REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archivy

Kultura

Pečujte o svůj starožitný nábytek

Pečujte o svůj starožitný nábytek

Hodně lidí touží po tom, pořídit si opravdu starožitný nábytek, který se stane pýchou a dominantou daných prostor. Spousta občanů už se k takovému činu dokonce odhodlala. Jestli pak ale více, jak se vůbec starat o starožitný nábytek? Není to totiž to samé, jako kdybyste si do interiéru pořídili moderní kus nábytku z obchodního domu.

Starožitnosti vyžadují jistou péči k tomu, aby byl zachován jejich stále stejný vzhled a celková hodnota. Ta je velice důležitá, protože starožitnosti jsou ve své podstatě určitým typem investice, u níž roste cena s přibývajícími léty konkrétního produktu. Tomu ale musí odpovídat i celkový stav.

Pokud nevíte, jak se k takovému nábytku chovat, začtěte se do následujících řádků. Ty vám prozradí to nejdůležitější.

Myslete i na ty nejmenší detaily

Spousta těchto prezentovaných rad je samozřejmě spojena i s dalšími segmenty v oblasti starožitnictví. Typickým příkladem jsou starožitné obrazy, u nichž lze také hromadu věcí shodně aplikovat. Pozor si dejte určitě na zbytečně časté přenášení a stěhování nábytku, což by se mohlo negativně podepsat na celkové bytelnosti.

Vyvarujte se příliš vysokým teplotám a suchu. Na druhou stranu to nepřehánějte ani s vlhkostí. Některé kusy nábytku raději umístěte tak, abyste je nevystavovali přílišnému slunečnímu záření. To se záporně projeví na barevném odstínu. Pokud jej aktivně používáte, není od věci vsadit na podsedáky, podložky a jiné doplňky zabraňující jejich rychlejšímu opotřebení.

A jestliže se náhodou pustíte do jejich údržby, vždy používejte jen odpovídající doplňky a s leštěním to nepřehánějte. To platí i pro starožitné šperky, jež mohou patřit také na bohatý seznam vámi pořízených starožitností. Takto opečovávané předm

Starožitné obrazy představují lákavou investici

Starožitné obrazy představují lákavou investici

Lidé se v dnešní době rozmýšlí více než kdy předtím, do jakého segmentu investovat, aby z dlouhodobého hlediska přinášel odpovídající zhodnocení. Možností je samozřejmě přehršel. My se v tomto článku však zaměříme na jednu, jež získává na stále rostoucí popularitě.

Z obecného hlediska lze tvrdit, že jsou to starožitnosti. Věci v dobrém stavu staré desítky až stovky let. Předměty, jejichž skutečná hodnota při prokázání původu neustále vzrůstá. Takže za několik let máte jistotu, že konkrétní věc bude mít jednoznačně vyšší cenu.

Za starožitnosti lze prohlásit nejrůznější předměty. Od starých hodin, přes sochy, military, koberce, exotické prvky, až po medaile, keramiku, porcelán a starožitné šperky. Jedním z velice žádaných sortimentů však stále zůstávají obrazy.

Umělecká díla jako výnosná cesta pro uložení peněz

V okamžiku, kdy proniknete do tajů starožitných obrazů budete ihned vědět, že na první pohled starodávně vyhlížející obraz není jen „starou“ věcí, ale cenným kusem od významného malíře. Starožitné obrazy protínají samozřejmě nejrůznější umělecké styly. Investovat můžete do tuzemských, ale také těch zahraničních autorů. Vybírat si mimo jiné lze z kreseb, akvarel, tisku i grafiky.

A mnohdy je pravidlem, že čím větší investice do obrazu, tím větší šance na následný prodej. Ano, spousta profesionálů se shoduje v tom, že díla za desetitisíce se prodávají daleko lépe než starožitné obrazy za několik stovek korun.

