REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archivy

GPS navigace, Tom Tom, Garmin

V roce 2011 je tomu již jedenáct let, co jsou GPS navigace využívány v komerční oblasti. Jako první se GPS navigace začaly objevovat v luxusních automobilech. Mapy byly zpočátku velice hrubé, ale poptávka po navigacích rostla. Do GPS oboru tak vstupovaly noví výrobci, čím narůstala nabídka a ceny byly stlačeny dolů. Dnes je GPS navigace jeden z nejvíce se rozvíjejících se oborů a díky tomu si může GPS navigace pořídit většina řidičů. Proč zrovna 11 let od masového rozšiřování GPS navigací, vždyť systém GPS je podstatně starší? K zásadní změně došlo v květnu roku dva tisíce, kdy americký president Bill Clinton nechal vypnout umělé rušení GPS signálu. Systém GPS družic byl totiž primárně vytvořen jako součást obranného systému. Pro zabránění zneužití vláda USA zavedla tzv. selektivní přístup neboli chybu v systému. Uměle zhoršovala přesnost GPS systému pro civilní použití a to v řádu desítek až stovek metrů.

 

Jak vlastní systém GPS (Global Positioning System) funguje. Jeho základem jsou tři části. První jsou družice kroužící ve vesmíru ve výšce okolo dvaceti tisíc km nad Zemí. Tyto družice se pohybují po své oběžné dráze a ve vzájemném souladu s ostatními družicemi GPS systému. Druhou částí jsou pozemní řídící a monitorovací stanice a jako poslední již pak vlastní GPS přijímače koncových uživatelů. Jakmile bylo odstraněno umělé zkreslení začal být systém využíván například geodety, kteří jsou dnes schopni při specifických aplikacích schopni měřit pomocí GPS i nepřesnost milimetrů. Postupně se ovšem začalo využití GPS objevovat v té nejžádanější formě a to v navigacích. Této možnosti se zpočátku chytly první  firmy jako TomTom nebo Garmin.

TomTom

TomTom patří mezi první výrobce GPS navigací. TomTom se specializuje na navigace do vozidel. Z této specializace také TomTom patřičně těží a bývá označován za inovátora oblasti automobilových GPS navigací. Dá se říct, že právě TomTom se stal průkopníkem navigací do auta a celý trh vlastně rozhýbal ,když začátkem devadesátých let TomTom uvedl na trhu přenosné navigace řady TomTom Go. I v současné době TomTom pracuje na řadě inovačních projektů, například TomTom Share, který umožňuje zájemcům sdílet data například opravy map s ostatními uživateli TomTom. V nedávné době se pak na trhu objevila řada TomTom IQ routes, tento nový systém TomTomu umožňuje inteligentní vyhledávání a navigování například dle denní doby a předpokládaným zácpám ve velkých městech.

Garmin

Dalším průkopníkem je firma Garmin, která v posledních dvou letech patří dokonce k největším výrobcům GPS navigací. Ročně prodává okolo 17 milionů navigací a v současné době se Garmin může pyšnit více jak 60 miliony prodaných GPS. Garmin je tak úspěšný v prodeji zejména díky širokému portfoliu výrobků. Garmin nabízí mimo navigací do auta také turistické, letecké, námořní GPS navigace. V současné době přišel Garmin s nevídanou novinkou Garmin Lifetime. Uživatelé Garminu tak získávají doživotní aktualizace map zdarma. Garmin garantuje pro tyto navigace 4x ročně aktualizaci zdarma. Správnost strategie Garmin již potvrzují první prodejní statistiky.

nebankovní půjčky

půjčky na exekuce

web levně

hotovostni půjčky

GiGaINZERT.cz

Bazar SnadnoRychle

GiGaINZERT.sk

Zdarma bazar

Weblevně

Inzerce na Půjčky

Půjčky SnadnoRychle

SnadnoRychle – rozcestník

RychleSnadno – rozcestník

Půjčky bez registru

oddluženi fyzické osoby

Spoříci účet

Odškodnění dopravní nehody

Kreditní karty

Družstevní byt

Výkup nemovitosti

Reality inzerce

Práce inzerce

GigaBazar.pl

investiční zlato

nebankovní půjčky

kulturistika,fitness

bazar.inzerce

bazar.inzerce

erotická inzerce

bazar.inzerce

dárky pro může,ženy

fitness classic

bazar.inzerce

bazar-slovensko, inzercia

bazar-německo inzerce

zvířata, fauna

Comments are closed.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat