REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archivy

Módní trendy

Výrobce čepic

Přichází léto a s ním také úmorná vedra. Letní měsíce proto nepatří mezi mé nejoblíbenější, neboť na neúnosná horka neplatí žádný způsob osvěžení. Jediným způsobem, jak přežít toto roční období, je vyrazit někam za zimou, například do Švýcarska, Rakouska či Francie. A přesto, že v těchto oblastech také narazíte na slunečné dny, musíte počítat i s netušeným sněžením. Proto není radno toto počasí podcenit a vybavit se kvalitním zimním oblečením. Za zmínku stojí především oblečení značky CAPU, která vyrábí jak čepice, tak ostatní zimní vybavení jako jsou šály, ponožky nebo termoprádlo. Říkáte si, co je na čepicích CAPU Knitwear tak úžasného?

Český výrobce čepic

Je to především fakt, že je CAPU Knitwear český výrobce čepic, který nabízí vskutku obsáhlý sortiment hřejivých doplňků, vyrobených pouze z těch nejlepších materiálů. Tou nejdůležitější vlastností čepic a ostatních výrobků je dozajista funkčnost, která se by měla být při nákupu oblečení prioritou. CAPU Knitwear vyrábí dětské, dámské a pánské pletené čepice, které nejenže zahřejí, ale zachovávají si svěží vzhled i při častém nošení.

Zakázková výroba čepic

Čepice a zimní doplňky vybíráme také pro svůj vzhled. Pletené vzory, rozmanité kombinace barev, bambulky a jiné ozdoby, různé druhy střihu – to vše naleznete v nabídce značky CAPU Knitwear, která nezapomíná ani na náročnější klienty, pro které je připravena zakázková výroba čepic. Zkrátka, vybere si každý.

Ostatní hřejivé doplňky

Veškeré výrobky CAPU Knitwear naleznete v online katalogu, který se nachází na webových stránkách www.capu.cz. Mezi výrobky naleznete velké množství druhů čepic, šál, rukavic, ponožek, ale také termoprádla, proto navštivte webové stránky www.capu.cz a připravte se na dovolenou i Vy!

Čepice

Květen klepe na dveře a jaro se pomalu a jistě začíná hlásit o slovo. Pověstné aprílové počasí nám však jasně dává najevo, že má v tomto období také své místo a nikdo z nás tak nemůže s předpovědí počasí počítat s jistotou. Chladná rána a deštivé noci nás tak ještě nějakou dobu potrápí a na krátké rukávy, kraťasy či lehké tenisky si budeme muset ještě chvíli počkat. Zvýšenou pozornost věnujte především pokrývce hlavy, krku či rukou a noste čepice, šály a rukavice. Jak ale vybrat to nejkvalitnější a nejoriginálnější zimní oblečení? Z nepřeberného množství výrobců zimního oblečení, které se na tuzemském trhu nachází je nezbytné vypíchnout českou značku CAPU Knitwear, která vyrábí čepice, šály, ponožky či termoprádlo.

Výrobce čepic

Český výrobce čepic CAPU Knitwear nabízí skutečně obsáhlý sortiment čepic, šál, rukavic a dalších zimních doplňků vyrobených pouze z těch nejlepších materiálů, které zaručují nejen funkčnost, ale také originální design v podobě různých vzorů, nášivek či barevných kombinací tradičních i netradičních.

Zakázková výroba čepic

Zimní oblečení nevybíráme pouze podle materiálu, ale také podle vzhledu. Nabídka CAPU Knitwear nabízí mnoho originálních pletených vzorů, nášivek, kombinací barev, chundelatých bambulek a ostatních ozdob. CAPU Knitwear nezapomíná ani na klientelu náročnějšího charakteru, pro kterou je připravena zakázková výroba čepic.

Ostatní zimní oblečení

Veškeré výrobky CAPU Knitwear naleznete v online katalogu na webových stránkách www.capu.cz. V nabídce naleznete mnoho druhů čepic, rukavic, ponožek, šál nebo termoprádla. Navštivte webové stránky www.capu.cz a zpestřete si jaro i Vy!

Historie šperků a bižuterie

Šperky a bižuterie jsou stejně staré jako lidstvo samo. Tak jak se vyvíjeli lidé a jejich dovednosti, tak se postupně vyvíjeli šperky, kterými se zdobili.

 

Již na počátku historie lidstva si lidé na různé šlachy či lýka navlékali suché plody a opracované kosti jako náhražku dnešních korálků. S postupem schopnosti opracovávat kovy se začaly rozvíjet nové techniky ozdob, kterými se lidé zdobili.

Jako vedlejší produkt metalurgické a keramické výroby vzniklo sklo. Lidé velice brzy pochopili, že právě sklo je ideálním materiálem pro výrobu kopií drahých kamenů. Za průkopníky skleněných šperků lze považovat Egypt a Mezopotámii. Cena skleněných imitací drahých kamenů byla v těchto zemích stále velmi vysoká. Hlavním důvodem vysoké ceny těchto skleněných produktů na výrobu šperků byl fakt, že jejich výroba byla známa pouze velmi úzkému okruhu lidí, kteří výrobní postup tajili.

Rozvoj sklářské výroby ve šperkařství po celé Evropě rozšířili až Římané. Hlavními obchodními komoditami v této oblasti na počátku tisíciletí byly skleněné kameny, skleněné korále a skleněné imitace drahokamů. Z evropských zemí byla sklářské výroba rozvíjena zejména ve Španělsku, Francii a Itálii. Od 16. století se na trhu začínají objevovat vinuté perle a jako polotovar na výrobu skleněných korálků se začínají používat skleněné trubičky.

V současné době je na trhu nepřeberné množství skleněných korálků různých tvarů, barev, velikostí i různých povrchových úprav.

Jeden z nejširších sortimentů skleněných korálků a všech dalších produktů potřebných k výrobě bižuterie dodává společnost Beads 4U s.r.o. z Jablonce nad Nisou. Nákup potřebného zboží k výrobě vlastní bižuterie je snadný. Každý si může vybrat na e-shopu Beads 4U nebo si vybrat ve specializovaných prodejnách s korálky a výtvarnými potřebami, do kterých společnost Beads 4U své zboží dodává.

http://www.beads4u.cz/cz/vzornik-barev/

http://www.beads4u.cz/cz/kontakt/clanky/

http://www.beads4u.cz/cz/kontakt/clanky/historie-sperku-a-bizuterie/

Starožitné šperky – dodají vám punc výjimečnosti

Starožitné šperky – dodají vám punc výjimečnosti

Víte, že módní návrháři se často inspirují minulostí, například divokými padesátými léty minulého století nebo obdobím swingu ve dvacátých a třicátých letech? A viděli jste už starožitné šperky z této doby? Mnohé jsou skutečně krásné a dodají vám punc výjimečnosti. Ale nenajdete je v běžných obchodech. Tam se vám snaží prodat nejnovější kusy. Vy ale hledáte něco trvalého, kvalitního, co prověřil čas. Musíte se obrátit na prodej starožitností, a pokud budete mít štěstí, najdete tam klenoty, které hledáte. Nosit starý šperk je výsada. Vždyť se za tím skrývá nějaký zajímavý příběh, škoda jen, že se ho nedozvíme.

Starožitné šperky – od drobných kousků až po honosné náhrdelníky

Starožitné šperky – to je celá kategorie krásných klenotů, od drobných náušnic až po velké a honosné náhrdelníky. Jsou zlaté, stříbrné a většinou zdobené drahými kameny. Nemusí to být diamanty, to je dnes spíš móda, v minulosti se používaly drahokamy nejrůznějšího původu. Dnes obdivujeme, jaké krásné odlesky a barvy tyto kameny vytvářejí. Staří zlatníci a šperkaři znali tajemství vzácných kamenů a dokázali využít jejich jedinečných barev a třpytu. Někdy si říkáte: Dokáží dnešní zlatníci vytvořit takové nádherné kousky? Starožitné šperky dnes právem obdivujeme.

Vyberte si vzácné drahokamy a vložte je do nového šperku

Starožitné šperky nejsou jen hotové klenoty, které si můžete hned vzít na sebe. V nabídce starožitností jsou třeba jen jednotlivé vybroušené kameny, které vám zkušený klenotník zasadí do nového šperku. A víte jak krásně září při dopadu světla opál, český rubín, topaz či ortoklas? Například opálů je celá řada, velmi ceněný je ohnivý opál s divokými rudými odlesky. V minulosti si lidé více vážili drahých kamenů, věřili, že drahokam dodává svému nositeli nové vlastnosti, formuje jeho charakter. Starožitné šperky jsou skvělým dárkem, který ocení ženy i muži.

