REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archivy

Počítače

Budujete nové datacentrum?

Co je to datové centrum? Místo, které slouží jako úložiště počítačových serverů, síťových prvků a podpůrné non-IT infrastruktury. Cílem datacentra je zajištění takového zázemí, které je nezbytné pro stabilní a bezproblémové fungování zařízení. Jinými slovy jde o jakési srdce mnoha moderních firem a organizací. To vše ale jistě víte, protože již vlastní datacentrum máte nebo se teprve chystáte na jeho realizaci. Pokud vám záleží na perfektním výsledku, nechte si poradit od odborníků. Inspiraci bylo možné načerpat na konferenci Lepší datová centra 2016. Ta proběhla v prostorách Masarykovy koleje na ČVUT v Praze. Akce se konala 21. září 2016.

Klíčové vlastnosti datových center

V jakém duchu se letošní ročník konference nesl? Dočkali jste se představení zajímavých technologií a vyslechnout jste si mohli množství praktických informací, které vám zprostředkovali provozovatelé top českých datacenter. K hlavním okruhům patřily klíčové části infrastruktury a nástroje pro správu hardwaru a softwaru. Účastníci konference dostali možnost na cokoliv se zeptat – odborníci jim rádi zodpověděli veškeré související dotazy.

Na konferenci například zaznělo, jak datacentrum provozovat, jak zvládnout administraci rozsáhlého virtuálního prostředí datacentra, ale také o ekonomických možnostech snížení spotřeby. Zazněly informace o pokročilých metodách správy a automatizace, netradičních konceptech, superpočítačích a další zajímavosti. Na své si přišli všechny skupiny účastníků.

Praktické zkušenosti

Na konferenci se především rozebíraly praktické zkušenosti s českými instalacemi, například datacenter významných společností jako jsou Seznam.cz, DHL, T-mobile, IT4Innovations a další.

Konferenci bylo možné sledovat i on-line prostřednictvím videokonferenčního systému Lifesize. Více informací ohledně proběhlé konference Lepší datová centra se dozvíte na www.lepsi-reseni.cz.

Zveme vás na konferenci Lepší datová centra 2016

Praha 1.9.2016 – Datová centra jsou klíčová pro životaschopnost moderní společnosti. Proto musí být v co nejlepším stavu. Hledáte lepší datová centra? Chcete, aby to vaše mezi ně patřilo? Nechte se inspirovat odborníky z těch nejlepších provozů v ČR. Konzultujte s dodavateli své poznatky a otázky – na konferenci Lepší datová centra 2016.

Konference Lepší datová centra 2016 se koná ve středu 21. září 2016, od 9:00 do 13:00 na pražském ČVUT v sále Masarykovy koleje a zúčastnit se jí můžete osobně i on-line.

Asociace za lepší ICT řešení, o.p.s. pro vás i letos připravila přehlídku těch nejzajímavějších technologií a hlavně praktické zkušenosti a osvědčené koncepce z datových center v ČR. Věnujeme se klíčovým částem infrastruktury a nástrojům správy HW i SW, IT i OT. Velký prostor je věnován diskuzi nad dotazy uživatelů.

Z těch lepších českých instalací se podíváme na zkušenosti s výstavbou a provozem v datových centrech DHL, Národní superpočítačové centrum, Seznam.cz, TTC Teleport a T-mobile. Zaměříme se přitom na praktické zkušenosti s novými technologiemi, včetně moderní správy fyzického a virtuálního prostředí či přímého chlazení vzduchem a vodou.

Na konferenci Lepší datová centra se rovněž ohlédneme zpět na historii výstavby datových center v ČR, zvláště pak z hlediska zavádění inovativní infrastruktury a vysoce efektivních technologií. Samozřejmě se nebudeme pouze ohlížet, ale budeme se z jednotlivých příkladů snažit vytěžit užitečné poznatky, které vám pomohou s dalším budováním či inovacemi moderních datových center v ČR.

