REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archiv

Cyklodresy pro hladkou jízdu i ochranu

Cyklodresy pro hladkou jízdu i ochranu

Cyklodresy nejsou zdaleka jen jakýmsi estetickým doplňkem, kterým doplňujeme svůj outfit na kole a chlubíme se, jak nám to právě sluší. Kdepak, ono je toho trošku více. Cyklistický dres musí splňovat poměrně přísné požadavky, není jen stylovým oblečením, ale zároveň musí umět ochránit při pádu a také proti některým nepříjemnostem klimatu. Tento typ oblečení pro sportovce se skládá zpravidla ze dvou částí, tedy kalhotových spodků a trika.

Do různých období roku si můžete vybrat různé délky rukávů a také nohavic. K dresu patří rovněž některé doplňky, například jsou to rukavice, čepice, punčochy a další, většinou tepelně izolující prvky.

Materiály

Aby bylo dosaženo výborného odvodu potu, ale zároveň vzdušnosti, aby se takový dres dokonale přizpůsobil tělu, používají se různé materiály, které tyto přínosné funkce umožňují. Musí být nejen lehké, ale také vysoce odolné proti roztržení, oděru a jinému poškození.

Pružnost a lehkost

Pro pružnost cyklodresu se využívá oblíbený materiál spandex, můžete se také setkat například s elastanem. Ovšem i podle názoru cyklistů samotných, je spandex ideálním pružným materiálem. Hlavní složku pak tvoří ve většině případů polyester, nachází se zde také speciální síťková tkanina s vysokou prodyšností, tvořící samostatnou vrstvu. Polyester zajistí odolnost umělého vlákna, je velmi lehký a vzdušný.

Výstelka rozkroku a další přidané prvky

Velmi podstatným komponentem cyklistických sportovních dresů je výstelka rozkroku, tedy jakýsi suspenzor, ovšem velmi lehký a nikterak nepřekážející při šlapání. Pro komfort a také zajištění některých potřeb, jsou určené specializované kapsy, různé rozvržené, ale vždy ergonomické. Do nich si cyklista může vložit třeba zásobičku potravin nebo tekutin při delších závodech, při kterých je potřeba neustále doplňovat energii.

Cyklodresy jsou krásně hladké, přilnou k tělu a stanou se vaší součástí. Tím zvýšíte svou aerodynamiku a tím pádem i výkonnost, jízda na kole pro vás bude už jen radostí.

Comments are closed.