Pasířství úzce souvisí s výrobou bižuterie

Pasířské řemeslo je známé od středověku. V prvopočátcích se jednalo o zpracování především neželezných kovů při výrobě pásů, které držely a zdobily oděv mužů a na kterých měli připevněny zbraně a měšce.

 

Postupem doby se pasířská výroba rozšířila i do výroby šperků, bižuterie, flakonů, knoflíků sponek, lustrů a do řady dalších odvětví.

Pasířství umožňuje spojení dvou zcela odlišných materiálů – kovu a skla. Kombinace kovu a skla se nejprve objevovalo při výrobě lustrů (již koncem 18. století). Spojení kovu a skla bylo následně využito při výrobě flakonů a následně i bižuterie. Základními nástroji pasířů byly zpočátku kladiva, pilníky, kleště, vrtáky a nůžky, pomocí kterých byl tvarován mosazný plech. Příchod několika pasířů z Porýní na Jablonecko na počátku 19. století přinesl technické zdokonalení a tvarovou rozmanitost. Mezi první pasířské šperky na Jablonecku patřily brože, jehlice a kování na dýmky. Celé 19. století bylo poznamenáno velkým rozvojem skleněné i kovové bižuterie a také rozvojem pracovní techniky.

V současné je při výrobě bižuterie používáno velké množství kovových bižuterních komponentů.

Pro začátečníky, kteří si chtějí vyrobit svůj vlastní šperk, bývá leckdy velice obtížné vybrat všechny potřebné a vhodné bižuterní komponenty. Je proto nejjednodušší se poradit u odborníků. Pracovníci společnosti Beads 4U s.r.o. z Jablonce nad Nisou každému ochotně poradí a nabídnou vše potřebné pro výrobu vlastní bižuterie, ať už se jedná o bižuterní komponenty, korálky či nářadí.

http://www.beads4u.cz/nabidka-kategorie/bizuterni-komponenty/?kategorieId=2

http://www.beads4u.cz/cz/kontakt/clanky/

http://www.beads4u.cz/cz/kontakt/clanky/pasirstvi-uzce-souvisi-s-vyrobou-bizuterie/

Bižuterní perle a perličky

Skleněné perle a perličky se vyrábí již několik století. Postupem časů vznikaly různé způsoby výroby. Česká republika stále patří k největším výrobcům a vývozcům skleněných perlí a perliček.

 

Vinuté perle jsou s největší pravděpodobností objevem benátských sklářů. Odtud čeští skláři tuto techniku přenesli do Čech. V historických záznamech lze nalézt, že sekané a vinuté perle se na Jablonecku vyráběly již v 18. století.

Sekané perle se vyrábí sekáním skleněných stéblin, následně se tavením zbavují ostrých hran a pak se brousí. V obchodech je můžeme najít pod názvem šmelc.

Mačkání skla, jako základní postup výroby mačkaných perlí, bylo známo na Jablonecku také od 18. století. Původně byly při výrobě používány formy hliněné. Ty byly postupně nahrazeny formami kovovými a největší rozmach výroby mačkaných perel byl zaznamenán ve dvacátých letech 19. století.

Perle byly broušeny ve velkých brusírnách s několika brousícími složkami nebo i v domácnostech na jednoduchých brusech poháněných ručně nebo šlapáním.

Na přelomu 19. a 20. století se na Jablonecko dostává technologie výroby perlí ze sklo-porcelánové hmoty formováním a vypalováním v peci. Tyto výrobky byly lacinější a postupně nahrazovaly perle mačkané.

Technologie výroby se příliš nemění ani začátkem dvacátého století. Nemění se ani organizační struktura druhovýroby. Větší hutě vyrábí hotové perličky a také dodávají skleněné trubičky a tyčové sklo pro výrobu perel malým domácím firmám.

