REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archivy

Chcete mít čistý koberec?

Pokud si do svého bytu pořídíte koberec, musíte dbát na jeho údržbu. Pokud o koberec budete náležitě pečovat, vydrží Vám dlouho pěkný. Koberec nestačí jen vysávat, ale musíte ho čas od času také vyčistit. Pokud se Vám stane, že na koberec něco vysypete, nebo vylijete, tak to raději vyčistěte hned. Mohlo by se Vám také stát, že skvrnu, pokud nevyčistíte okamžitě, tak se Vám už nepodaří nikdy z koberce dostat dolů.

Existují dva druhy čištění a to, čištění suché, nebo mokré. Mokré čištění se provádí častěji, protože je účinnější, ale zas potom musíte čekat, než Vám koberec vyschne. Nikdy na mokrý koberec nastavějte skříňky, nebo stoly. Mohlo by se Vám stát, že se Vám vytlačí otisky do koberce a už to ničím nespravíte.

Koberec vysávejte pravidelně několikrát do týdne, aby se Vám v něm nedržel prach. Čistit koberec by se měl tak dvakrát do roka, aby se odstranila špína a roztoči. Někdo z Vás si řekne, že si koberec vyčistí sám. Ano, to je samozřejmě možné, ale nikdy koberec nevyčistíte, tak jak Vám ho vyčistí firma, která se čištěním koberců zabývá. Firmy mají na čištění koberců profesionální stroje a už vyzkoušené čisticí prostředky, které na čištění používají. Vy pokud si budete čistit koberec sami, tak dávejte pozor, jaký čisticí prostředek vyberete k jeho vyčištění. V nabídce je mnoho druhů, ale vy si napřed zjistěte z jakého materiálu je Váš koberec vyroben a pak podle toho vyberte čisticí prostředek. Vyzkoušejte ho napřed na nějakém místě u kraje, abyste si koberec nepoškodili. Po vyčištění koberce budete mile překvapeni, jak se Vám na koberci oživí barvy.

A co na to J&H Úklid?

Pokud se rozhodnete využít služby naší úklidové firmy, jsme tu pro Vás k dispozici 24 hodin denně / 7 dní v týdnu / 365 dní v roce. Provádíme kompletní úklidové služby – strojové čištění všech druhů podlah, čištění kožených sedaček, mytí oken, čištění koberců, ale spoustu dalších úklidových služeb v lokalitách Praha, Brno, Vyškov, Slavkov, Prostějov, Olomouc, Zlín a další města ČR.

Comments are closed.