REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archivy

Náš první bazén

Přemýšleli jste někdy o tom, že si pořídíte bazén? Já vždy, už dlouho jsme s manželkou snili o tom, že si naše děti budou moci v parném létě skočit do bazénu, aby se osvěžily, nemluvě o mně a manželce. Jelikož si mí rodiče bazén pořídili pár let před námi a já byl u toho, věděl jsem, co všechno to obnáší – potřeba vybrat správné příslušenství, vhodnou bazénovou chemii a další podstatné věci, aby se z bazénu brzy nestala louže plná špinavé a zelené vody vhodná tak možná pro rybičky. Po takovém „bazénu“ jsme samozřejmě netoužili a tak jsem jednoho odpoledne usedl k internetu a zahájil průzkum trhu.

Po krátkém pátrání jsem narazil na e-shop firmy Techneco, který, jak jsem si matně vzpomínal, mi po úspěšném zařízení bazénu doporučili i rodiče s tím, že jim tam ochotně poradili a že zjevně byli odborníky na bazény a jejich příslušenství opravdu na slovo vzatí. Byť jsem si z rozhovoru s rodiči o bazénu a péči o něj něco pamatoval a tak byl schopen vybrat pár přípravků k našemu novému bazénu sám, nebyl jsem si jistý natolik, abych nepotřeboval poradit např. s výběrem správného bazénového  filtru a jeho náplně. Stejně tak jsem neměl tušení, jaký bazénový vysavač bude vhodný na ten náš, jaký bazénový kartáč k němu dokoupit, jak moc je nutná plachta na bazén a pár dalších dotazů, které se týkají spíše detailů, ale jako celek jsou pro zdraví vody v bazénu a bazénu samotného, jak jsem brzy po zvednutí telefonu a vytočení čísla zjistil, velice podstatné.

Mechanická péče o náš budoucí bazén byla s pány z Techneca vybavena velice brzy, jelikož se z mé strany nevyskytlo takové množství otázek, jako v případě péče chemické. Naskýtá se totiž možnost využité chemie bromové nebo chlorové (či dokonce bezchlorové), v bazénu se používají multifunkční tablety, musí se dávat pozor na příliš velké množství chloru v bazénu (nebo samozřejmě příliš malé), do filtru je třeba obstarat zeolit a na zimu také bazén řádně zazimovat (nejen) tzv. zazimovačem a tak dále a tak dále. Naštěstí pro mě však odborníci na bazény a bazénovou chemii ještě nevymřeli a tak jsme dnes prožili první léto s vlastním bazénem za domem – děti doteď vzpomínají na první chvíle u něj strávené – a s manželkou se nyní kocháme výhledem na perfektně zabalený bazén přichystaný na nadcházející zimu!

Comments are closed.