Skleněné perle jsou velice oblíbeným artiklem i v současné době. Mezi nejvýznamnější dodavatele korálků, perliček, štrasové bižuterie a bižuterních komponentů k výrobě bižuterie a ozdob patří společnost Beads 4U s.r.o. z Jablonce nad Nisou.

http://www.beads4u.cz/cz/nabidka/

http://www.beads4u.cz/cz/kontakt/clanky/

http://www.beads4u.cz/cz/kontakt/clanky/bizuterni-perle-a-perlicky/

Originální bižuterie z USA pro české zákazníky

Současná moderní a kvalitní bižuterie si leckdy nezadá se skutečnými šperky. Leckdy na první pohled nelze poznat, zda se jedná o pravý šperk či kvalitní bižuterii a rozlišovacím znakem je pouze cena.

 

Jablonecká bižuterie je pojmem ve světě už od 19. století. Přestože ve dvacátém století bižuterní výrobu postihlo několik těžkých období, výroba bižuterie na Jablonecku je velkým pojmem dodnes.

Těžká období pro výrobce bižuterie nastala v období 1. světové války, za hospodářské krize a za druhé světové války.

Jablonecká výroba bižuterie byla orientována zejména na zahraniční trhy. Velký zlom nastal v roce 1938 připojením Sudet k Německu. V důsledku bojkotu německého zboží ze strany USA, Kanady a Velké Británie ztratili výrobci bižuterie z Jablonecka řadu významných odbytišť.

Naproti tomu v USA díky zrušenému dovozu bižuterie z Jablonce poptávka po těchto produktech převyšovala nabídku a bižuterní výroba začala i v Severní Americe.

V současné době lze za centrum výroby bižuterie v USA bez nadsázky považovat město Providence ve státě Rhode Island. V Providence se nachází jedna z nejprestižnějších univerzit zaměřených na design a to Rhode Island School of Design.

Právě z města Providence pochází originální bižuterie, která je speciálně vyráběna pro vybrané značkové obchody v USA.

Nyní mají jedinečnou příležitost i zákazníci v Čechách tuto originální bižuterie vyráběnou v USA koupit i v naší republice. Pro naše zákazníky bižuterii originálního designu do ČR z USA dováží společnost Beads 4U s.r.o. z Jablonce nad Nisou.

Společnost Beads 4U patří mezi nejvýznamnější dodavatele korálků, bižuterních komponentů a bižuterie na český trh.

http://www.beads4u.cz/nabidka-kategorie/bizuterie/design-usa/?kategorieId=173

http://www.beads4u.cz/

Korálky

Při návštěvě obchodu s korálky laika překvapí, jak široký sortiment různých druhů korálků existuje. Korálky jsou vyráběny z různých materiálů a v nepřeberném množství tvarů, velikostí i barev.

 

Již od pravěku se lidé rádi zdobí. Jedním z druhů ozdob jsou korálky – drobné předměty s dírkou, které lze navlékat. Nejprve se jednalo o drobné kamínky, mušličky, kůstky, sušené plody apod. V současnosti je nejpoužívanějším materiálem na výrobu korálků sklo. Skleněné korálky lze koupit v neskutečně široké škále typů, velikostí, tvarů, barev a povrchových úprav. Cena skleněných korálků je závislá nejen na velikosti a tvaru, ale i na barvě. Cena skla se výrazně liší u transparentních a sytých barev. Cenu skleněných korálků také výrazně ovlivňuje povrchová úprava (např. matování nebo pokovení).

Dalším častým materiálem na výrobu korálků je plast. Sortiment těchto korálků je velmi široký tvarově i barevně. Velkou výhodou plastových korálků je jejich nízká cena.

Tradičním materiálem na výrobu korálků je také dřevo. Dřevěné korálky jsou velice atraktivní, mají přírodní vzhled a jsou velice příjemné na nošení. Korálky se vyrábí z různých druhů dřeva včetně exotických a používají se v přírodním stavu i mořené či lakované.

Korálky z kamenů působí luxusně. Nejlevnější variantou jsou takzvané vrtané zlomky. Korálky z kamenů lze koupit různých velikostí, tvarů a způsobu opracování a zejména různých druhů. Levnější variantou jsou korálky ze syntetických kamenů.

Korálky mohou být i keramické, porcelánové, kovové nebo vyrobené z mušlí, kostí, parohů a dalších materiálů.

