REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archivy

Bezkontaktní platební karty je možné zneužít!

V současné době je v ČR vydáno více než 3,5mil bezkontaktních platebních karet a většina bank ji nám již vydá automaticky, aniž bychom o ni požádali. Zákaznící jsou velmi dobře informováni o výhodách této technologie, ale nejsou srozuměni s možným zneužitím. Logicky banky nebudou informovat své klienty o faktu, že produkt, který je jimi nabízen ma své nedostatky.

Jedním z těchto nedostatků je fakt, že běžně dostupná NFC čtečka (k dispozici za pár stokorun) dokáže na krátkou vzdálenost přečíst informace o kartě. Tyto informace mohou být zpracovány volně dostupným softwarem a poté zneužity. Zloději stačí jen nenápadně přiložit čtečku k Vaší peněžence, kde máte uschovanou kartu….

NFC čtečka dokáže přečíst:

  • Jméno držitele karty
  • Číslo karty
  • Platnost karty

Již na základě těchto informací, je zloděj schopen realizovat určité platby na internetu, nebo si vyrobit duplikát karty (Limit v ČR pro bezkontaktní platby aniž bychom zadali PIN je 500kč). S touto kartou je poté schopen platit do té doby, než na to přijdete a účet zablokujete.

Jak se můžete bránit?

Společnost www.safetysleeve.cz nabízí ochranné obaly na bezkontaktní kartu. Jedná se o bezpečnostní obal, který díky vnitřní hliníkové stěně, dokáže blokovat prostup elektromagnetické energie, potřebné k načtení informaci. Díky tomuto jsou Vaše data v bezpečí.

Comments are closed.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat