REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archivy

Hvězdářské dalekohledy-teleskopy

V dnešní době je popularita hvězdářských dalekohledů na vzestupu i u laické veřejnosti, a to nejen u té dospod, ale i u dětí. Pořízením hvězdářského dalekohledu získává jeho vlastník oblohu „na dosah ruky“, může s jeho pomocí nahlédnout do tajů vesmíru. Při výběru hvězdářského dalekohledu můžete hledat v kategoriích čočkových a zrcadlových hvězdářských dalekohledů, nebo také kombinovaných. Čočkové dalekohledy (refraktory) jsou historicky nejstarší. Oficiálním vynálezcem čočkového dalekohledu je Hans Lippershey (r. 1608 přihlásil patent v Haagu). Zrcadlový dalekohled (reflektor) je o půl století mladší než čočkový dalekohled a vynalezl jej Isaak Newton. Výhodou zrcadlových hvězdářských dalekohledů je jejich nižší hmotnost a větší světelnost. Pro začínajícího pozorovatele, jehož objekty zájmu jsou blíže Zemi, jsou dostačující hvězdářský dalekohled s menším průměrem pupily, tedy s nižší světelností, které jsou nabízeny na www.dalekohledy-puskohledy.cz v nižších cenových hladinách.

Dálkoměry

Dálkoměry slouží k měření mezi cílem a pozorovatelem. Dálkoměry jsou využívány v širokém spektru činností jako třeba lov, golf, lukostřelba, sportovní střelba, průmyslové měření, topografii a dále taktické užití. Podle způsobu určení vzdálenosti lze dálkoměry rozdělit na aktivní a pasivní. Přičemž aktivní dálkoměry například laserové dálkoměry, měří vzdálenost pomocí vyslané energie. Na trhu jsou nabízeny laserové dálkoměry, které jsou schopny měřit s milimetrovou přesností až na vzdálenost 250m. Některé typy nabízejí základní geometrické výpočetní funkce. Výhodou použití dálkoměru je rychlé a efektivní změření délky (nebo i sklonu), není nutná asistence další osoby, tím šetří čas a peníze. Kolimátory

Další optický přístroj, ktery můžete koupit na dalekohledy-puskohledy.cz v oblasti zbraňové techniky je kolimátor. Jsou to taktické zaměřovače, které se upevňují na zbraň před mířidla, nebo můžou mířidla úplně nahradit. Usnadňují zaměření a to tím, že kolimátor zobrazuje světelný bod na předním sklíčku,  a není tudíž vidět na zaměřovaném cíli. Na rozdíl od kolimátoru, laserový zaměřovač vrhá světelný paprsek na cíl. Kolimátory se podobají puškohledům, navíc jsou opatřeny zdroji světla.  Rozlišujeme dva základní druhy – otevřený a tubusový. Tubusové kolimátory jsou vybaveny odklápěcími krytkami, díky tomu je zajištěná ochrana čoček a z toho důvodu jsou použitelné především tam, kde je riziko znečištění větší. Používá je především armáda. Naproti tomu otevřený kolimátor používá hlavně policie, jejich pořizovací cena je nižší, ale musí se častěji čistit. Pomocí jednoduché montáže můžete kolimátory připevnit k jakékoliv zbrani. Výhodou otevřeného kolimátoru na rozdíl od puškohledu je rychlost v zachycení cíle.

nebankovní půjčky

půjčky na exekuce

web levně

hotovostni půjčky

GiGaINZERT.cz

Bazar SnadnoRychle

GiGaINZERT.sk

Zdarma bazar

Weblevně

Inzerce na Půjčky

Půjčky SnadnoRychle

SnadnoRychle – rozcestník

RychleSnadno – rozcestník

Půjčky bez registru

oddluženi fyzické osoby

Spoříci účet

Odškodnění dopravní nehody

Kreditní karty

Družstevní byt

Výkup nemovitosti

Reality inzerce

Práce inzerce

GigaBazar.pl

investiční zlato

nebankovní půjčky

kulturistika,fitness

bazar.inzerce

bazar.inzerce

erotická inzerce

bazar.inzerce

dárky pro může,ženy

fitness classic

bazar.inzerce

bazar-slovensko, inzercia

bazar-německo inzerce

zvířata, fauna

Comments are closed.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat