REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archivy

Podcenit byste neměli doporučená i povinná očkování, ani očkování do zahraničí

Cestování mimo naše hranice s sebou přináší nespočet zajímavých zážitků, fotografií, nová přátelství i pracovní zkušenosti. Nikdo si už však nechce zpět přivézt nepříjemnou, v tom horším případě pak neléčitelnou nemoc. Exotické destinace mohou být pro klasického turistu nebezpečné zejména kvůli bakteriím a virům, jež u nás nenajdeme. Právě z toho důvodu jsou kupříkladu ve středozápadní Africe některá očkování nikoliv doporučená, nýbrž povinná. Před cestou do exotických destinací je vhodné absolvovat konzultaci, kterou vám poskytne očkovací centrum Praha, nebo kupříkladu očkovací centra v Královéhradeckém a Pardubickém kraji.

Tato specializovaná pracoviště se zaměřují jak na povinná očkování, tak na očkování jen doporučená i na očkování do ciziny. Očkovací plán před cestou do zahraničí, kde jsou některá očkování povinná, je třeba sestavit pár týdnů předem. Poradna cestovní medicíny je schopna klientům zajistit nikoliv pouze očkování do ciziny, ale zajistí rovněž medikamenty, vybaví lékárničku, předepíše antibiotika, antimalarika, léky proti střevním potížím. Také si je zde možnost nechat vystavit mezinárodní očkovací průkaz. V poradně můžete sehnat rovněž extrémní repelenty, a dávají se také obecně platné rady a nejrůznější doporučení na cesty.

Očkovací centrum je praktickým pomocníkem nejen před zahraniční cestou, dlouhým pobytem v cizině, ale i klíčovým zařízením pro očkování před závažnými onemocněními. Zákazníkům se dávají očkování proti klíčové encefalitidě, černému kašli, dětské obrně, meningokoku, pásovému oparu, planým neštovicím, pneumokoku, rakovině děložního čípku, tetanu, vzteklině nebo třeba záškrtu. Nebezpečná může být i žloutenka, očkuje se proti žloutenkovým typům A a B. Také si zde lze nechat kompletně vyšetřit imunitu.

Comments are closed.