REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archivy

Author Archive

Repliky historických oken, dveří a vrat

Při výměně oken v historických objektech musí majitelé dbát na zachování původního vzhledu oken. Truhlářství Halamka se postará o výrobu replik oken tak, aby byly splněny všechny požadavky památkového úřadu. Vyrábíme kvalitní dřevěná špaletová okna.

Původního vzhledu je při výměně historických oken dosaženo také kováním, historickými dřevořezbami a ozdobnými prvky. Stará špaletová okna již nevyhovují požadavkům na akustické a tepelně-izolační vlastnosti. Díky replikám získáte moderní dřevěná okna historického vzhledu se všemi výhodami současné technologie výroby.

Historické repliky oken jsou vyžadovány v zámeckých areálech či chráněných budovách, stavební omezení však platí také pro většinu domů v historických centrech, a to i menších městeček. Špaletová okna jako repliky se používají také při obnově zemědělských statků, venkovských usedlostí nebo horských chalup. V kombinaci s izolačním dvojsklem se repliky špaletových oken vyznačují tak dobrými vlastnostmi, že jsou žádané také pro novostavby.

Kvalitu testuje certifikovaná laboratoř

Špaletová okna mohou být vyráběna z dubového, borovicového, smrkového ale i dalšího dřeva. Zručnost truhlářů v kombinaci s chytrými technologickými postupy dává vzniknout pěkným, řemeslně perfektně provedeným výrobkům. Veškeré deklarované vlastnosti testuje laboratoř, která udělila příslušné certifikáty.

Truhlářství Halamka vyrábí nejen dřevěná okna, ale připravuje také historické repliky dveří, vrat či brán. Výsledek zkušenosti truhlářů můžete vidět například na zámku v Českém Krumlově, na hradě Rožumberk, ale i u množství soukromých domů.

Výhody replik dřevěných oken

  • skvělé tepelně-izolační vlastnosti
  • výborná akustická izolace
  • celoobvodové kování
  • díky moderním nátěrům se nemusí pravidelně natírat
  • dlouhá životnost

Za špatné etikety na výrobcích budou hrozit vyšší pokuty

V lednu 2015 vstoupí v platnost novela zákona o potravinách. Ta mimo jiné zpřísňuje pravidla pro označování výrobků. Pokud se obchodníci včas na změny nepřipraví, hrozí jim za ignorování nových pravidel vysoké pokuty. Dosavadní maximální pokuta činí tři miliony korun. Nově můžou obchodníci za špatně označené produkty zaplatit pokutu deset milionů korun.

Jak se tedy vzhled etiket změní? Písmena na obalech nyní měří asi půl milimetru. Aby etikety přečetli i starší a hůře vidící občané, písmena by od ledna měla být nejméně dvakrát tak velká. O výrobu etiket pro vaše zboží tak, abyste stihli na novelu včas reagovat, se postará například společnost AG-FOIL Bohemia, která je přímým výrobcem etiket, nikoliv pouze prodejcem.

Díky zvětšení písma se na etikety nevejde tolik textu, jako doposud. Z obalů menších výrobků tak pravděpodobně zmizí texty o složení v cizích jazycích a zůstane jen čeština. Všechny povinně zveřejňované informace, důležité pro spotřebitele, by navíc měly být umístěny na barevně kontrastním pozadí. O poznání výrazněji musí být označeny alergeny.

Prodejci také budou muset lépe označovat nebalené potraviny. Zákazník musí dostat informaci, ze které země výrobek pochází a jaká je jeho hlavní složka. Tyto informace budou obchodníci uvádět v těsné blízkosti výrobků.

Včasným kontaktováním spolehlivého výrobce etiket, štítků a datumovacích fólií si obchodníci ušetří spoustu komplikací. AG-FOIL Bohemia dodává etikety v mnoha zpracováních podle účelu použití. Firma se zabývá výrobou logistických etiket, termo etiket, grafických etiket, print etiket či textilních etiket. S označováním výrobků má dlouholeté zkušenosti.