Široký sortiment korálků nabízí společnost Beads 4U s.r.o. z Jablonce nad Nisou prostřednictvím svého e-shopu nebo prostřednictvím specializovaných prodejen korálků a výtvarných potřeb po celé republice.

http://www.beads4u.cz/nabidka-kategorie/koralky/?kategorieId=28

http://www.beads4u.cz/cz/kontakt/clanky

http://www.beads4u.cz/cz/kontakt/clanky/koralky-2017

Plastové korálky mají své výhody

Korálky se vyráběly a vyrábějí z různých materiálů ať už přírodních nebo umělých. Každý materiál má určité výhody a nevýhody a různé vlastnosti.

 

Mezi přednosti plastových korálků patří zejména jejich lehkost a to, že jsou na omak teplé. Výhodou je také nízká cena, široká tvarová a barevná škála a možnosti různých povrchových úprav. Pouze v případě, že požadujeme korálky průhledné, jsou vhodnější korálky skleněné.

Lehkost plastových korálků je neocenitelnou výhodou u dlouhých a mohutných náhrdelníků.

Děti při své kreativní tvorbě nejvíce ocení barevnost plastových korálků. Korálky mohou být lesklé matné, svítivé, vícebarevné a s různými vzory a motivy. Tak jak je široká barevná škála plastových korálků, tak nepřeberné množství tvarů mohou korálky z plastů mít.

Pokud by někdo chtěl plastové korálky jedinečných tvarů, může si je vyrobit z polymerových hmot jako je Fimo, Cernit a další.

Jestliže rodiče chtějí zabavit své děti a probudit v nich tvůrčí vlohy, určitě plastové korálky a jednoduchý materiál na výrobu vlastní bižuterie bude tou vhodnou volbou a navíc za přijatelnou cenu.

Nepřeberné množství korálků včetně plastových a všeho potřebného pro korálkování lze zakoupit ve specializovaných kamenných obchodech nebo se zájemci mohou obrátit na společnost Beads 4U s.r.o. z Jablonce nad Nisou, která na český trh dodává kompletní sortiment potřeb pro korálkování od samotných korálků přes bižuterní komponenty, návlekový materiál až po potřebné nářadí.

http://www.beads4u.cz/nabidka-kategorie/koralky/akrylove/?kategorieId=29

http://www.beads4u.cz/cz/kontakt/clanky/

http://www.beads4u.cz/cz/kontakt/clanky/plastove-koralky-maji-sve-vyhody/

Dámské stahovací spodní prádlo pro společenskou sezónu

Už nám to opět začíná – období plesů, bálů, divadelních představení, společenských akcích – a pro mnoho žen nastává kritické období před zrcadlem. Mají pocit, že nebudou mít ideální křivky, jako je ploché bříško, ňadra dmoucí a zadeček k nakousnutí, a naopak že všechny ty faldíky vylezou v šatech tak nešikovně, že snad bude lepší raději zůstat doma. Pomocníkem Vám může být kvalitní dámské spodní prádlo.

Každá žena je krásná a nedostatky se rozhodně nemá smysl trápit! A pokud přeci jen ten špatný pocit pořád převládá, tak na tu večerní pohodu je tady stahovací prádlo, které postavu žensky vytvaruje a stáhne.

Pojďme si ukázat, jaké jsou možnosti.

Stahovací spodnička

Stahovací spodnička souměrně vytvaruje postavu po celé délce. Od pasu dolů má všité body, které dobře drží šaty na svém místě. Prostor pro prsa je volný, jen z boku je podšitá elastická krajka, která horní díl spodničky lemuje a bez problémů přilne k podprsence. Pro hezký vzhled postavy je vhodné nepoužívat prádlo, které je stahovací i přes prsa. Je lepší dle střihu šatů raději zvolit vhodnou podprsenku, která dokáže prsa vytvarovat a pozvednout. Elastická krajka na spodničce maličko tlačí prsa k sobě a to vytváří ještě hezčí a výraznější dekolt.

Stahovací kalhotky  damske_stahovaci_pradlo

Klasické stahovací kalhotky jsou vhodné pro ženy, které chtějí jen stáhnout bříško a vytvarovat zadeček. Můžou být jen do pasu nebo naopak až pod prsa, všechny varianty mají silikonový proužek, který udrží kalhotky na svém místě. Na výběr máme z několika barev a provedení (hladké nebo s krajkou).

Stahovací kalhotky s nohavičkou
Stahovací kalhotky s nohavičkou jsou vhodné pro typ postavy hruška, vyhladí a stáhnou nejen celou oblast bříška až pod prsa, ale také oblast stehen a boků. Vše se pod šaty pěkně vyhladí a vytvaruje. V pase je umístěn silikonový pásek, který přilne k tělu a zabrání sjíždění
kalhotek.