V rámci investice do starožitnictví je vhodné zmínit ještě jednu kategorii produktů. A tou je starožitný nábytek. V jeho případě toho můžete získat ještě daleko více. A to nejenom oku lahodící doplněk interiéru s rostoucí hodnotou, ale také praktickou součást domácnosti. Tu lze pohodlně využívat každý den dle vlastních potřeb.

Starožitný nábytek – odhalte jeho kouzlo

Starožitný nábytek – odhalte jeho kouzlo

Stále častěji se do popředí zájmu mnohých lidí dostávají starší věci. Nemáme na mysli každou opotřebovanou věc, ale předměty s jistou historickou hodnotou. Ta má v první řadě vzrůstající cenu a zároveň jde o unikátnost a jedinečnost, se kterou se v běžném obchodě jen tak nesetkáte.

To se samozřejmě týká starožitností obecně. Jen si to představte sami. Do obývacího pokoje si postavíte stůl ze 17. století, k němu židle s císařským polstrováním a do rohu místnosti dáte komodu ze 16. století. Taková místnost pak bude působit doslova úchvatným dojmem. Starožitný nábytek totiž dokáže v každém interiéru přednést skutečně nevídané věci.

Starožitnosti v dobrém stavu

Stačí zalistovat v produktových nabídkách několika profesionálních antikvariátů a kouzlu těchto předmětů velice rychle propadnete. Ať už jsou to starožitné šperky nebo zmiňovaný nábytek. Ten je ostatně nepřehlédnutelnou součástí libovolných prostor, voní a při kontaktu s ním na vás dýchne pořádná dávka historie.

Starožitnosti se ale samozřejmě nepovalují na každém kroku. Mnohdy si musíte dát opravdu hodně práce, abyste natrefili na kvalitní a originální kousek, ať už je z dob renesance či starší. Výběr musíte provádět jen u zkušených prodejců, jež jsou schopni vám doložit stáří daného exponátu a tím stvrdit jeho skutečnou hodnotu.

K velice populárnímu sortimentu se již dlouhá léta řadí starožitné obrazy. Ty představují doslova jedinečnou investici, jak dobře uložit peníze a těšit se ze stále zhodnocujícího se díla. Vždyť to zkuste také, podívat se na staré kusy nábytku a nechte na sebe dýchnou jejich minulost. Vězte, že co nevidět budete předělávat vlastní interiér, jehož součástí budou kromě novodobých prvků i originální starožitnosti.

Všechno staré nemusí být hned špatné, ošklivé a opotřebované. Starožitný nábytek je něčím větším než jen kusem nábytku.

Začněte den s vonícím šálkem čerstvé kávy!

Pití kávy patří k populárním zvykům lidstva. Určitě už jste vyzkoušeli rozmanité druhy tohoto moku s nezaměnitelnou intenzitou. Jakou kávu si však dopřát, abyste měli úžasný požitek při každém loku? Existují nespočetné druhy pocházející z nejrůznějších koutů zeměkoule. Podívejte se na oblíbené italské značky Attibassi, Barbera, Lavazza, Brasiliana a jiné skvosty.

V Itálii si pošmáknete

Máte-li v lásce kávu se středním obsahem kofeinu, je pro vás Barbera jako stvořená. Jejím producentem je jedna z nejstarších pražíren Barbera v Messině na Sicílii. Kombinace zrn Arabica, které jsou pomalu praženy, jí dávají neocenitelnou vůni. Tento druh lze využít k přípravě cappuccina, espressa i latté macciato. Další unikátní značkou je Attibassi, která má svůj původ v Boloni už od roku 1918. Jmenuje se po dvou cukrářích, kteří mají co do činění s jejím zrodem, Agostino Atti a Marco Bassi.

Dejte si do nosu

Svou atraktivitu si získala zrnková káva Lavazza, která je oblíbená i v České republice. Za zmínku stojí i Jolly Caffé, která vznikla ve Florencii v roce 1953. Toto jedinečné italské espreso se pyšní ochrannou známkou a celosvětovým uznáním. Pije se ve Spojených arabských emirátech, Rusku, Evropě i Jižní Korei. Začátek 19. století patří nejen významným objevům, ale i kávě Molinari. Svou popularitu si získala nejen v Itálii, ale i v dalších zemích světa.

Symbol pohody z Itálie

Příjemná chuť zrnkové kávy Mauro se rozvinula už v roce 1949 z Kalábrie. Společnost Caffé Mauro používá k výrobě kávy moderní techniku a přitom si zachovává skvělé aroma. Určitě stojí za zmínku, že je tato firma jedním z předních sponzorů fotbalového gigantu Juventus Turín. Posledním tipem na závěr je osvědčená káva Segafredo, která vznikla v roce 1973. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv italskou kávu, neuděláte chybu.

 

Pít anebo nepít kávu?

Jste silnými pijáky kávy anebo se této pochutině tekutého stavu raději vyhýbáte, protože prý zatěžuje lidský organismus? Ať už si myslíte o kávě cokoliv, jedno je jisté. Nic nepřekoná její osvěžující vůni a excelentní chuť. Zákazníky prověřený e-shop s kávou www.skvela-kava.cz nabízí nejlepší mletou i zrnkovou kávu pocházející z nejrůznějších končin světa, tak proč neokusit závan orientu anebo Itálie?

Co všechno tento životabudič obsahuje?

Odborníci se shodují na tom, že by měl člověk vypít tolik kávy, kolik potřebuje. Malým dětem a těhotným ženám se tento mok nedoporučuje kvůli kofeinu, ale střední generace si nedokáže bez šálku ranní kávy svůj den ani představit. V České republice oblíbená turecká káva může dráždit trávicí trakt, proto ji lze nahradit variantami s nižším obsahem kofeinu. Jak už bylo řečeno, obsahuje mletá káva i zrnková káva kofein. Co jste možná nevěděli, je to, že se pyšní rovněž antioxidanty. V zelených kávových zrnech najdete také sacharidy, tuk, vodu, vlákninu, draslík, hořčík či bílkoviny. Podle nejnovějších výzkumů obsahují zelená pražená zrna na 200 látek, jež mají pro lidské tělo kladný význam.

Proč se kávě nevyhýbat?

Někteří lidé si oblíbili zrnkovou formu, jiní se přiklánějí k rozpustné. Čerstvě umleté italské kávě se prostě nic nevyrovná. Jakmile jednou ochutnáte jedinečnost světově proslulých značek, zapomenete na klasickou českou tureckou. Ať už chcete skvěle odstartovat den anebo si zpříjemnit odpolední posezení s rodinou, vždy upějete. Vždyť pitím kávy chráníte díky antioxidantům svůj kardiovaskulární systém a dokonce odháníte vznik rakoviny. Pokud si myslíte, že by se měl pít tento lahodný mok s malou sklenicí vody, mýlíte se. Není třeba, ale je to stylové. Pakliže jste dostali chuť na voňavý hrnek kafe, udělejte si radost a zaměřte se na prodej italské kávy a kávovarů, nespresso kapslí a gourmet produktů z e-shopu www.skvela-kava.cz.

 

Gourmet produkty k dokonalému stolování prostě patří!

Řadíte se mezi gurmány a potrpíte si na opravdové speciality? Milujete svěží chuť paštik, oliv a olivových olejů, kvalitní rýže, těstovin, čaje, čokolády, slaných i sladkých delikates? Dáváte přednost ochucení jídla exkluzivními hořčicemi a octy? Podívejte se na e-shop s kávou Skvělá-káva.cz, kde se mimo tohoto zboží prodávají i gourmet produkty.

Paštiky a teriny

Pokud máte v lásce paštiky bez zbytečných škodlivých látek, objednejte si bažantí, králičí, kachní či husí teriny anebo paštiky z vepřových jater. Což takhle si dopřát kachní terinu s hříbky a vepřovou paštiku s provensálským kořením? Oceníte lahodnou chuť gourmet produktů pocházejících z Francie, Itálie a jiných evropských zemí. Překvapí vás složení pokrmů, žádné konzervanty a jiné náhražky. Jen maso, játra, sádlo, sušené bylinky a jiné nezbytné složky dodávající skvělé aroma.

Olivový olej – super pomocník v kuchyni

V poslední době si čeští gurmáni zamilovali olivy a olivový olej. Postarají se o bezkonkurenční chuť pokrmů, ať už jsou to saláty, omáčky anebo maso. V nabídce e-shopu s kávou naleznete například černé olivy bez pecek, olivy plněné krémem, piniovými semínky i extra panenský olivový olej. Prostě radost z každého sousta. Vše doladíte on-line objednávkou rýže, těstovin a dobrot ze zeleniny.

Čaj a čokoláda – trefa do černého

Hledáte příjemný dárek pro své blízké? Rozhodněte se pro dárkové balení čaje, kvalitní kávy a čokolády vytříbené chuti. Zelený, bílý, žlutý a bylinkový čaj, hořká i mléčná čokoláda v dárkovém prezentu s delikatesní italskou kávou potěší všechny labužníky. Pokud prahnete po stylovém obdarování svého šéfa, dlouholetého kamaráda anebo člena rodiny, máte před sebou výborný tip na dárek, který bude mít jistě úspěch. Na ověřeném e-shopu www.skvela-kava.cz si vybere každý!

 

Coffee catering pro vaše společenské akce

Plánujete významnou společenskou akci anebo se chcete blýsknout před svými obchodními partnery a zaměstnanci? To budete jistě potřebovat zajištění jídla a pití v tom nejlepším duchu. Catering pokrmů není dnes ničím zvláštním. Ušetří čas, peníze i stres při obstarávání této důležité složky párty, večírku, svatby, zahradní slavnosti anebo rodinného či firemního výročí. Dnešní doba je velmi rozmanitá, a proto není ničím výjimečným zajištění coffee cateringu od skutečných profesionálů.

Vybírejte podle své chuti a příležitosti

Díky kvalitnímu coffee cateringu už se nebudete muset starat o zajištění tak důležitého chodu jako je káva. Sami se rozhodnete, jaké značky kávy preferujete. Líbilo by se vám menu složené z italské, africké, indonéské či latinsko-americké kávy? Dnešní obchodníci se postarají o vyplnění všech vašich snů. Jen si představte úspěšně plynoucí firemní večírek anebo rodinnou oslavu, které naruší káva nevalné chuti jen v podobě turka.

Kde lze kávový catering upotřebit?

Pokud toužíte po absolutním kulinářském zážitku v podobě ochutnávky kávy, obraťte se na zkušené odborníky, kteří se postarají o bezchybnost. Už žádné neprofesionální chování a rozklepané ruce obsluhy. Coffee catering lze využít na firemních prezentacích, vánočních večírcích, módních přehlídkách, kávových akcích a degustacích, workshopech, seminářích, školeních, koncertech, kongresech i festivalech.

Přístupem baristů budete okouzleni

Největšími výhodami kávového cateringu je mobilita stánku, designově propracované a funkční technologické vybavení, profesionalita baristů a jejich cenné schopnosti, kvalitní suroviny z pražíren i unikátní zkušenosti. Usměvaví baristé vám jistě připraví espesso, espresso lungo, café latte, flat white, cappuccino, horkou čokoládu, čaj i ledovou kávu. Překvapte své obchodní partnery, dlouholeté klienty i personál a vykročte vstříc modernímu přístupu gastronomie.

 

Kolik znáte druhů kávy?

Není nic přirozenějšího než ranní šálek kávy. Někdo si potrpí na espresso, tureckou kávu, cappuccino či ristretto. Lidé si připravují kávu v pohodlí svého domova anebo navštěvují kavárny, kde se pobaví se svými přáteli a uvolní se po náročném pracovním dni. Jedno je jisté, tento lahodný mok se může pochlubit zajímavou historií. Víte, jaké druhy kávy existují?