Pro spotřebitele jsou důležité informace o datu výroby, datu spotřeby a další. Pro tento typ označování výrobků se nejlépe hodí technologie kódovacích, datumovacích fólií. Datumovací fólie reprezentují to nejlepší po stránce kvality a funkčnosti. AG-FOIL Bohemia dokáže v oblasti označování zboží vyhovět specifickým a náročným požadavkům výrobců a obchodníků.

Mnoho zákazníků dá na doporučení svých známých nebo se řídí svými předchozími zkušenostmi. Pokud výrobce či prodejce nedodržuje platné zákony a snaží se všemožně obejít povinnosti, které vůči zákazníkům má, tyto informace se mezi lidmi rychle šíří a firma ztrácí dobrou pověst. A to má pro ni neblahé ekonomické důsledky. Proto přípravu na změny, které novela zákona o potravinách přináší, nepodceňujte a zajistěte si u výrobce nové etikety.

Termotransferové pásky vysoké odolnosti pro nejrůznější využití

Termotransferové pásky je možné za nízké ceny vyrobit ve velmi vysoké kvalitě. Společnost AG-FOIL BOHEMIA je dlouholetým výrobcem a dodavatelem ověřených termotransferových fólií pro všechny druhy dostupných tiskáren. Pro vaše podnikání dodá pásky pro potiskování různých materiálů, od papíru po plast. Vyberete si z různých barev. Oceníte, že ochranná vrstva na fóliích šetří tiskovou hlavu a brání tak jejímu opotřebení a zvyšuje životnost.

Podle požadované odolnosti dotisku pro vás společnost AG-FOIL BOHEMIA vyrobí termotransferové fólie čtyř základních druhů. Páska Wax/Vosk se jednoduše aplikuje zejména na logistické etikety, maloobchodní visačky či se využívá v potravinářském průmyslu. Je vhodná pro tisk textů i čárových kódů.

Odolností vůči mechanickému oděru se vyznačuje termotransferová fólie Wax-Resin/Vosk-Pryskyřice. Používá se k aplikaci na různé druhy materiálů od silného nepotáhnutého papíru až po hladké syntetické povrchy, a to pro etikety v automobilovém nebo farmaceutickém odvětví či pro etikety pro venkovní použití. Maximální kvalitu tisku pro tiskárny se šikmou hlavičkou zaručují termotransferové pásky Wax-Resin/Vosk Pryskyřice- NEAR EDGE. Tyto pásky vysoké kvality se kromě všeobecného potisku etiket využijí také pro přímý dotisk obalových materiálů.

Termotransferové pásky Resin/Pryskyřice odolají i vysokým teplotám a chemickým látkám, jako jsou motorová paliva či nemrznoucí směsi. Vyznačují se také odolností proti praní. Potisknete s nimi textilní stuhy i etikety pro mnoho účelů.

Vybírat můžete také z mnoha rozměrů a několika návinů. Podle typu vaší tiskárny se dodávají pásky s vnitřním i vnějším návinem. Pro průmyslové typy tiskáren se nejčastěji používá papírová dutinka o šířce 1“, pro malé stolní tiskárny využíváme papírové dutinky se zářezy o šířce 0,5“.

Společnost AG-FOIL je tradičním výrobcem a dodavatelem termotransferových pásek. Patří mezi největší podniky, zabývající se výrobou fólií pro tisk čárových kódu, ražebních (datumovacích) fólií, polygrafických fólií pro horkou ražbu a zlacení výrobku, textilních etiket, samolepících logistických, plně grafických či nesamolepících etiket. AG-FOIL je držitelem certifikace ISO 9001 a ISO 14001. Vedle vysoké kvality produktů klade důraz na osobní kontakt se zákazníkem, efektivnost práce a nezatěžování životního prostředí.

Nejlevnější print etikety přímo od výrobce

AG-FOIL BOHEMIA patří mezi největší výrobce print etiket v České republice. Nabízí nejnižší ceny na trhu. Cena se pohybuje od 99 Kč/100 archů A4 (bez DPH). Proč tedy nakupovat etikety jinde? Levnější etikety nekoupíte, ani v kamenném obchodě, ani ve velkoobchodních sítích. Společnost AG-FOIL nabízí přehledný e-shop, kde si snadno a přehledně vyberete typ, rozměr a barvu print etiket. V nabídce má balení 100 archů A4 nebo průmyslové balení 1000 archů A4. Objednané zboží vám doveze, až do místa určení.

