REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archivy

Údržba koberců

V současné době, kdy si někteří z nás dávají jako podlahovou krytinu plovoucí podlahy, tak i přesto je hodně lidí co dají přednost kobercům. Rozhodně tato podlahová krytina není minulostí. Někteří z nás můžou namítnout, že koberce jsou už přežitek, ale není to pravda. Ať patříte, do které koliv kategorie, koberce mají stále svoje místo pro pokrytí podlahy.

Jejich vysoká obliba má hned několik faktorů. V první řadě je estetické hledisko. Druhým faktorem je, že místnost, ve které se koberec nachází, působí příjemně a tepleji. Dokážou obohatit místnost, ve které jsou umístěny. Důležitým parametrem koberců je taky jejich praktičnost. Stejně jak o cokoliv jiného se musí o koberce náležitě pečovat. Můžeme také říci, že koberce patří k věcem, u kterých musíme počítat s vyšší náročností na pořádek.

Ale nic se nebojte, že by čištění a údržba byla nějak náročná a složitá. V každém případě koberec musíte pravidelně vysávat, aby se v něm zbytečně nezašlapávala nečistota. Musíte také přihlížet k materiálu, z kterého je koberec vyroben. Většina koberců je k vysávání předurčena, ale jsou i typy koberců, které se vysávat nesmějí. Na kobercích se zachycují nečistoty, i když je nevidíme, proto koberce vysávejte nejméně jednou za týden. Pokud máte kvalitní vysavač nemáte se čeho obávat. Koberce, nebo běhouny, které využíváte v předsíních a na chodbách pravidelně vyklepávejte.

Vyklepáváním a vysáváním, ale údržba koberců nekončí. Je zapotřebí jednou až dvakrát do roka koberce nechat vyčistit, aby se z nich dostaly nečistoty, popřípadě fleky, které se na koberci vytvořili. Jen tak si prodloužíte životnost koberce. Pokud si budete koberec čistit sami, vyberte si ten správný čisticí prostředek. V dnešní době je na trhu mnoho čisticích prostředků, ale ne každý se hodí na čištění Vašeho koberce. Pokud si necháte raději koberec vyčistit k od úklidové firmy, rádi Vám vyhoví a koberec vyčistí. Úklidové firmy už vědí jaký prostředek na Váš typ koberce použít, aby se Vám koberec neponičil.

Pokud se Vašim kobercům budete věnovat můžete si být jisti, že se budete dlouho těšit z jejich krásy.

A co na to J&H Úklid?

Pokud se rozhodnete využít služby naší úklidové firmy, jsme tu pro Vás k dispozici 24 hodin denně / 7 dní v týdnu / 365 dní v roce. Provádíme kompletní úklidové služby – strojové čištění všech druhů podlah, čištění kožených sedaček, mytí oken, čištění koberců, ale spoustu dalších úklidových služeb v lokalitách Praha, Brno, Vyškov, Slavkov, Prostějov, Olomouc, Zlín a další města ČR.

Comments are closed.