Program konference:

Administrace rozsáhlého fyzického a virtuálního prostředí
Václav Kareš, DHL IT services

Jak ovládnout cloudovou infrastrukturu
Antonín Zajíc, T-Mobile Czech Republic

Infrastruktura pro superpočítače Národního centra
Zbyněk Schmejkal, IT4Innovations, VŠB-TU

Pokročilé metody správy procesů a infrastruktury
Jan Pinkas, Ahasware

Zkušenosti s návrhem, výstavbou a realitou nového DC
Radek Majer, TTC Teleport

Filozofie výběru záložního napájení a související non-IT infrastruktury
Milan Egart, Pronix

Jak funguje mobilní datové centrum pro superpočítač
Jan Przezwiecki, IT4Innovations, VŠB-TU

Praktické zkušenosti s přímým chlazením vzduchem
Pavel Berounský, Seznam.cz

Ekonomické možnosti snížení provozních nákladů DC
Petr Synek, konzultant, dříve IBM ČR

Historie inovací v českých DC a aktuální trendy
Vladimír Volráb, Marek Dědič, Asociace ICT

 

Další informace ke konferenci a registrace zde: http://lepsi-reseni.cz/datova-centra/

 

Pořadatel konference a kontakt:

asociace-za-lepsi-ict-reseni-logoAsociace za lepší ICT řešení, o.p.s.
Husinecká 903/10, 13000 Praha 3
IČ: 016 74 846
www.lepsi-reseni.cz
office@lepsi-reseni.cz
(+420) 226 259 729

Optimalizace datových center

Snaha většiny firem v dnešní době je šetřit finanční prostředky i v době expanze. Pokud má společnost vlastní datová centra nabízí se možnost omezit neefektivní uspořádání a zvýšit produktivitu infrastruktury vlastního datacentra. Mnoho společností také chce provozovat česká datová centra šetrněji k životnímu prostředí či hybridní datová centra. Základním prvkem, jež hraje roli pro správnou optimalizaci je non-IT infrastruktura datového centra či serverovny. Velmi důležité je také nepodceňovat monitoring datacentra. Více o možnostech se dozvíte v následujícím článku.

Návrh a optimalizace serverovny

Správný návrh a vyladění klimatizace serverovny je zásadní nejen z důvodu spolehlivého provozu, ale i celkově ekonomického provozu datacentra v ČR. Velmi důležité je při návrhu zvolit energeticky efektivní a šetrné chlazení serverovny „na míru“ s optimálními pořizovacími a provozními náklady. Vybírejte z firem, jež dokáží realizovat dílčí i ucelené řešení včetně kompletní integrace non-IT infrastruktury datových center, včetně efektivních hybridních koncepcí. Více informací o návrzích datových centrech čtete na odkazu http://lepsi-reseni.cz/datova-centra/

Efektivní infrastruktura datového centra

Každé datové centrum, které má dosahovat vysoké spolehlivosti a také efektivity, potřebuje kvalitní monitoring, dohled a vzdálenou správu. Při projekci nového datového centra se vyplatí podpůrné systémy non-IT infrastruktury – chlazení, napájení a monitoring datacentra navrhovat společně či v úzké návaznosti. Při správné volbě a kombinaci komponent a koncepce může datové centrum se stejnými parametry dosáhnout vyšší spolehlivosti a výhodnějších provozních nákladů i v České republice. Samostatnou kapitolou jsou potom hybridní datová centra.

Jak stahovat filmy zdarma? Čtěte podrobné informace o torentech!

Blíží se čas dovolených a to pro nás znamená spoustu volného času. Je pouze na nás, jak s ním budeme nakládat. Rozhodně je potřeba strávit spoustu času v přírodě – na sluníčku, u řeky, v lese, u rybníka nebo na pláži u moře. K teplým jarním a zejména letním podvečerům patří rozhodně také dobré filmy. A televize v obývacím pokoji? Na tu můžete zapomenout. Stačí vědět, jak stahovat filmy zdarma. Jakmile se seznámíte se souborem torrent a serverem torrent tracker, budete mít vyhráno.

Letní večery s “vlastním kinem” – kdo by si to nepřál?

Pokud chcete stahovat filmy na letní večerní pokoukání pohodlně, zaregistrujte se zdarma na TrezzoR tracker. Jakmile to uděláte, můžete začít se stahováním. Patříte mezi méně technicky zdatné jedince? Nevadí, přestaňte lamentovat, zvládnete to během pár minut. Stačí, když se budete držet návodu a prostudujete forrent info. A pak už budete mít k dispozici širokou nabídku filmů, které vás nebudou stát ani korunu a které si budete moci pouštět kdykoliv a kdekoliv se vám zamane. Samozřejmě, že čím rychlejší internetové připojení budete mít, tím rychleji se filmy budou stahovat. A klidně u toho můžete třeba žehlit nebo okopávat záhony. Stačí, když otevřete torrent soubor, o vše ostatní se postará torrent klient. A když vám náhodou zazvoní telefon, že máte být do pěti minut jinde, nevadí. Počítač můžete během stahování vypínat a zapínat podle libosti. Vždy, jakmile ho zapnete, stahování bude pokračovat.

Utorrent klient – nejoblíbenější torrent na stahování filmů zdarma

Pokud vás zajímá, který klient na stahování patří mezi nejoblíbenější – je to utorrent klient. Utorrent je stabilní a výkonný, vhodný i pro starší hardware a Windows. Navíc ho můžete používat zcela zdarma. Podrobnější informace o torrentech najdete na TORRENT INFO.

Sledujte filmy na torrentech – ušetříte

A je tu zase něco nového pro všechny, kteří milují filmy. Skvělá stránka, jejímž cílem je přinášet vám informace o nejnovějších filmech, které si můžete stáhnout. Jakmile si tedy nainstalujete klienta pro stahování torrentů, můžete se pustit do stahování svého oblíbeného filmu, na který byste se rádi znovu podívali, nebo nového filmu, který je zařazen do stahování filmů v torrentech. Filmy na torrentech jsou skvělou záležitostí, protože vás vlastně nic nestojí a vy si je tak můžete vychutnat naplno, aniž by vám vytáhly korunu z kapsy.

Vyhledávejte podle kategorií

Filmy torrenty můžete vyhledávat a stahovat podle jednotlivých kategorií. Tak třeba životopisné filmy na torrentech má v oblibě spousta lidí. Nejčastěji je zajímají životní příběhy celebrit. A tak, když šel například takový Amadeus poprvé do kin, lidé ani nedutali a na závěr filmu následoval spontánní potlesk ve stoje. Někdo má raději než životopisné filmy životopisné knihy. Skvělou variantou je ta, když je podle životopisného románu natočen životopisný film. Člověk, který knihu přečte, a zároveň zhlédne zmíněný film, tak má báječnou možnost porovnání.

Není nad dobrou komedii

Co si budeme povídat, téměř nikdo z nás nepohrdne dobrou komedií. Komedie torrenty Padesátka nabízí Vojtu Kotka a Jirku Mádla ve filmu z horského prostředí, konkrétně z Krkonoš. Spolu s nimi se můžete těšit i na celou plejádu dalších skvělých českých herců včetně Oldřicha Kaisera, Vilmy Cibulkové nebo Jakuba Prachaře. Vojta Kotek si tento film dokonce sám zrežíroval. Seznamte se s Jurou, který neplní otcovi sny a místo toho raději loví zralé ženy – padesátky. Odtud i název tohoto skvělého filmu. Máte raději torrent filmy, které patří do jiných kategorií? Žádný problém! Stahujte si akční filmy na torrentech, drama torrenty, historické filmy na torrentech nebo třeba katastrofické Torrent filmy.

Torrenty – stahujte zdarma a pohodlně!

Soubory, které obsahují informace o datech, jež se budou stahovat, se nazývají torrenty. Že nevíte o čem je řeč? Potom by vás info o torrentech mělo zajímat. Internet je totiž jeden obrovský svět, který nabízí spoustu informací, které si toužíme stáhnout. Proto jsou zde torrenty a informace o torrentech, aby i stahování filmů, hudby a her bylo snadné. Zvládnete to naprosto všichni – stačí pouze pár minut. Stahování přes torrenty maximálně pohodlné a rychlé. Potřebujete k tomu pouze klienta na stahování (malý prográmek, který se postará o stahování souborů) a soubor s příponou .torrent, který je nosičem veškerých potřebných informací na stahování. Díky němu torrent klient bude pracovat. A kde že soubory torrent najdete? Na různých trackerech – například na TrezzoR.

