REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archivy

Dřevěné podlahy a parkety

Pokud sháníte podlahovou krytinu, máme pro vás širokou nabídku nejrůznějších typů, vše v nejvyšší kvalitě. Pokud zařizujete dům, byt, nebo chcete provést rekonstrukci, můžete si zvolit, zda vám více vyhovuje vinyl, laminát, dřevo, korek, nebo koberce. Každá krytina má svá pozitiva. Dřevěné podlahy mohou být zastoupeny masivními prkny, parketami, nebo třeba průmyslovou mozaikou. Velice populární je v poslední době tropické dřevo, nebo třeba bambus. Bambusové parkety mají výjimečné vlastnosti. Výborně nahradí klasické parkety v tělocvičnách i domácnostech. Bambus je rychle obnovitelný zdroj, takže jeho použití je šetrné k přírodě. Tento u nás netradiční materiál má přibližně dvakrát větší tvrdost, než používané dubové vlysy. Skvěle odolává opotřebení. Barva povrchu se liší, podle druhu rostliny, oblasti, kde se pěstuje, stáří či období sklizně.

Podlaha z exotického dřeva

Exotické dřevo je velmi odolné, a má krásný výběr odstínů. Podlaha tak vypadá velice originálně a moderně. Tropické dřevo se využívá v interiéru i exteriéru, a to na parkety, prkna, na terasy, do saun, okolí bazénů, vhodné je použití ve venkovním posezení, či zimní zahradě. Dobře odolává nepříznivým podmínkám. J příjemné na dotek, při chůzi nestudí, ani v chladnějším počasí. Budete tak mít tvrdou a odolnou krytinu, s originálním vzhledem a vzorem. Většinou mají hnědý, oranžový či červený odstín. Lze vzory i kombinovat, a tvořit tak originální obrazce.

Parkety a mozaiky

Moderní parkety mají velice pěkný a přírodní vzhled. Velkou výhodou je dlouhá životnost a možnost opakovaných renovací. Jsou i možnosti barevných kombinací. Skvělou a finančně nepříliš náročnou variantou jsou průmyslové mozaiky. Znovu se dostávají do obliby. V pestré nabídce nechybí tradiční i exotické dřeviny. Podlaha může mít různou výšku, a dřeviny se mohou kombinovat.

Comments are closed.