REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archivy

Jak udržet koberec v čistotě

Člověk, který se rozhodne na svou podlahu dát koberec, tak si musí uvědomit, že se o něj musí náležitě starat, aby mu vydržel dlouho, jako nový. V první řadě musíme koberec pravidelně vysávat, aby se v něm nedrželi nečistoty. Zvláště, pokud s Vámi v domácnosti žije alergik. Pak musíme udržovat koberec v čistotě dvojnásobně.

Koberec by se měl vysávat jednou až dvakrát do týdne. Čistit koberec bychom měli dvakrát do roka. Způsoby na čištění jsou dva a to. Suché čištění a mokré čištění. Suché čištění je šetrnější, ale méně účinné, než čištění mokré. Výhodou suchého čištění je to, že nemusíme po čištění čekat, až koberec uschne. Pokud čistíme koberec mokrou cestou, tak se snažíme, abychom na mokrý koberec nedávali žádný nábytek, protože by se nám do koberce vytlačili otisky  a ničem by se nám nepodařilo toto dát do pořádku.

Pokud se Vám stane, že se Vám na koberec něco vylije, nebo spadne, okamžitě se snažte toto vyčistit. Pokud necháte skvrnu po nehodě zaschnout, bude se Vám to hůře čistit. Pokud budete skvrnu na koberci čistit, vždy čistěte od okraje do středu, abyste si skvrnu nerozšiřovali. Nikdy nepoužívejte na čištění nějaké agresivní prostředky, nemuselo by se Vám to vyplatit. Vždy si čisticí přípravek vyzkoušejte na koberci u nějakého okraje, kde není moc vidět. Na trhu je velké množství čisticích přípravků, takže než se rozhodnete nějaký koupit, tak si zjistěte z jakého materiálu je Váš koberec vyrobený, Vyhnete se následným problémům.

Pokud si netroufnete koberec vyčistit sami, požádejte firmu, která Vám ráda vypomůže. Naše firma J&H Úklid, která se zabývá úklidem, čištění koberců, čalouněného nábytku a sedacích souprav z kůže, má dlouholeté zkušenosti na trhu. Máme zapracované naše úklidové pracovníky, kteří Vám s Vašimi požadavky rádi pomůžou. Obrátit se na nás můžete buď telefonicky, nebo nás najdete na webových stránkách, kde si vyplníte svoji objednávku a mi Vás poté budeme kontaktovat telefonicky.

A co na to J&H Úklid?

Pokud se rozhodnete využít služby naší úklidové firmy, jsme tu pro Vás k dispozici 24 hodin denně / 7 dní v týdnu / 365 dní v roce. Provádíme kompletní úklidové služby – strojové čištění všech druhů podlah, čištění kožených sedaček, mytí oken, čištění koberců, ale spoustu dalších úklidových služeb v lokalitách Praha, Brno, Vyškov, Slavkov, Prostějov, Olomouc, Zlín a další města ČR.

Comments are closed.