Stahovací tanga

Pro postavy typu jablko, které nepotřebují tvarovat ani stahovat zadeček, ale jen oblast pasu, jsou vhodná stahovací tanga, která zformují tuto partii až pod prsa. Kdo se tedy trápí jen faldíkem kolem bříška, pro něj je tato varianta ideální volbou, protože pod šaty se na zadečku vůbec nic nerýsuje a bříško a záda jsou dokonale vytvarované. I tady, jako všude, je silikonový pásek, který perfektně přilne k tělu a kalhotky tak drží na svém místě a stahují tam kde mají.

Stahovací košilka

Košilka stáhne tělo v oblasti trupu, na bříško a boky nemá vliv. Vytvaruje přirozenou siluetu. Košilka je v oblasti ňader zdobena podšitou krajkou, které také může formovat vaše poprsí do dekoltu, zároveň má nastavitelná ramínka.

Korzetové podprsenky
Třešničkou na vaší dokonalé postavě budou prsa v dobře padnoucí podprsence. Když se dá prsům hezký tvar a dostanou se do míst, kam opravdu patří, celá postava se sama opticky vykreslí a zeštíhlí. Záleží pochopitelně na velikosti a tvaru prsou, podle toho se buď zvolí podprsenka typu double push-up, která vytváří krásný dekolt u žen s menším poprsím. Menší a středně velké poprsí skvěle podpoří podprsenka typu pushup, která prsa jen jemně pozvedne. Pro větší poprsí je vhodná pouze vyztužená podprsenka, která prsa úžasně vytvaruje a zajistí, že zůstanou na svém místě i při bujarém tanci. Večerní šaty mívají hluboké výstřihy nebo odkrytá záda, tady je vhodná varianta podprsenky s odepínatelnými ramínky. Pro případ šatů z velmi lehkého a splývavého materiálu doporučujeme podprsenky bezešvé.

Stahovací prádlo je vyrobeno z příjemného prodyšného materiálu doplněného o elastan.
Aby vám stahovací prádlo sloužilo co nejdéle je potřeba dodržet pár zásad: prát do 40 °C, používat prací prostředek na jemné prádlo, nežehlit ho, nepoužívat chemické čištění nebo nesušit v sušičce.

A nám nezbývá nic jiného, než vám popřát příjemnou zábavu!

KOMPLETNÍ NABÍDKU STAHOVACÍHO PRÁDLA NAJDETE V NAŠEM E-SHOPU VIP-PRADLO.CZ

Nářadí a pomůcky pro korálkování

Pokud se rozhodnete, že si vyzkoušíte svoji tvůrčí dovednost a zkusíte si vyrobit vlastní šperk, budete potřebovat nejen bižuterní materiál na jeho výrobu a nějaký návod, ale i základní nářadí.

 

Výhodou korálkování je fakt, že nepotřebujete žádnou dílnu ani složité speciální nářadí a pomůcky. Pro začátek si určitě vystačíte s třemi druhy kleští a určitě se vyplatí hned na začátku vaší tvůrčí činnosti pořídit si korálkovací podložku a misku na sbírání korálků.

Jednou ze základních bižuterních technik je ketlování. Na tuto techniku budete potřebovat kleště ketlovací – kleště s kulatými čelistmi. (Ketlování je výroba řetízků z drátů a korálků.)

Při své práci budete určitě také potřebovat ploché kleště s úzkými a hladkými čelistmi. Využijete je vždy, když budete potřebovat přidržet návlekový materiál, drát nebo jakýkoli kovový komponent. Ploché kleště jsou také potřeba na zamačkávání rokajlu, spojování ketlovacích oček do sebe, na zavírání kalot i při práci se spojovacími kroužky.

Potřebovat budete také kleště štípací, které využijete ke stříhání všech druhů drátů. Výhodou je, že si nemusíte kupovat speciální štípací kleště na výrobu bižuterie, ale můžete bez problémů používat štípací kleště, které určitě v domácnosti najdete.

Mezi pomůcky, které usnadní korálkování, určitě patří korálkovací podložka.  Tato jednoduchá pomůcka zajistí, že se vám korálky nerozkutálí po celé desce stolu. Pokud korálkovací podložku ještě nemáte, pomůže vám jakákoli měkká látka.

Vynikajícím pomocníkem vám bude také korálkovací trojúhelníková miska. S její pomocí rychle posbíráte všechny korálky z podložky a lehce je přes roh vsypete zpět do sáčku.

Potřebovat budete samozřejmě také nůžky a jehlu na korálky. Tyto pomůcky ale najdete snad v každé domácnosti.

S korálkováním lze začít v kterémkoli věku. Korálky lze sehnat ve specializovaných prodejnách s korálky nebo se zájemci mohou obrátit na společnost Beads 4U s.r.o. z Jablonce nad Nisou, která na český trh dodává kompletní sortiment potřeb pro korálkování od samotných korálků přes bižuterní komponenty, návlekový materiál až po potřebné nářadí.

http://www.beads4u.cz/nabidka-kategorie/akce/?kategorieId=1

http://www.beads4u.cz/cz/o-nas/

Korálkový náramek vlastní výroby

Podle jednoduchého návodu si každý může vyrobit korálkový náramek, který bude dokonale ladit s oblíbeným oblečením.

Na výrobu korálkového náramku potřebujeme pouze dvě jehly na korálky, vlasec, korálky různých barev a větší korále, kolem kterých se menší korálky zaplétají. Přesný postup výroby se dá najít na internetu včetně videonávodu. Velkou výhodou při výrobě náramku je to, že se stále opakují stejné jednoduché úkony. Pokud se tedy naučíme vyrobit základní prvek náramku, můžeme při výrobě rychle pokračovat už bez návodu. Náramek lze ukončit jednoduchým uzlíkem nebo lze použít některé ze standardních zapínání, které se používají při výrobě náramků. Volba zapínání výsledný efekt vyrobeného šperku nijak neovlivní.

Přestože se jedná o jednoduchou ruční práci, výsledkem je zajímavý módní doplněk.

Kombinací různých barev a tvarů korálků si tak každý může vyrobit originální módní doplňky, které budou dokonale ladit ke konkrétnímu oblečení.

Veškeré potřebné komponenty na výrobu náramků i ostatních bižuterních doplňků lze zakoupit v e-shopu společnosti Beads 4U s.r.o. z Jablonce nad Nisou nebo v některé ze specializovaných prodejen v celé ČR, kam firma Beads 4U své zboží dodává.

http://www.beads4u.cz/cz/vzornik-barev/

http://www.beads4u.cz/cz/kontakt/clanky/

http://www.beads4u.cz/cz/kontakt/clanky/koralkovy-naramek-vlastni-vyroby/

Bižuterní komponenty na výrobu vlastních šperků

Každý, kdo vyrábí bižuterii ať už pro sebe nebo pro známé potřebuje pro svoji autorskou tvorbu mimo korálků a potřebného nářadí také bižuterní komponenty. Bižuterní komponenty jsou základem každého jedinečného šperku.

 

Bižuterní komponenty se někdy nazývají bižuterní kovodíly. Jedná se o například o předem připravené díly, jejichž připojením k hotovému šperku je zajištěna jeho funkce. Jedná se o různá zapínání k řetízkům, puzetky náušnic a velké množství různých háčků. Mezi bižuterní komponenty řadíme také různé řetízky, sponky, filigránky, lůžka, očkové jehly a bižuterní nýty.

Bižuterní komponenty jsou vyráběny převážně z materiálu zvaného tombak. Jedná se o slitinu mědi a zinku, kde mědi je více než 85 %. Všechny bižuterní komponenty jsou vyráběny v základních barvách šperkařských kovů – zlaté, stříbrné, měděné, ocelové i černé.

Pro začátečínající tvůrce vlastní bižuterie bývá leckdy velmi obtížné vybrat všechny vhodné a potřebné bižuterní komponenty. Určitě se vyplatí poradit u odborníků – například u pracovníků společnosti Beads 4U s.r.o. z Jablonce nad Nisou. Zde vám zaručeně poradí a nabídnou vše potřebné pro výrobu vlastní bižuterie, ať už se jedná o bižuterní komponenty, korálky či nářadí, které při výrobě vlastních šperků budete potřebovat. Společnost Beads 4u patří mezi přední dodavatele veškerého materiálu na výrobu bižuterie s nejširším sortimentem zboží.

http://www.beads4u.cz/nabidka-kategorie/bizuterni-komponenty/?kategorieId=2

http://www.beads4u.cz/cz/kontakt/clanky/

http://www.beads4u.cz/cz/kontakt/clanky/bizuterni-komponenty-na-vyrobu-vlastnich-sperku/

Jablonecká bižuterie

Výrobě bižuterie a šperkařskému řemeslu předcházela výroba skla. Zhruba od 14. století se zvyšovala kvalita vyráběného skla, až vzniklo sklo označované jako český křišťál. Od této doby se začalo s výrobou drobných skleněných předmětů. Jednalo se zejména o imitaci perel.

 

Z důvodů velké spotřeby dřeva při výrobě skla se sklářství přesunulo do pohraničních hor, kde bylo hodně lesů. Vyhlášenou oblastí na výrobu bižuterie se postupně stalo Jablonecko a už v 19 století se sklářské výrobě na Jablonecku věnovalo zhruba 6000 lidí. Je proto pochopitelné, že se Jablonec nad Nisou stal centrem obchodu s bižuterií. V první polovině 20. století se dařilo zejména výrobě bižuterních kamenů, napodobeninám pravých perel, stříbřeným dutým perlám a výrobě vánočních ozdob. V roce 1948 došlo ke znárodnění všech sklářských podniků. Byl založen Výzkumný ústav skla a bižuterie a sklářské závody byly postupně modernizovány. Československo se tak stalo velmocí ve výrobě bižuterie.

Po roce 1989 se podniky na výrobu bižuterie opět dostaly do soukromých rukou a v tradiční kvalitní řemeslné výrobě bižuterie se na Jablonecku stále pokračuje. Jablonecko i nadále patří k největším výrobcům a dodavatelům bižuterie a bižuterních polotovarů ne světě.

Velmi široký sortiment korálků, bižuterních komponentů a všeho potřebného na výrobu bižuterie nejen na český trh dodává společnost Beads 4U s.r.o., která má své sídlo právě v Jablonci nad Nisou.

http://www.beads4u.cz/nabidka-kategorie/koralky/?kategorieId=28

http://www.beads4u.cz/cz/kontakt/clanky/

http://www.beads4u.cz/cz/kontakt/clanky/jablonecka-bizuterie/

Naučte se pečovat o bižuterii

Bižuterie je křehká nejen na pohled. Aby nám co nejdéle vydržela bez známek poškození, musíme se s ní naučit zacházet a pečovat o ni.

 

Bižuterie je vyrobena z materiálů, které se lehce poškodí a i působením času ztrácí postupně svůj lesk a krásu. Aby nám bižuterie vydržela co nejdéle krásná, je dobré dodržovat základní zásady nošení a skladování. Bižuterie není určena na nepřetržité nošení. Bižuterie by měla být nošena pouze na určité příležitosti. Pokud si bižuterii připínáme, vždy by se mělo jednat o poslední úkon po oblékání, použití make-upu a samozřejmě až po parfémování. Při svlékání postupujeme právě naopak. Nejprve odložíme bižuterii a až potom se svlékáme a odličujeme.

Bižuterie není určena na celodenní nošení. Určitě je nutné bižuterii odkládat při sportu, úklidu a při fyzické námaze, při které se potíme. Bižuterie se snadno poškodí mechanicky, od chemikálií, čisticích prostředků, kosmetiky i od potu.

Bižuterii bychom měli odkládat nejlépe do šperkovnic, kde je chráněna před světlem i před mechanickým poškozením. Je vhodné jednotlivé bižuterní šperky ukládat samostatně, aby se vzájemně nepoškrábaly či nezamotaly.

V případě čištění bižuterie používáme pouze měkký nejlépe suchý hadřík. Pokud potřebujeme bižuterii očistit vlhkým hadříkem, používáme pouze čistou vlažnou vodu a bižuterii na závěr důkladně osušíme.

S případnými dotazy, jak pečovat o bižuterii, se může kdokoli obrátit na společnost Beads 4U z Jablonce nad Nisou. Společnost Beads 4U s.r.o. patří mezi nejvýznamnější dodavatele korálků, bižuterních komponent a bižuterních šperků v České republice.

http://www.beads4u.cz/cz/sluzby/

http://www.beads4u.cz/cz/kontakt/clanky/