Espresso a jeho síla

Snad všichni víte, že je espresso silný šálek kávy v malém podání, 7 g kávy se spojením 25 – 30 ml vody. Lze jej připravit doma anebo si ho vychutnat v kavárně. Připravuje se v kávovaru způsobem protlačení horké vody přes kávu. Délka trvání přípravy espressa je nanejvýš 30 sekund. Pokud prahnete po dokonalém šálku espressa, pořiďte si kvalitní kávovar, jinak se dočkáte moku se štiplavým aroma obsahujícím škodlivé složky.

Ristretto vám dodá energii

Jestliže jste ještě o tomto druhu kávy neslyšeli, věřte, že ho Italové ještě více milují nežli espresso. Ristretto je vlastně miniaturní espresso, jehož doba průtoku činí 18 sekund a šálek obsahuje asi 15 – 20 ml super silného kávového extraktu. To vám vystačí na dva loky silné kávy, která vás zvedne ze židle a naplní novou vitalitou. Myslíte si, že znáte ještě jeden druh kávy jménem piccolo? Tak vám řekneme, že vlastně neexistuje, i když ho české kavárny nabízejí. Jakmile přijedete do Itálie a objednáte si piccolo, budou na vás nechápavě zírat.

Což takhle dát si lungo?

Lungo je prodloužené espresso, ale dnešní obsluha kaváren ho neumí dost dobře připravit. Příprava kávy lungo trvá asi 30 sekund, ale čeští číšníci ji připravují až minutu, tak vznikají škodlivé látky a nepříjemné aroma. Espresso doppio vás postaví na nohy, protože se připravuje ze 14 g mleté kávy. Máte-li slabé srdíčko, raději si ho nedávejte! Určitě vás pohladí cappuccino z 1/5 espressa, 2/5 našlehaného mléka a 2/5 horkého mléka. Mléko musí být plnotučné.

 

Kde se vzal kávovar?

Kávovar slouží k přípravě kávy tak, aby voda nevařila v oddělené nádobě. Moderní trh nabízí nesčetné druhy přístrojů v různých cenových relacích, ale všechny fungují na stejném principu. Kávovary lze rozdělit do dvou skupin, na pákové a automatické. Pákové modely potřebují náročnější údržbu, ale praví milovníci kávy je považují za nepostradatelné. Automatické kávovary umí v mnoha případech kávu namlít a připravit cappuccino či latté. Dokonce se dokážou samy čistit a udržovat. Je pravda, že jejich cena je mnohem vyšší než u klasických pákových typů.

Historie vás možná překvapí

Možná jste nevěděli, že se dříve káva vařila v hrnečku s vodou na plameni. Pak byl ve Francii vyroben první kávovar na překapávanou kávu čili biggin. Po čtyřiceti letech spatřil světlo světa Napierův vakuový kávovar, jenž vypouštěl kávu bez kalu, ale jeho obsluha byla poměrně náročná. Tento druh kávovaru byl zastíněn perkolátorem. K přípravě lahodného moku postačila jen káva, voda a zdroj tepla. V roce 1901 vynalezl továrník Luigi Bezzera první kávovar na espresso. Třiceti let nato jej zdokonalil pístovým čerpadlem pan Cremonesi. Firma Mr. Coffee předvedla v Americe roku 1972 svůj přístroj a na mnoha místech ho používají i v dnešní moderní době.

Jak pečovat o kávovar?

Pravidelná a pečlivá údržba kávovaru zaručí vaší kávě delikatesní plnou chuť. Rovněž záleží na použité vodě. Kohoutková voda může být příliš tvrdá, proto se užívají změkčovače a kvalitní filtry. Po každé uvařené kávě je nutné spustit kávovar jen tak naprázdno, jen tak se dokonale očistí hlava přístroje. Také musíte otřít trysku a naprázdno pustit i páru, protože je třeba zbavit se nečistot i zevnitř. Nakonec opláchněte páku i filtr od kousků kávy. Zapomeňte na saponáty a každou údržbu provádějte hadříkem anebo speciálními přípravky doporučenými výrobcem. Kávovar potřebuje denní, týdenní i měsíční údržbu.

 

K literární prvotině Prvok, Šampón, Tečka a Karel přibyl Malý pražský erotikon

Patrika Hartla známe jako autora úspěšných divadelních komedií a také dvou románů. Již jeho literární humoristická prvotina Prvok, Šampón, Tečka a Karel se těšila a dosud těší velkému zájmu čtenářů. I nový román si své čtenáře již našel a nachází stále další. Ti všichni sou zvědaví na osudové příběhy lásek obyvatel dvou sousedících řadovek v Praze na Babě. Autor v knize zábavným způsobem řeší katastrofy od předškolního věku až po ten důchodový. V knize samozřejmě nechybí okamžiky radosti i smutku, ale především milostná dobrodružství a intimní touhy hrdinů příběhu.

Láska a její osudovost, romantika, humor i dojetí

Přestože název knihy Patrika Hartla Malý pražský erotikon v člověku vzbuzuje představu, že se jedná o příspěvek ryze erotického žánru literatury, není to zdaleka pravda. Knihou se vine především láska a její osudovost a najdeme v ní kromě spalující vášně a nemravných choutek především pořádnou dávku romantiky. V knize je podán intimní obraz života lidí velmi zábavným způsobem. Střídají se komické a katastrofické situace, příběh mnohých postav vás dojme.

Květinou ani knihou neurazíš

Jakmile se do knihy začtete, rozhodně od ní nedokážete vstát dříve, než se seznámíte se všemi příběhy jednotlivých postav. Malý pražský erotikon však může být i skvělým dárkem pro vaše blízké nebo přátele. Přece se říká, že květinovou ani knihou neurazíš. Pokud tedy právě teď přemýšlíte o zajímavém a vhodném dárku, není nic jednoduššího, než navštívit internetový obchod Bourdoncz.cz a přidat do virtuálního košíku právě tuto knihu. E-shop samozřejmě nabízí i spoustu dalších knih včetně prvotiny Patrika Hartla – román Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Možná by nebylo od věci, seznámit se i s tímto vtipným příběhem čtyř kamarádů, pokud jste tak dosud neučinili.

Pálení čarodějnic s Fešákem Pínou

Pálení čarodějnic (také Noc čarodějnic, Filipojakubská noc, Valpuržina noc nebo Beltine) nás opět čeká v noci z 30. dubna na 1. května. Když si uvědomíme, že máme pomalu polovinu března, měli bychom se na tuto událost řádně připravit. Proč ale čekat až na 30. duben, když akce pro děti – Škola čar a kouzel, Tanec čarodějnic, Rozmlsané čarodějnice či Bubu školu mohou děti absolvovat během celého měsíce dubna. Stačí si některý z pořadů objednat u Fešáka Pína a Bóni BON Bóni na fesakpino.cz.

Společně s klaunem pro děti a jeho kamarádkou se tak můžete potkat čarodějnicemi, ať už na ně věříte nebo ne. Ostatně s klaunem Pínou se vůbec nemusíte bát, protože v jeho pořadu pro děti narazíte jen na ty hodné. Využijte příležitosti převléci se za roztomilé i strašidelné čaroděje a čarodějnice a pozvěte si do svého městečka nebo vesničky Fešáka Pína, který s sebou přiveze hudebně zábavný program pro děti inspirovaný interaktivní čarodějnickou zábavou nejen pro samotné děti, ale i pro jejich mámy a táty.

A co že fouká a je zima – Velikonoce jsou přede dveřmi!

