REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archivy

Rozvody vzduchu historicky souvisejí s teplovzdušnými kanálky na našich zámcích

Víte, že s teplovzdušnými kanálky se můžete setkat v podlahách spousty zámků? Jedním z nich je například zámek v Nelahozevsi. Najdete je samozřejmě i v dalších památkách. Sloužily k rozvodu horkého vzduchu ze zámeckých krbů, do kterých se přikládalo většinou z chodeb, aby místnosti zůstaly čisté a aby se v nich neprášilo. Také samozřejmě nesměla být rušena společnost. Tyto teplovzdušné kanálky můžeme považovat za jakési předstupně rozvodů vzduchu z dnešních krbů a krbových kamen.

Více možností, jak rozvést teplo po domě

Možná vám bude stačit, když svým krbem nebo klasickými krbovými kamny budete vytápět velkou obývací místnost. Může to být klidně i takzvaná sednice na chalupě. Můžete se však rozhodnout krbové vytápění vylepšit. Bude to sice konstrukčně o něco náročnější a o málo dražší, ale rozhodně to bude stát za to. Můžete si vybrat mezi teplovodním rozvodem z krbových kamen nebo vytápěním pomocí horkého vzduchu. Velmi zajímavý a také nejvíce účinný systém vytápění je takzvaný systém kombinovaný. Jde o to, dovést teplo k radiátorům teplovodními rozvody a zároveň dům vyhřívat teplým vzduchem, který se snadno rozvede v jakémkoliv domě. Je úžasné, že vám na to mohou stačit pouze jedna krbová kamna. Pamatujte i na dobré izolační materiály.

Krbové obestavby z kvalitního akumulačního materiálu

Pokud se chystáte na stavbu krbu sami, nezapomeňte krbové vložky a kamna opatřit kvalitní krbovou obestavbou z akumulačního materiálu. Jedině takový materiál dokáže absorbovat velké množství tepla, které potom postupně sálá do prostoru. EUROKAM system, s.r.o. pro vás má připraveny například krbové obestavby Andalusia. Oceníte je zejména vy všichni, kteří se vzhlížíte v antice. Tyto krbové obestavby totiž evokují antické stavební styly, což ještě umocňují přírodní materiály, ze kterých jsou vyrobeny (mramor nebo pískovec).

I veškerý stavební materiál krbu můžete mít po ruce.

Comments are closed.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat