REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archivy

Bez kvalitního vedení účetnictví se dnes neobejdete

Podnikáte a nejste spokojeni se stávajícím způsobem vedení účetnictví nebo se Váš podnik právě rozjíždí a vy hledáte kvalitní účetní do Vašeho týmu? Je dobré si uvědomit důležitost této problematiky včas a věnovat jí maximální pozornost. Kvalitní vedení účetnictví je totiž dnes nutnost, která se nesmí podcenit, protože na ní závisí i budoucnost firmy.

Pokud k této problematice budete přistupovat odpovědně, zajistíte si nejen podrobné a důležité informace o tom, jak si vedete, ale budete se moci lépe rozhodovat, jakým směrem se posunout Vaši firmu dál. Z tohoto důvodu je velice důležité vybrat si pro spolupráci spolehlivého a kvalitního člověka do účtárny a ekonomického oddělení. Požadujte po něm přehled nejen v  účetnictví, ale také v dalších oblastech, které s ním úzce souvisí, jako jsou např. mzdová a daňová problematika, orientace v legislativních změnách.

Pečlivý výběr

Při výběru vhodného člověka pro tuto pozici máte několik možností. Můžet volit z nabídek na pracovním trhu, oslovit člověka s praxí a přesvědčit ho, aby opustil stávajícího zaměstnavatele a pracoval pro Vás nebo využijete nabídky externí firmy?

 

Na začátku je však dobré si ujastnit, co očekávám a co mohu účetnímu nabídnout. Účetnímu s několikaletou praxí a certifikáty můžete jen stěží nabídnout to samé, co začínajícímu nováčkovi, kterému dáváte první pracovní příležitost. Vzhledem k tomu, že tomuto člověku/firmě budete v budoucnu svěřovat citlivá data a informace, je dobré preferovat pečlivost, smysl pro detail a čísla. Zároveň ochotu a chuť se dále vzdělávat, protože i to je v oblasti účetnictví nezbytné. Kvalitní vedení účetnictví a jemu příslušné problematiky je poměrně obsáhlá a složitá oblast, proto je dobré také zaměstnance vhodně motivovat.

Ať už svěříte veškerou agendu zaměstnanci nebo agentuře, měli by Vám zaručit mj. tyto znalosti a dovednosti:

  • především přesné zpracování a vedení účetnictví
  • podávání kvalitních informací o jeho stavu, situaci firmy z hlediska apod.
  • evidence majetku a skladů
  • daňové poradenství, a to jak z příjmu, silniční, k DPH apod., včetně přiznání
  • zpracování veškerých účetních dokumentů
  • mzdové problematiky, a to od pracovních smluv přes výpočet mezd po zpracování povinných výkazů a přehledů
  • efektivní komunikaci se zainteresovanými úřady, a to nejen při kontrolách

Nebojte se investovat do kvalitního člověka

Na trhu naleznete jistě spousty nabídek, které Vám budou zaručovat bezchybné vedení účetnictví. Při samotném výběru ale důležitým faktem je, že šetřit se v tomto směru rozhodně nevyplácí. Zaplatit kvalitního účetního Vás jistě následně vyjde levněji, než případné škody napáchané nespolehlivým zaměstnancem.

Comments are closed.