Uf, to ale dneska venku fouká! A přitom je zima již pomalu za námi a veselé Velikonoce, svátky jara, na dosah ruky. Kromě dobrého jídla a pití patří k Velikonocům především skvělá nálada. Jenomže jak ji dostat právě na Velikonoce? Jednoduše! Pozvěte si klauna na oslavu Velikonoc a vychutnejte si některou z jeho kulturních akcí Sladké Velikonoce, Velikonoční pomlázka, Hody hody doprovody, či Cukrové Velikonoce. Naučíte se správně uplést pomlázku, ozdobit velikonočního beránka a přitom můžete tančit (jako na dětském karnevalu), zpívat, ochutnávat velikonoční dobroty a užívat si velikonoční atmosféry. Co vy na to?

Vystoupení pro děti – fesakpino.cz

Fešák Píno a jeho kamarádka Bóňa BON Bóňa za vámi rádi přijedou také na Den dětí, na zahájení školního roku nebo při pořádání dětských oslav a rozproudí u vás pomocí tance a písniček pro děti tu pravou atmosféru. Vystoupení pro děti objednávejte na fesakpino.cz.

Zkušenosti s Czechantik.cz: TOP nabídka, 100% jistota a garance a mnohem víc …

Czechantik.cz způsobil v posledních několika týdnech na internetu hotové šílenství. Nový e-shop se starožitným zbožím a uměním si totiž okamžitě získal přízeň svých klientů. TOP nabídka, kterou tvoří kvalitní starožitnosti od obrazů až po svícny, je totiž podpořena i dalšími plusy: 100% jistota a garance, příjemné vystupování a ochota vyhovět zákazníkovi.

V neposlední řadě je nutné zmínit velice kladné ohlasy na osobní odběr v Praze, který hraje do karet zejména všem, co v tuzemské metropoli trvale bydlí nebo pracují. Do všech koutů České republiky je pak připravena doprava zboží až k vám domů, a to maximálně do několika dní od objednání. V případě dopravy klienti umí ocenit však i další faktory: „Překvapilo mě velice kvalitní balení zboží. Vše bylo zabaleno tak, aby bylo naprosto eliminováno riziko poškození, což pro mě bylo po předchozích zkušenostech s jinými e-shopy se starožitnostmi velice milé překvapení,“ píše například na renomovaném srovnávacím portálu Heureka uživatel Jan P.

A co Vy? Již jste na Czechantik.cz nakupovali? Podělte se o své zkušenosti!

 

Jak povýšit kávu na životní styl?

Z kávy můžete mít ten nejlepší zážitek jedině v případě, že ji připravujete z těch nejlepších surovin. Ovšem i suroviny se dají bohužel zkazit špatnou přípravou. Když se ale řekne italská káva, každému je hned jasné, že máte na mysli prvotřídní kvalitu, díky které se dá coffee catering povýšit na skutečně špičkovou záležitost. Využijte proto možností našeho e-shopu s kávou Skvela-kava.cz a pořiďte si kvalitní kávové směsi a vybavení pro přípravu jedinečné kávy.

 

Připravte si dokonalé zázemí pro přípravu nápoje

 

Co potřebujete, abyste si mohli připravovat kvalitní kávu i doma? Nezbytná je zrnková nebo mletá káva, záleží samozřejmě na vás, zda chcete koupit již mletou kávu nebo si kávu mlít doma. Dále potřebujete samozřejmě kávovary a příslušenství. Pokud připravujete kávu často a chcete si dopřát výborný mok, neváhejte investovat do kvalitního kávovaru. Vyplatí se vám to! Kávovar vydrží několik let a investice se vám vrátí. Zároveň je potřeba i nezbytná chemie pro kávovary. Pořiďte si také moka konvičky a šálky na kávu. S kompletní výbavou budou vaše kávové služby dokonalé a budete jimi moci příjemně překvapit rodinu a přátele.

