REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archiv

Představujeme pravidla programu nová zelená úsporám

Při vzrůstajících cenách energií zkoumáme, jak by se daly uspořit finanční prostředky a ještě bychom mohli být ohleduplní k okolí. Proto můžeme zaměnit dodejce plynu a elektřiny. Jaký z dodavatelů pro vás bude nejlevnější, si snadno vypočítáte díky kalkulačce úspor, která je umístěna na stránkách IQenergy.cz. Původně zainvestovaná částka se odrazí na úsporách až někdy v budoucnosti. E-shop s užitečnými produkty a praktické rady naleznete také na webu. Bezplatné specializované poradenství dodáváme telefonicky, případně nás můžete kontaktovat přes formulář. Množí se dotazy ohledně státního programu nová zelená úsporám.

Potřebné podmínky pro žádosti o státní dotaci nová zelená úsporám jsou systematicky uspořádány na webu IQenergy.cz. O státní dotaci si můžete požádat kdykoliv, až do roku 2021. V závislosti na výnosech z prodeje emisních povolenek se budou přerozdělovat finance státní podpůrnou dotaci nová zelená úsporám. Státní dotace nová zelená úsporám podporuje hospodárná energetická opatření ke snížení energetické náročnosti stojících rodinných domů, podílí se na stavbách rodinných domů s nízkou energetickou náročností a na hospodárném využívání zdrojů energie, kam patří výměny tepelných zdrojů za zdroje šetrné k přírodě. Index zaměnitelných zdrojů tepla je na webových stránkách IQenergy.cz.

Souběžně se poskytuje státní dotace na výstavbu fotovoltaické elektrárny, přičemž se na jeden dům přiznává až sto tisíc korun. Využívaná metoda fotovoltaika je přeměnou slunečního záření na elektřinu s využitím fotoelektrického jevu na polovodičových diodách v panelech. Hospodárná metoda – fotovoltaika – si u široké veřejnosti získává na oblíbenosti. A tak zbudování fotovoltaické elektrárny poskytne všem vlastníkům individuální energetickou soběstačnost, navíc se zmenší celkové náklady domácnosti na elektřinu.

Comments are closed.