REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archivy

Kožené sedačky a jejich čištění

Pokud si někdo z Vás pořídí koženou sedačku, je to synonymem luxusu. Kůže se používá už od pradávna a nebyl to materiál jen na čalounění, ale také to bylo používáno jako přikrývky, nebo podlahová krytina. Kožené sedačky vzbuzují dojem exkluzivního kousku ve vašem příbytku. Samozřejmě, že se to odráží též v pořizovací ceně.

Pokud si pořídíte koženou sedačku, musíte počítat s tím, že vyžaduje patřičnou pozornost a péči. V každém případě, než si takový kousek pořídíte, velice dobře zvažte, jestli se hodí do konkrétní místnosti. Pokud máte ale malé děti, tak si koženou sedačku nepořizujte.

Kůže, tak jako dřevo se řadí mezi přírodní materiál, který je u lidí velmi oblíbený. Na dotek je kůže velmi příjemná, ale některým lidem může vadit chlad, který z ní sálá. Další vadu, kterou kůže má, je její menší savost oproti sedačkám s potahových látek. Některým lidem vadí, že pokud na sedačce sedí člověk, který se nadměrně potí, tak že se na kůži lepí. Zas v letních měsících lidé ocení to, že kůže Vás ochladí. Ale to je na každém z nás pro co se rozhodnete.

Pokud se rozhodnete, že si koženou sedačku pořídíte, dbejte na to, abyste ji umístili na správné místo. Sedačku nikdy nedávejte blízko tepelných zdrojů, protože by kůže vysychala a praskala. Také je nedávejte blízko okna, kam Vám většinu času svítí sluníčko. Kůže by vybledla na místech kam by Vám slunce svítilo a byla by flekatá.  Potom by Vám už nic nepomohlo. Sedačku otírejte pravidelně od prachu mírně vlhkým hadříkem a poté ji hned utřete do sucha flanelovým hadříkem. Čas od času je potřeba sedačku vyčistit a naimpregnovat, aby Vám vydržela co nejdéle. Pokud se Vám stane nějaká nehoda, něco se Vám na sedačku vylije apod. snažte se co nejdříve toto vyčistit, ale v žádném případě nepoužívejte nějaké agresivní čisticí prostředky. Poraďte se vždy s odborníky, jaký čisticí prostředek na danou kůži použít. Naše úklidová firma J&H Úklid, která má dlouholeté zkušenosti s úklidy a s čištěním kožených sedaček Vám ráda poradí a pomůže s vyčištěním Vaší sedačky. Máme také vyzkoušené profesionální čisticí prostředky, s kterými jsme velmi spokojeni a ty také na čištění používáme.

A co na to J&H Úklid?

Pokud se rozhodnete využít služby naší úklidové firmy, jsme tu pro Vás k dispozici 24 hodin denně / 7 dní v týdnu / 365 dní v roce. Provádíme kompletní úklidové služby – strojové čištění všech druhů podlah, čištění kožených sedaček, mytí oken, čištění koberců, ale spoustu dalších úklidových služeb v lokalitách Praha, Brno, Vyškov, Slavkov, Prostějov, Olomouc, Zlín a další města ČR.

Comments are closed.