REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archivy

Jak efektivně vyčistit koberec

Mnoho z nás má ve svých bytech koberce. Jak budeme přistupovat k jeho čištění? Koberce se dají čistit, jak suchou, tak mokrou cestou. Jak často provádět čištění koberců, abychom je zbavili nečistot a roztočů? Koberce by se měli čistit minimálně jednou až dvakrát ročně. Pokud si koberec budete čistit sami, vyberte si ten správný čisticí prostředek. Na trhu je velké množství čisticích prostředků, ale ne každý je vhodný na čištění Vašeho koberce. Musíte si hlavně zjistit z jakého materiálu je koberec vyrobený.

Pokud by Vám koberec čistila úklidová firma, tak ta má svoje zkušenosti a také svoje čisticí prostředky, s kterými má už svoje zkušenosti.

Pokud si koberec budete čistit sami ručně, pak si zajistěte bohatou pěnu, kterou poté budete vkartáčovávat  do koberce.  Nepřehánějte to s množstvím vody. Nemuselo by se Vám to vyplatit. Koberec by se mohl po čištění zvlnit a už by se Vám ho nepodařilo žádným způsobem narovnat. Pěnu, kterou kartáčujete do koberce, tak ihned poté stírejte mokrým, ale vyždímaným hadrem namočeným v čisté vodě. Firmy, které čistí koberce, většinou používají extrakční čištění.

Pokud budete mít na koberci skvrny, tak je čistěte od kraje ke středu, aby se Vám skvrna nezvětšovala. Na vlněných a polyesterových kobercích skvrny vyčistíte octem, nebo citronovou šťávou. Na hedvábných, bavlněných, nebo nylonových kobercích skvrny vyčistíte čpavkem, nebo boraxem.

Základem u koberců je, že je hlavně pravidelně vysáváme. Měli bychom mít správný a účinný vysavač, který má vyšší výkon a zaručí nám správné vysátí. Na trhu je velké množství vysavačů a je jen na Vás, jaký si vyberete a kolik peněz do něho chcete investovat.

A co na to J&H Úklid?

Pokud se rozhodnete využít služby naší úklidové firmy, jsme tu pro Vás k dispozici 24 hodin denně / 7 dní v týdnu / 365 dní v roce. Provádíme kompletní úklidové služby – strojové čištění všech druhů podlah, čištění kožených sedaček, mytí oken, čištění koberců, ale spoustu dalších úklidových služeb v lokalitách Praha, Brno, Vyškov, Slavkov, Prostějov, Olomouc, Zlín a další města ČR.

Comments are closed.