, abychom se dostali do špatně přístupných míst.

Každý z nás si může vybrat s nepřeberného množství čisticích přípravků v obchodech. I naše úklidová firma J&H Úklid, ve svém kamenném obchodě ve Vyškově prodává různé čisticí prostředky na WC a úklidy, které také používá při svých úklidech, jak v domácnostech, tak na různých institucích. Na čištění WC se používají prostředky, jak na odstranění vodního kamene, tak s bělící přísadou. Pokud chceme být ohleduplní k životnímu prostředí, vybíráme čisticí prostředky ekologické, ty bývají pro lepší orientaci označené na etiketě. Mezi šetrné a účinné prostředky patří také ocet a soda, bud v neředěném, nebo ředěném stavu. Musíme je, ale častěji používat a nechat déle působit, protože nejsou zas až tak účinné, jako jsou čisticí prostředky z obchodu. Pro běžnou údržbu na WC můžeme mít poruce také vlhčené ubrousky, kterými si prkénko a mísu z vnější strany setřeme.Samozdřejmostí určitě je, že všechny přípravky a pomůcky na WC ukládáme odděleně a používáme je pouze na tyto účely. V žádném případě tyto věci neukládáme v jiných místnostech bytu.

Pokud budete mít zájem, aby Vám vaše obydlí uklidila úklidová firma, tak naše firma J&H Úklid, která má  dlouholetou zkušenost, Vám bude k dispozici.

A co na to J&H Úklid?

Pokud se rozhodnete využít služby naší úklidové firmy, jsme tu pro Vás k dispozici 24 hodin denně / 7 dní v týdnu / 365 dní v roce. Provádíme kompletní úklidové služby – strojové čištění všech druhů podlah, čištění kožených sedaček, mytí oken, čištění koberců, ale spoustu dalších úklidových služeb v lokalitách Praha, Brno, Vyškov, Slavkov, Prostějov, Olomouc, Zlín a další města ČR.

Comments are closed.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat