REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archivy

Jak čistit koberce a skvrny na něm

Ve všech domácnostech, kde se koberce vyskytují se občas stane nějaká nehoda, která nám způsobí skvrnu na koberci. Většinou je důležité, aby se skvrna vyčistila co nejrychleji, než nám zaschne, pak to jde velice obtížně. Poměrně často se to děje tam, kde jsou v domácnostech děti. Tam se tomu rozhodně nevyhneme. Nejčastěji nás to mrzí na místech, která jsou nejvíc viditelná. Naštěstí existují účinné prostředky, které nám v těchto situacích pomohou.

Asi jste už s všemožnými skvrnami bojovali a zajisté už i boj prohráli. Zákon schválnosti bývá, že většinou pokud si koupíte něco nového a snažíte se o to víc, aby se nic nestalo, tak se to stane. Ať už se Vám udělala skvrna na čemkoliv, vždy se snažte o okamžité vyčištění. Na trhu je mnoho chemických přípravků, ale také existuje mnoho přírodních metod, které používaly naše babičky. V dobách našich babiček ještě doba nebyla, tak vyspělá jako teď a přesto si s většinou skvrn poradily.

Důležitá je rychlost vyčištění

Zvláště skvrny, které jsou odolné jde vyčistit několika způsoby. Skvrny jsou ale různých druhů. Jsou skvrny mastné a skvrny, které se vpijí do hloubky materiálu. Některé skvrny zas zůstanou jen na povrchu materiálu. Jestliže se jedná o tekutou skvrnu, tak ji okamžitě vpijte do ubrousku a případné zbytky setřete. Dobrá rada je také ta, že skvrny vyčistíte pomocí vlažné vody. Účinná je také teplá voda s mýdlem, nebo sodou. Skvrnu nikdy nedrhněte a neškrábejte. Pokud skvrnu čistíte, tak vždy od kraje ke středu. Nikdy obráceně. Pokud byste to udělali, tak si skvrnu akorát zvětšíte.

Pokud použijete chemické čisticí prostředky vždy je vyzkoušejte na místech, kde to není moc vidět, abyste si koberec nezničili. Houbičkou si opatrně přípravek naneste na postižené místo a opatrně vklepávejte, tím zabráníte rozšiřování skvrny. Pokud máte skvrny, s kterými si nevíte rady, požádejte úklidovou firmu, která se zabývá čištěním koberců, sedacích souprav apod. Takové firmy mají dlouholeté zkušenosti a vyzkoušené čisticí prostředky, s kterými tyto skvrny vyčistí.

A co na to J&H Úklid?

Pokud se rozhodnete využít služby naší úklidové firmy, jsme tu pro Vás k dispozici 24 hodin denně / 7 dní v týdnu / 365 dní v roce. Provádíme kompletní úklidové služby – strojové čištění všech druhů podlah, čištění kožených sedaček, mytí oken, čištění koberců, ale spoustu dalších úklidových služeb v lokalitách Praha, Brno, Vyškov, Slavkov, Prostějov, Olomouc, Zlín a další města ČR.

Comments are closed.