Jak stahovat torrenty obecně

Že už jste celí nedočkaví a chtěli byste si svůj vytoužený film stáhnout v průběhu několika málo sekund? Pojďme se tedy společně podívat na to, jak stahovat torrenty. Prakticky všechny české stránky umožňující stahování torrentů vás nejdříve vyzvou k registraci. Je to velmi snadné. Zkrátka když budete chtít stahovat z českých torrent stránek, vyhledáte políčko pro registraci a vyplníte požadované údaje. Jakmile kliknete na registrovat, získáte emailem potvrzovací zprávu s odkazem pro aktivaci vašeho účtu a můžete začít se stahováním.

Jak stahovat torrenty konkrétně

Stahování torrent můžete provést například takto:

  • stáhnete si klienta na stahování (uTorrent),
  • zaregistrujete se na torrent trackery (Trezzor).

Výše uvedené torrenty informace by vám měli pomoci ušetřit čas při stahování nejrůznějších souborů, ať už se jedná o filmy, populární či vážnou hudbu nebo hry nejrůznějších žánrů. To je ale jednoduché, viďte? Tak proč to nezkusit! Od nynějška se budete moci ve škole či v práci pochlubit znalostmi o novém filmu i vy.

Zrychlený servis mobilních telefonů, servis elektroniky, servis PC, servis notebooků a servis počítačů se zárukou vykonávají pracovníci od Bels

Nezastupitelnou úlohu pro podniky, zaměstnance v různých oborech i běžné uživatele je výtečný servis elektroniky, revize, rovněž i servis PC, servis notebooků a servis počítačů, vyhledávaný servis mobilních telefonů, opravy televizorů, servis laptopů. Kvalitní servis PC, servis notebooků a servis počítačů se jednou v životě hodí. Kde se dá sehnat rychlý servis PC, servis notebooků a servis počítačů ve němž začne správka rychle, nebude trvat dlouhý čas a navíc bude levná?

Na spletité dotazování existuje snadná odpověď. Totální servis PC, servis notebooků a servis počítačů provádí společnost Bels.cz, která se díky dvacetileté praxi umí snadno vypořádat s problémy, jež jsou příčinou rozbitých přístrojů a rozladěných zákazníků. Ještě navíc Bels.cz kráčí s doubou a vývojem techniky. Díky tomu nedojde k situaci, že by si pracovníci firmy nevěděli rady se starým telefonem, nebo se naopak zastavovali nad aparáty a kamerami nejnovějších provedení.

Prověřený servis elektroniky, servis PC, servis notebooků a servis počítačů, rovněž i servis mobilních telefonů, objednávání a prodej rezervních elektronických součástek, kam řadíme kamery, televizory, avšak i mobily, případně technika jako tablety, iPOD, iPAD, o to se pečuje v Bels.cz. Novodobá diagnostika a náhradní součásti prověřených výrobců jsou podkladem pro hodnotný servis PC, notebooků a servis počítačů. Zakázky se svážejí z celé České republiky. Veškerý servis elektroniky přímo v domácnosti se může dělat ve městech v okolí Plzně a hl. m. Prahy. Zakázky s přístroji vyžadujícími servis můžete zaslat poštou na adresu firmy, případně se spojte přímo s pracovníky telefonicky, případně přes formulář na webových stránkách. Popřípadě se zájemci mohou dohodnout na osobní předávce doma, či na kontaktních a sběrných firemních místech.

Nákup digitálních fotoaparátů ve světě internetu je snadný !!!

Vášnivě fotografujete a marně hledáte e-shop, v němž byste našli digitální fotoaparáty a foto doplňky a příslušenství pěkně a přehledně na jednom místě? Potom jste na správné adrese. E-shop www.digital24.cz přináší veškerý sortiment. Vše je navíc ověřeno zákazníky, což je v dnešní době tím nejlepší doporučením.

 

Digitální zrcadlovky představují standard

 

Nabídka obsahuje digitální zrcadlovky různých známých značek jak například Nikon, Meike, Panasonic, Toshiba, Sony, Braun a mnohé další. Už samo vyřčení těchto jmen je potvrzením kvality. Pravděpodobně se centrem vašeho zájmu stanou digitální zrcadlovky. Jak ale slibujeme, najdete zde nejenom je. Součástí jsou i foto doplňky a příslušenství. Seženete zde všechno, co potřebujete pro fotografování například i brašny, záložní zdroje pro fotoaparáty, stativy, dálkové ovládání pro fotoaparáty.

 

Využijte různé akce a slevy !!!

 

Nákup s v e-shopu navíc probíhá velice jednoduše. Vezmete si do pomyslné ruky virtuální nákupní košík a už můžete vybírat. Nejlepší Digi-Foto v Praze a okolí je Vám k dispozici na pár kliknutí myši. Přitom jde o velmi bezpečný nákup se zárukou kvality. Existuje zde garance ceny. Můžete využití nejrůznější akce a slevy. Pokud plánujete nákupy většího množství fotoaparátů či různých komponent, určitě přivítáte množstevní slevy.

 

Dopravu máte zadarmo !!!

 

Doprava vám vybraného a zaplaceného zboží je zajištěna. Je-li zboží skladem, což je v případě e-shopu většinou naprostá samozřejmost, je pro něj okamžitě k dispozici doprava zdarma. Doručení do 24h je standardem. Pokud ovšem dáte raději možnosti si zboží vyzvednout, i to je samozřejmě možné. Využijte osobní odběr v Rudné u Prahy nebo osobní odběr HeurekaPoint. K dispozici jsou i výdejní místa po celé ČR. Součástí balíčku služeb je i nejlepší servis.

 

 

Pořiďte si levné volání se službou VoIP

Trendy telefonní služba pro ty zákazníky, kteří si přejí mít cenově dostupné, levné volání, tak to je VoIP – telefonování přes internet. Anglické pojmenování Voice of Internet Protokol – VoIP – znamená telefonování přes internet. Všichni potenciální žadatelé o službu VoIP nejprve dostanou běžné telefonní číslo a poté můžou využívat svůj domácí aparát, který byl kdysi pouze pevnou linkou, či z tabletu, počítače, případně takzvaného „chytrého“ telefonu anebo notebooku.

Významným plusem volání přes internet jsou snížené výdaje za volání. Nejprve se zákazník registruje na webu Sbohempevnalinko.cz, pak získá telefonní číslo a již může využívat nadstandardního servisu VoIP. Na internetu jsou v přehledné tabulce informace o tom, kolik stojí telefonování do různých sítí a že za pronájem telefonního čísla zaplatí částku od jedné koruny měsíčně. Ekonomicky výhodný servis VoIP na webu Sbohempevnalinko.cz je skvělý hlavně díky skutečnosti, že všichni klienti neplatí veškeré paušální poplatky, ale pouze to, co skutečně provolají. Výše uvedené telefonování přes internet je, jedná-li se o kvalitu připojení, absolutně srovnatelné s běžnou telefonní linkou. Zásadní jsou kvalita a rychlost internetového připojení.

Jaký z přístrojů je pro VoIP – levné volání – ideální? Zákazníkům se pro výměnu pevné linky běžně doporučuje IP brána, nebo IP telefon. Praktický stolní IP telefon má užitečné funkce. V internetovém obchodě Sbohempevnalinko.cz jsou k mání jednoduše ovladatelné i složité přístroje, které disponují rozměrným displejem a zvukem v HD kvalitě. Uživatelé, již si vyberou přenosné IP telefony, si často vyberou Gigaset se sluchátky s nabíječkou a IP jednotkou. Sortiment internetové prodejny zahrnuje VoIP telefony, stejně tak VoIP brány, různé bezdrátové telefony a příslušenství. VoIP telefon má víceúčelné využití, souběžné telefonování přes internet je jednoduché z domova i kanceláře.

ITPA.cz – Servis počítačů a notebooků

Servis PC, Notebooku HKiTPartner

  • Zjištění závady, návrh řešení

Zjistíme závadu a navrhneme Vám nejlepší řešení

Odvirujeme počítač a nainstalujeme kvalitní antivirový program

Pokud se Vám rozbil počítač umíme zahránit Vaše důležité data

  • Sestavení počítače na míru

Postavíme Vám počítač přímo namíru Vašim požadavkům

Chytrý a úsporný tisk s kompatibilními i originálními cartridgemi

Výhodně a úsporně lze tisknout s kvalitními náplněmi. Zvolit si můžete ty originální, ale také kompatibilní. Jaký je mezi nimi rozdíl? Originální mají stejného výrobce jako vaše tiskárna. Kompatibilní mají výrobce jiného, ale sedí do vaší tiskárny a jsou shodné kvality. Pokud za náplň do tiskárny nechcete dát příliš mnoho peněz, a zároveň s ní potisknout co nejvíce stran, zkuste kompatibilní inkoustové náplně Canon. Tím neslevíte z požadavků a i tak ušetříte. Hlavní myšlenka je v tom, že kompatibilní cartridge a tonery do vaší tiskárny sedí, nepoškodí ji a přitom ušetříte. Koupit si ale můžete i originální cartridge Canon, pokud chcete. Jsou ale trošku dražší, a možná s nimi vytisknete o trochu méně stránek.

Profesionální kvalita tisku

Pokud nepožadujete profesionální kvalitu tisku, jsou kompatibilní inkoustové náplně Epson dostačující a budete s nimi spokojeni. Je na každém, kterou variantu upřednostní. Další možností jsou ještě repasované náplně, u těch ale může být kvalita diskutabilní. Takže dobře zvažte, jako tonery do laserové a cartridge do inkoustové tiskárny zakoupíte. V tisku se ale nemusíte omezovat. Zejména ve velkých firmách je spotřeba náplní obrovská a není zde třeba špičkový tisk. Kompatibilní inkoustové náplně HP vydrží velmi dlouho. Když chcete ušetřit a doma nebo v práci neustále něco tisknete, je neustálé dokupování originálních náplní finančně náročné. Objednání kompatibilní inkoustové náplně Lexmark v e-shopu je velmi pohodlné, rychlé a výhodné.

Výhodné nákupy náplní na internetu

Ušetřit můžete až polovinu nákladů na tisk. Stačí vědět jak. Nákupy přes internet se vyplatí i díky věrnostním programům a zákaznickým výhodám. Nakupujete-li často, výhody vás neminou. Vyzkoušet můžete různé značky náplní, které do vaší tiskárny pasují. Nemusíte se omezovat v počtu stran. Koupáte kompatibilní i originální cartridge HP za skvělé ceny, s dodáním až domů nebo do kanceláře. Ušetříte tak čas i peníze najednou. V e-shopu seženete i příslušenství k PC a tiskárnám. Pokud něco tisknete s originálními či kompatibilními inkoustovými náplněmi Brother, Lexmark, Canon nebo HP, určitě chcete, aby vám dokumenty dlouho vydržely v dobrém stavu. K tomu slouží zalaminování písemností. Kupte si laminovačku a budete mít po problémech.

Přístup k datům a stahování kdykoliv a odkudkoliv

Lidem se stále častěji hodí mít zajištěný přístup k jejich datům odkudkoliv a kdykoliv. A to včetně možnosti sdílení, odkazování, z jakéhokoliv počítače, a možnosti stahování. Velmi jednoduchým způsobem, jak těchto výhod dosáhnout, je využít prostoru na datovém úložišti. Doba pokročila velmi výrazně. Není rozhodně nutné data ukládat pouze na lokálních discích. Přenosná média sice můžete nosit pořád s sebou, ale i to není příliš dobrá varianta. Také mají omezenou kapacitu a něco stojí. Příkladem velkokapacitní schránky pro ukládání dat je i emailová schránka. Aniž bychom si to uvědomovali, užíváme tak datové úložiště všichni zcela běžně a zdarma. Mailboxy bývaly limitované, ale dnes jsou vysokokapacitní nebo neomezené. Využít je můžeme v počítači, telefonu i tabletu.

Praktické úložiště dat

Emaily si dnes nemusíme stahovat do počítače a pak mazat, ponecháváme je u poskytovatele služby. A stejně fungují i úložiště dat. Ukládat můžeme dokumenty, fotky, videa i běžná další data. Je to účinná fotka zálohy. Navíc můžeme tato data i nabídnout ke stažení. Volného prostoru není nikdy dost. Úložiště na internetu nabízí aplikace ke stažení, díky kterým pak máme ke svým datům jednoduchý přístup odkudkoliv, můžeme s nimi manipulovat, odebírat, přidávat a synchronizovat. A samozřejmě i sdílet s ostatními uživateli nebo využít stahování souborů.

Mějte vše po ruce

Data do cloudů neboli úložišť ukládá i řada firem. Data na internetu mohou být plus nejen pro nás, ale i pro spolupracovníky, zaměstnance, rodinu a přátele. Přístup je zajištěn odkudkoliv, nejsme závislí na jednom počítači nebo klientské stanici. Připojíme se z jakéhokoliv zařízení, které má přístup na internet. Ze všech těchto zařízení pak pracujeme se stejnými daty. Pokračujeme v rozdělané práci, ukážeme ostatním fotografie, videa, můžeme je nabídnout ke stažení.

Snadná správa obsahu dokumentů 2014

Dne 22. května 2014 dopoledne se konala konference se zajímavým tématem Snadná správa obsahu (dokumentů), který pořádala Asociace ICT (Asociace za lepší ICT řešení). Tento seminář proběhl na pražském Žofíně. V rámci akce manažeři a majitelé firem uvažovali o důležitých otázkách z oblasti správy elektronického obsahu (nejen dokumentů) a viděli ukázky moderních technologií včetně automatizace správy a oběhu dokumentů ve firmě. Proběhli přednášky a praktické ukázky finského systému M-Files a v samotném závěru podnětná panelová diskuze s uživateli tohoto řešení správy dokumentů (DMS). Hlavním hostem a účastníkem právě pro panelovou diskuzi byl Janne Romppanen, jeden ze zakladatelů společnosti M-Files.

Stručně o pořadateli akce

Konferenci pořádala Asociace za lepší ICT řešení, která má za cíl vytvářet profesionální platformu pro výměnu zkušeností uživatelů a zviditelněnit řešení, která jsou z technického i ekonomického hlediska skutečně přínosná. Tím se snaží přispívat ke zvýšení jak efektivity institucí a firem, tak i k růstu české ekonomiky a budování společnosti založené na znalostech a inovacích. Více informací o této asociaci naleznete na webových stránkách www.lepsi-reseni.cz

Program konference v kostce

Konferenci o snadné správě obsahu dokumentů zahájil Janne Romppanen, spoluzakladatel společnosti M-Files, a přednesl přehledovou přednášku v anglickém jazyce s názvem M-Files Content Management. Dále pak Jan Sedláček a David Páter z Digital Resources seznámili přítomné se základními funkcemi softwaru M-Files v přednášce Snadná správa dokumentů s M-Files. Po té následovala krátká přestávka.

Po občerstvení se opět ujali slova pánové z Digital Resources a ukázali praktické použití tohoto systému ve firemním prostředí společně s častým a praktickým použitím tohoto systému. Poslední částí semináře provedl přítomné pan Tomáš Kessler z advokátní kanceláře Glatzová & Co, který na praktickém příkladu z této firmy ukázal celý průběh implementace a následného fungování M-Files v prostředí advokátní kanceláře.

Pokud vás výše uvedené informace zaujali a neměli jste možnost zúčastnit se této konference, níže vám přinášíme videa z jednotlivých částí semináře.

Proklikem níže se dostanete na jednotlivá videa ze semináře:

Elektronické čtečky knih jsou skvělá zařízení

elektronické čtečky knih zažívají velký boom, jsou to jedna z nejoblíbenějších elektornických zařízení vůbec. Jejich prodej raketově roste a na oblibě si získávají nejen u mladé generace ale také u starších ročníků. Ano, je tomu tak, i starší lidé, kteří se zkrátka také modernizují, protože na ně tlačí doba a vývoj, který zkrátka nelze zastavit. Tytam jsou časy, kdy měl doma každý knihovnu přeplněnou krásnými knihami. Je to tak, málokdo má totiž dnes peníze na to, aby si mohl dovolit každý měsíc koupit několik knih. Poděkujme za to našim politikům a samozřejmě i sobě, protože tam ty mrchy u koryt necháváme a pořád jako ovce je volíme a volíme. Vlastně jako volové, nikoliv ovce. Ale zpět tedy ke čtečkám, protože o těch má být tato recenze, kterou stejně nikdo nebude číst a slouží jen jako sbíračka zpětných odkazů. Takže ve výsledku je ekonomičtější koupit elektronickou verzi knihy v PDF a číst si na elektronické čtečce knih. Digitální knihy mají velké výhody nulovou velikost a hmotnost, snadnou uložitelnost, jednoduché objednání i ze zahraničí a v případě online plateb i bleskové dodání. Prostě objednáte knihu z Amazone (pokud umíte anglicky), zaplatíte přes paypal nebo jinou zlodějskou službu a kniha Vám přijde během pár minut na e-mail. To je pecka, že? Otázkou ovšem je, jak a na čem je budeme číst. Čtení knih na počítači je hloupost, to dosvědčí většina rozumných lidí, která to zkusila. Zkuste si takhle přečíst pár knih. Naroste Vám služivý pupík, záda se pokroutí do zatáčky a oči Vám taky nepoděkují. Potřebujete nějakou čtečku – a to čtečku praktickou, rychlou a co nejvíc pohodlnou. Na rozdíl od situace před pár lety jsou dnes elektronické čtečky knih lepší, než kdy dříve a jsou dokonce i za rozumné peníze. Čtečka elektronických knih tak není dnes ničím nedostupným a může si ji pořídit téměř každý.

