REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archivy

Jak šetřit v koupelně? Využijte chytré vodovodní baterie …

Koupelna, to je v současnosti ohnisko možného šetření. Všichni vymýšlejí různá řešení, jak vytvořit ekologický životní styl a maximálně spořit náklady. Není divu, že se úvahám o úsporách nevyhnou ani vodovodní baterie. Ve hře je zde samozřejmě především úspora energie z ohřevu vody a vody samotné. Na e-shopu Drezova-baterie.cz najdete řadu baterií, které vykazují výborné úsporné vlastnosti.

 

Úspory činí až 50 %

 

Bez nadsázky bychom je mohli nazvat inteligentními bateriemi. Máme na mysli především baterie termostatické, které dokážou udržet nastavenou teplotu. Pokud si nastavíte třeba 25 °C, můžete si být jisti, že kdykoli otočíte páčkou, vždy vám bude téct proud vody přesně této teploty. Tím ušetříte vodu, kterou byste vyplýtvali na regulaci správné teploty. Zároveň ale spoříte i energii určenou na ohřev vody. Odborníci tvrdí, že termostatická baterie dokáže z dlouhodobého pohledu ušetřit až 50 % teplé vody. Pokud budete počítat celkové náklady, dostane se do ještě příznivějšího světla, protože uspoří až 65 % nákladů. Musíte ovšem počítat s vyšší pořizovací investicí, která se ale naštěstí rychle vrátí zpátky. Právě proto se nákup této baterie rozhodně vyplatí a nemusíte se ho vůbec obávat.

 

Provzdušněte proud vody

 

Jak je možné, že náklady jsou poloviční nebo dokonce třetinové? Za vším stojí účinná regulace teploty i průtoku. A co vlastně ještě pomáhá vytvářet úspory? Například perlátory jsou také nezanedbatelný článkem, který dokáže snížit zbytečně velký průtok vody. Vzduchem načechraný proud vody obsahuje méně vody, ale přitom je při mytí efektivnější. Vyřešíte tak dvě věci jednou ranou: Dosáhnete účinnějšího mytí a zároveň také nespotřebujete tolik vody jako v případě neprovzdušněného proudu. Omezovače průtoku horké vody dokážou významně eliminovat energetické ztráty.

 

Comments are closed.