 

Doplňkové produkty pro mlsné jazýčky

 

Ovšem kvalitní káva, to není pouze nápoj, ale i celkový životní styl. Kdo si umí vychutnat opravdu kvalitní kávu, má skutečně vybraný mlsný jazýček. Pravděpodobně patří mezi fajnšmekry. Právě pro takové milovníky lahůdek nabízí e-shop i doplňkové produkty. V souladu s firemní filozofií jde především o gourmet produkty. V nabídce najdete různé slané a sladké pochutiny, například olivy a oleje, delikatesy ze zeleniny, paštiky a teriny, nechybí ovšem ani rýže a těstoviny, čaj a čokoláda, hořčice a octy, zkrátka veškeré produkty, které nabízí slunná Itálie. Symbióza lahůdek s kvalitní kávou espresso poskytuje dokonalý zážitek.

 

Kde nakoupit unikátní starožitnosti? Czechantik.cz Vás potěší !!!

Máte strach nakupovat starožitnosti přes pofiderní inzeráty, jimiž denní tisk v každém čísle doslova překypuje? S možnou, a prvními zákazníky již ověřenou alternativou, přišel e-shop Czechantik.cz, který nabízí online prodej starožitnictví a umění. Pokud tedy nebydlíte v české metropoli a nevyhovuje vám osobní odběr v Praze, můžete jednoduše využít možnost dopravy zboží až k vám domů.

Z hlediska umění figurují v nabídce antiku starožitné obrazy, starožitný porcelán a starožitné koberce. Garance originálu se však vztahuje i například na starožitné obrazy, sochy či plastiky. Speciálně se Czechantik.cz specializuje na velmi vzácné, starožitné látky Backhausen.

Druhou, řekněme „civilní“ část antiku tvoří starožitné hodiny a hodinky a nejrůznější starožitné hudební nástroje. Nejen sběratelé, nebo spíš sběratelky panenek, pak jistě ocení kategorii starožitné hračky

 

Podpora galerií a výstavních síní

Milovníci umění, kteří se zajímají o různé výstavy, vernisáže a další kulturní akce, si mohou přijít na své v celé řadě menších i větších galerií nebo výstavních síní. Podpora uměleckých institucí ze strany Ministerstva kultury ale moc velká není a především menší galerie tak hospodaří pouze s omezenými finančními prostředky. Mnoho z nich tak často doslova bojuje o přežití a nemají možnost se dále rozvíjet a zkvalitňovat svoji nabídku.

 

Možnosti menších galerií a výstavních síní jsou tak v dnešní době značně omezené a velkým problémem je zejména jejich kvalitní propagace. Bez ní se většina lidí o zajímavých akcích ani nedozví a návštěvnost těchto institucí je pak mnohdy velmi nízká. Galerie samozřejmě o své činnosti informují např. na webových stránkách, v novinách nebo třeba v regionálním televizním zpravodajství, ne vždy je ale propagace dostatečná.

 

Na podporu galerií jsou mimo jiné určeny např. grantové programy, které vyhlašují některé kraje, mnohdy se podpoře umění věnují také sponzoři, jež svými finančními příspěvky přispívají na chod uměleckých zařízení. Tato podpora se ale zdaleka netýká všech galerií u nás a mnoho z nich se tak potýká s nedostatkem financí, kvůli němuž si nemůže dovolit dostatečnou propagaci a reklamu.

Nedávno se ale objevil zcela nový projekt, který se na podporu uměleckých institucí, galerií a výstavních síní zaměřuje. Jedná se o internetový portál GalerieObrazy.cz, který těmto institucím umožňuje bezplatnou propagaci jejich akcí. Jednotlivé galerie a výstavní síně zde mohou informovat veřejnost o aktuálních i připravovaných událostech a zároveň jsou zde uvedeny i v přehledném seznamu, v němž jsou veškeré základní informace o jejich činnosti, kontaktní údaje atd. Kromě podpory těchto institucí se ale GalerieObrazy.cz věnují i podpoře uměleckých škol a především pak samotných autorů děl – ať už jde o umělecké kresby, malby nebo fotografie.