eschop

Značky
Akční Nabídka
Nákupní Košík
Košík je prázdný
Poslední Přidané

VÍTEJTE V OBCHODĚ ESHOP PRO CHYTRÉ-FITNESS, KULTURISTIKA DOPLNKY

Vítejte v eschopu zaměřeném na suplementy, doplnky ve stravě a jiné užitené výrobky ke zdraví

NEJPRODÁVANĚJŠÍ
Reflex L-Glutamine 500g
Reflex L-Glutamine 500g
Reflex L-Glutamine 500g
699,00.- Kč   
5 z 5 hvězdiček!
Anurex - léčba hemeroidů
Anurex – léčba hemeroidů
Anurex – léčba hemeroidů
999,00.- Kč   
Reflex Bulgarian Tribulus 90 kapslí
Reflex Bulgarian Tribulus 90 kapslí
Reflex Bulgarian Tribulus 90 kapslí
801,00.- Kč   
5 z 5 hvězdiček!
Masážní lávové kameny - dárková sada
Masážní lávové kameny – dárková sada
Masážní lávové kameny – dárková sada
512,00.- Kč   
Magnetické náplasti na hubnutí (10 ks)
Magnetické náplasti na hubnutí (10 ks)
Magnetické náplasti na hubnutí (10 ks)
159,00.- Kč   
Nosní kroužek proti chrápání
Nosní kroužek proti chrápání
Nosní kroužek proti chrápání
114,00.- Kč   
Reflex Rhodiola Rosea 90 kapslí
Reflex Rhodiola Rosea 90 kapslí
Reflex Rhodiola Rosea 90 kapslí
432,00.- Kč   
Dietní, vlákninová náhrada jídla
Dietní, vlákninová náhrada jídla
Dietní, vlákninová náhrada jídla
185,00.- Kč   
Ultrazvukový přístroj na odstranění vrásek a akné
Ultrazvukový přístroj na odstranění vrásek a akné
Ultrazvukový přístroj na odstranění vrásek a akné
2 469,00.- Kč   
Elektrický přístroj na čištění uší
Elektrický přístroj na čištění uší
Elektrický přístroj na čištění uší
699,00.- Kč   
Smartlabs Crea-Trona® 240cps + Smartlabs BCAA Hardcore 4:1:1
Smartlabs Crea-Trona® 240cps + Smartlabs BCAA Hardcore 4:1:1 
Smartlabs Crea-Trona® 240cps + Smartlabs BCAA Hardcore 4:1:1 
890,00.- Kč   
Reflex BCAA´s 500 kapslí
Reflex BCAA´s 500 kapslí
Reflex BCAA´s 500 kapslí
1 062,00.- Kč   
MaxxWin L-CARNITINE 110000 + SYNEPHRINE 60tbl ZDARMA
MaxxWin L-CARNITINE 110000 + SYNEPHRINE 60tbl ZDARMA 
MaxxWin L-CARNITINE 110000 + SYNEPHRINE 60tbl ZDARMA 
489,00.- Kč   
Fusion Gainer 1kg
Fusion Gainer 1kg
Fusion Gainer 1kg
290,00.- Kč   
Reflex BCAA´s 200 kapslí
Reflex BCAA´s 200 kapslí
Reflex BCAA´s 200 kapslí
621,00.- Kč