REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archiv

Přes internet můžete najít potřebné informace

Mít přehled o možnostech internetu se vyplácí. Už dávno jsou pryč doby, kdy jste museli kvůli potřebě jakékoliv informace na úřad. To přinášelo nejenom samotné komplikace s cestou na úřad, ale také s čekáním a vyřizováním.

Pokud Vám postačí údaje informačního charakteru, určitě oceníte možnost zjistit si informace online. Z jakých evidencí si můžete vyhledávat data přes internet?

Katastr nemovitostí – Veřejná část je přístupná pro nahlížení do katastru nemovitostí online. Přes tuto internetovou aplikaci si můžete zjistit informace o požadované nemovitosti a také kdo tuto nemovitost zjistí. Pro vyhledávání informací potřebujete znát katastrální území (či jej dohledat přes město) a také číslo dané nemovitosti. Název tohoto identifikačního údaje se liší podle toho, zda Vás zajímá stavba, parcela nebo jiný objekt. Pokud neznáte tyto údaje, existuje ještě jedna možnost vyhledávání informací. Najít objekt na katastrální mapě.

Obchodní rejstřík – v obchodním rejstříku najdete informace o osobách zapsaných v tomto rejstříku. To jsou zejména obchodní společnosti a družstva, ale můžete zde najít i další osoby. V OR se vyhledává zadáním jména nebo identifikačního čísla daného subjektu. Dále můžete vyhledávat také podle zapojených osob (fyzických nebo právnických). V obchodním rejstříku najdete (u obchodních společností) její název, sídlo, identifikační číslo, spisovou značky, předmět podnikání a také, kdo jsou zapojené osoby. U společnosti s ručením omezeným to jsou jednatelé jako statutární orgán a společníci. Nově se na Portálu justice, nenajdete obchodní rejstřík, ale veřejný rejstřík, který obsahuje také další subjekty, jako jsou např. nadace či spolky.

živnostenský rejstřík – dalším rejstříkem, ve kterém můžete vyhledávat, přes internet je právě ž.R. V tomto rejstříku najdete osoby, které podnikají podle živnostenského zákona. často zde lidé hledají podnikající fyzické osoby, ale najdete zde také obchodní společnosti. O fyzické osobě si zde můžete zjistit její jméno, místo podnikání a také živnosti, které provozuje.

Jak jste sami přesvědčili v tomto článku, internet Vám může usnadnit vyhledávání potřebných informací.

Comments are closed.