Print etikety, jak už samotný název napovídá, jsou určené pro tisk. Využívají se v mnoha oblastech, například pro tisk adresních štítků pomocí běžné kancelářské tiskárny. Dále na označování a identifikaci různého zboží a výrobků. V kancelářích k přehlednému označování a identifikaci CD a DVD. Etikety jsou nepostradatelné také v logistice při označování a identifikaci distribuovaného zboží. Pro tento náročnější způsob použití, z hlediska okolních vlivů při lodní nebo letecké přepravě, nabízíme etikety s odolnějším lepidlem.

Etikety
jsou vyráběny ze speciálního bezdřevého papíru s tuhým podkladovým silikonem a ze speciálního lepidla, které odolává vysokým teplotám, které vznikají při tisku v laserových tiskárnách. AG-FOIL dodává print etikety s bezpečnostním okrajem po obvodu etikety, což minimalizuje riziko zanesení lepidla do tiskárny. Nepotřebujete k jejich potisku speciální tiskárny, stačí běžná kancelářská tiskárna.

V nabídce najdete standardní rozměry, které se používají na našem trhu, vyrobíme i speciální tvary na základě individuálního požadavku zákazníka. Nabízíme print etikety s matným bílým povrchem i v zářivých radiantních barvách ve 4 odstínech, které se využívají při různých akcích.

AG-FOIL BOHEMIA je výrobce termotransferových fólií pro tisk čárových kódu, ražebních (datumovacích) fólií, polygrafických fólií pro horkou ražbu a zlacení výrobku, textilních etiket, samolepících logistických, plně grafických, nesamolepících etiket. Všechny tyto výrobky jsou určeny do termotransferových tiskáren značek Zebra, Sato, Avery Dennison, Datamax, Monarch, Intermec, Cab a mnoho dalších.

Označování a identifikaci výrobků je nutné řešit komplexně

Každý podnik, který produkuje vlastní výrobky nebo dodává na trh výrobky s vlastním označením, musí vhodným způsobem vyřešit jejich identifikaci. Každé takové řešení by mělo být efektivní, jak po technické, tak po ekonomické stránce. Zkušenosti ukazují, že jedině komplexní řešení označování a identifikace výrobků může splnit oba požadavky.

Společnost AG FOIL Bohemia patří mezi největší výrobce v oblasti označování a identifikace výrobků a je schopná svoji nabídkou a službami splnit náročné požadavky zákazníků. Komplexní řešení podle AG FOIL začíná osobní konzultací, návrhem řešení a pokračuje dodávkou zařízení a spotřebního materiálu pro označování výrobků.

AG FOIL Bohemia dodává termotransferové tiskárny značek Sato, Zebra, Avery Dennison, Datamax, speciální barevné tiskárny Primera, InkJet tiskárny, příslušenství k nabízeným tiskárnám, aplikátory etiket, inkousty a ředidla.

V nabídce je také široký sortiment spotřebního materiálu pro označování a identifikaci. Jedná se zejména o samolepící štítky, print etikety, termotransferové fólie pro tisk čárových kódů, datumovací fólie, textilní etikety, samolepící logistické etikety, nesamolepící grafické etikety a další.

Všechny výrobky jsou nabízeny ve standardních rozměrech. V případě potřeby je možné jejich přizpůsobení konkrétním požadavkům zákazníka.

Produkty AG-FOIL Bohemia slouží nejen svému účelu, ale také životnímu prostředí. Vedení společnosti dbá na vysokou profesionalitu zaměstnanců, neustále zdokonaluje a modernizuje technologie a usiluje o co nejlepší služby zákazníkům. AG-FOIL Bohemia je obchodně výrobní společnost s dlouholetou výrobní tradicí. Má k dispozici moderní technické vybavení a široký výrobní rozsah.