REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archivy

Author Archive

Kupa zábavy se společenskými hrami

Možností, jak v dnešní době strávit večer, existují celé řady. Od počítačů, přes televize, čtení knížek až po pouhé posezení s přáteli u sklenky něčeho dobrého. Co se však neomrzí nikdy, jsou stolní společenské hry. Skvělá zábava, u níž je potřeba i trocha toho myšlení, a která dokáže být prostředníkem pro udržování vztahů v rodině či jiné skupině osob. Jak ale dnes na přeplněném trhu vybrat tu správnou společenskou hru? Klíčem je především její téma. Pokud se vám již ohrály typické modely jako Osadníci z Katanu nebo Česko, můžete vsadit na hru méně známou, například Dominion. A které hry dnes nejvíce frčí?

Party hry

Společenské party hry se nikdy neomrzí a jsou nedílnou součástí většiny pořádných večírků. Jejich kouzlo spočívá v tom, že zábavu tvoří sami zúčastnění hráči, a to velmi často na základě projevů, které jim nejsou úplně po srsti. Ne každému se totiž líbí, když musí před ostatními lidmi pantomimicky předvádět, kreslit, tvořit rýmy a podobně. Jde o skvělý tmel jakéhokoliv kolektivu.

Strategické společenské hry

Hraní strategických společenských her bývá zpravidla záležitostí na delší dobu. Přeci jenom strategie vyžadují nějaké to přemýšlení, uvažování a skládání indicií dohromady tak, aby se došlo ke kýženému výsledku. Možná, že si s nimi neužijete dlouhé chvíle smíchu, jako s party hrami, na druhou stranu procvičíte i své mozkové závity a ten pocit, když vyřešíte problém celé hry, je velmi opojný. Mozek se dá cvičit i s vědomostními společenskými hrami, v tomto případě se však spíše jedná o trénink paměti než logického uvažování a systematického přemýšlení.

Aktivní společenské hry

Pokud si stále nevíte rady, jakou společenskou hru si pořídit či jakým způsobem trávit své volné chvíle, můžete zvolit akčnější variantu her. Mít takový stolní fotbal nebo hokej bylo snem snad každého malého kluka. Takové hry dokáží zlepšovat postřeh a soustřední, a jsou výtečným společníkem pro chvíle trochu aktivnějšího odpočinku.

Kvalitní nářadí od firmy Metabo

Kdo by neznal společnost Metabo, vězte, že se jedná původem o německou firmu, která se zabývá výrobou a distribucí kvalitního a spolehlivého elektrického nářadí. Nástroje, jako například pokosová pila na doma, které vám dokáží při kutilských nebo stavebních pracích ušetřit spoustu času a námahy, prodává aktuálně firma Metabo téměř do celé Evropy. Výjimkou není samozřejmě ani naše republika a tak se pojďme podívat na ty nejzajímavější kousky z jejich nabídky.

Úhlové brusky Metabo

Nový design, spolehlivý motor či ergonomický tvar rukojeti, to jsou některé z novinek, které na trh s úhlovými bruskami přináší úhlová bruska Metabo. S její pomocí se můžete ihned vrhnout do broušení či řezání jakéhokoliv materiálu. Stačí si pouze vybrat správný kotouč, ať už řezný, brusný či lamelový, a zábavná práce může začít.

Vrátíme-li se ještě jednou k pokosovým pilám, byla by škoda nepředstavit si pokosovou pilu Metabo KGS 216 M. Její klíčové vlastnosti spočívají ve stabilní a robustní konstrukci, která podporuje přesný řez pod jakýmkoliv úhlem. Práce s touto pilou není nijak složitá, pomáhají jí ergonomicky tvarované úchyty a pogumované ovládací prvky.

Aku nářadí Metabo

Od nástrojů, vyžadujících elektřinu se přesuňme k těm, kterým stačí dobíjecí akumulátor. Akumulátory Metabo se vyrábějí v různých kapacitách pro různá napětí. V každém případě však dokáží z daného nářadí vytvořit velmi praktického a variabilního pomocníka při práci. Kupříkladu aku vrtačky Metabo se pyšní až 2 Ah kapacitou svého akumulátorového článku. Navíc se prodávají včetně náhradního akumulátoru, takže pravděpodobnost, že kvůli vybité baterii musíte přestat s prací, je opravdu minimální.

Justoutlet – nová móda v nakupování

Nakupování přes internet je velmi jednoduché a především obrovsky populární. Výprodej pánského oblečení a obuvi hlásí každou chvíli kdejaká webová stránka. Pokud si však vyberete ten od Justoutlet, máte vyhráno. Proč? Prvním z celé řady důvodů je dostupnost světových značek. Jména jako Adidas, Nike, Lonsdale nebo Umbro lákají každého, kdo má rád módní oblečení. V těsném závěsu se drží cena. V oficiálních obchodech těchto značek za každý kousek zaplatíte mnohem více, než když zvolíte cestu přes Justoutlet.

Nakupování přes outlety frčí!

Pokud nevíte, co se pod pojmem outlet skrývá, vězte, že se jedná o velmi populární způsob online nakupování. Prvně se to takovými obchody začínalo hemžit ve Spojených státech amerických, nedlouho poté dorazila výhodná pánská móda i do České republiky. Nakupování pánských džínsů, triček a spousty dalšího oblečení v outletech sebou totiž přináší mnohé výhody. Kromě již zmiňované ceny a šířky nabídky je to především možnost nakupování odkudkoliv. Ať už sedíte doma na své pohovce, v práci na židli nebo jedete autobusem, můžete se probírat například nabídkou pánské obuvi. Justoutlet do posledního písmene naplňuje základní myšlenku outlet obchodů: pohodlné nakupování za výhodné ceny.

Buďte za fešáky s pánskými tričky

Značková pánská trička, kalhoty nebo mikiny vám mohou pomoci dokázat, že i pánové mohou rozumět módě. Pokud víte, co si na sebe obléknout, a to vám s pomocí Justoutlet půjde ještě snáze, nemusíte postávat dlouhé minuty před zrcadlem a zkoušet jeden kousek oblečení za druhým. Jednoduše na sebe hodíte své nové tričko, k tomu šik pánské džínsy a můžete vyrazit kamkoliv. S oblečením z Justoutlet si totiž můžete vyjít do společnosti, věnovat se sportu nebo se obléknout na slavnostnější příležitost.

 

Pomoc při výběru suplementů a doplňků stravy

Hodnocení suplementů může pomoci sportovcům na amatérské i sportovní úrovni či komukoliv jinému se zájmem o sportovní doplňky stravy při jejich výběru. Recenze spalovačů tuků, proteinů, BCAA a spousty dalších typů doplňků dokáží ušetřit spoustu času při výběru toho ideálního. Všechny totiž pocházejí přímo od běžných uživatelů. Kromě dlouhých popisů, udávajících definice, přesné složení či předpokládané účinky, jsou v tomto případě suplementy charakterizovány z praktického hlediska. Reálným pohledem jsou popsány jejich základní vlastnosti, ať už kvalitativní, chuťové či cenové.

Vyberte si nejlepší kloubní výživu

Byť se problémy s klouby mohou zdát jako problém, který sportovci, jakožto mladí lidé, nemusí řešit, opak je pravdou. Kolena jsou totiž u většiny sportů klouby, se kterými bývají největší potíže. S pomocí kloubní výživy je lze částečně či úplně odstranit. Hodnocení kloubní výživy vám pomůže se v této problematice zorientovat, dozvědět se zkušenosti jejích uživatelů, a dle nich případně vybrat tu optimální.

Jaký vybrat kreatin či gainer?

Gainer, kreatin či protein, to jsou názvy doplňků stravy, známé zejména z oblasti silových sportů. Avšak i sportovci z jiných odvětví si těmito suplementy pomáhají při své výkonnosti. Pokud se v této tematice stoprocentně nevyznáte, hodnocení kreatinů, stejně jako proteinů i gainerů vám bude pomocnou rukou a průvodcem zároveň. V případě, že se poohlížíte po konkrétním produktu, zkušenosti uživatelů s důležitými parametry, jako je chuť, účinek, cena nebo stravitelnost se vám budou zajisté hodit. Všechny je najdete v recenzích proteinů a dalších doplňků.

Vlastní zkušenosti: nejlepší možná recenze

Všechna hodnocení, která na hodnocenisuplementu.cz najdete, mají jednu společnou vlastnost. Jsou věrohodné. Vzhledem k tomu, že pochází od uživatelů, kteří služeb suplementů rádi využívají, recenze aminokyselin (neboli BCAA), proteinů, spalovačů tuků či kloubních výživ se zakládají na jejich vlastní zkušenosti, což je ta nejlepší možná reklama.

Nakupte v geoobchodu pomůcky pro měření

Měření je základem každé geodetické či stavařské práce. Ne nadarmo se říká, dvakrát měř, jednou řež. A měřit se také nedá s ledasčím. Kvalitní pomůcky nejen pro měření, ale i pro další činnosti geodetů a stavařů seženete v geoobchodě. Jeho nabídka je přeplněna pomocníky jako například digitální nivelační přístroje, které vám usnadní práci při vytváření roviny a měření výškových rozdílů.

Měřící kolečka – jednoduché manuální měřidlo

Abyste si nemysleli, že všechny přístroje musí být za každou cenu hi-tech, představme si blíže měřící kolečka. Jedná se o velmi jednoduché zařízení, které se skládá z kolečka, která je schopno zdolávat různé terénní podmínky, a ergonomického držadla. Jeho hlavním úkolem je měřit vzdálenosti. Celý proces funguje tak, že uchopíte držadlo a jednoduše s kolečkem jdete po trase, jejíž délku chcete změřit. Kolečka disponují pamětí pro až 5 měření, takže si jednotlivé výsledky nemusíte nutně ihned pamatovat.

Spolehlivé měření úhlů pomocí teodolitů

teodolity se na měření podíváme z trochu jiného úhlu. A to doslova. Úkolem teodolitu už totiž není měřit obyčejné vzdálenosti, jeho práce spočívá v měření výškových a vodorovných úhlů. Teodolity pracují a jsou dostupné v mechanickém i digitálním provedení, přičemž hlavní rozdíl mezi těmito variantami hledejme v přesnosti měření. Pokud se rozhodnete teodolit používat, je více než vhodné poohlédnout se také po nějakém příslušenství jako je pořádný stativ či sluneční clona. S nimi vám práce půjde ještě více od ruky.

Nákupem to nekončí

V případě, že si v geoobchodě zakoupíte nějaký produkt, od nivelačních přístrojů, přes kvalitní stavební lasery až například po GPS navigace, nákup nemusí nutně být vaším posledním kontaktem s ním. Důležitou součástí nabídky geoobchodu je také servis a kalibrace. V případě, že nastal čas pro servisní prohlídku, že se vám povedlo přístroj nějak poškodit nebo si jen nemyslíte, že funguje stoprocentně, servisní středisko geoobchodu je vám plně k dispozici

Drony nabízejí široké možnosti využití

Využití, které létající drony nabízejí, se dá jedním slovem charakterizovat jako široké. Stačí se jen krátce zamyslet a přijdete na to, kolik se s takovým dronem dá zažít zábavy. Od zabití dlouhé chvíle až po důležitou součást například natáčení filmu, tak daleko se může dron dostat. Profesionální drony disponují vlastním pokročilým řídicím systémem.

Splňte si dětský sen a pořiďte si dron na dálkové ovládání

Vezměte si jen například dětský sen většiny malých dětí. Respektive chlapců. Možná i vy jste za mala toužili mít své sbírce hraček, která se skládala z autíček, letadélek či vojáčků alespoň jedno auto či letadlo na dálkové ovládání. S pomocí dronu na dálkové ovládání si tento sen můžete jednoduše splnit. Na druhé straně spektra využití narazíme na profesionální práci. Drony pro profesionály pomáhají při natáčení komerčních videí či pořizování leteckých fotografií. Kvůli tomu je uzpůsobená jejich konstrukce. Bývají větších rozměrů a vyžadují maximálně dobrou ovladatelnost. Kamery, které jsou na nich umístěny, mají 4k rozlišení a automatický stabilizátor obrazu. Díky tomu bude výsledný obraz dokonalý.

Kvalitní kamera je nedílnou součástí dronu

Standardní součástí každého dronu je kamera. Ať už je součástí původních balení či nikoliv, chcete-li naplno využít potenciálu těchto létajících přístrojů, nahrávací zařízení se k nim pořídit vyplatí. Drony s kamerou dokáží fotit a natáčet ve stejné kvalitě jako běžné fotoaparáty. Se selfie, pořízenou dronem, budete na svých sociálních sítích za hvězdy. Když už jsme u moderních technologií, vězte, že jakékoliv drony můžete ovládat pomocí aplikace nainstalované na vašem smartphonu, což vám usnadní i ono zmiňované sdílení. Skrze Wi-Fi propojíte dron s telefonem, na němž budete při letu sledovat obraz z kamery. Dosah připojení je garantovaný do 50 m.

Ploty na míru! 

Ploty z pletiva představují klasiku, která velmi těžko někdy vyjde z módy. Důvodů, podporující toto tvrzení je hned několik. V první řadě se jedná o kvalitní materiál, jehož životnost lze ještě prodloužit, a to použitím například poplastovaného či pozinkovaného pletiva. Dalším argumentem je cena, která je v porovnání s ostatními materiály, z nichž se plotové systémy konstruují, nízká. V neposlední řadě musíme zmínit jednoduchost při jeho montáži a instalaci na určené místo.

Mobilní dočasné oplocení

Pokud si myslíte, že plot je pouze něčím, co na několik dlouhých desítek let zatlučete do země, kde to bude sloužit svému účelu, mýlíte se. Existují totiž velmi praktické dočasné mobilní ploty. Jedná se několik metrů dlouhé plotové dílce, které se často používají jako bezpečnostní oplocení. Typicky například při kulturních událostech či ohraničení stavby. Mobilita a variabilita při skládání, to jsou dvě největší přednosti tohoto typu plotů. I přesto, že se s nimi dá snadno hýbat, nepostrádají bytelnost.

Sloupky, brány a vše k oplocení potřebné

Kromě zmiňovaného drátěného pletiva existují další typy oplocení, na které může padnou vaše volba. Jako materiál pro jejich výrobu se používá kov či beton. Plot, to však není pouze pletivo, pro jeho kompletaci je nutné vybavit se také řádným příslušenstvím. Bez sloupků a bran by se žádný plot neobešel. Musí s ním ladit jednak po stránce funkční a jednak estetické.

Navrhněte si plot podle vašich představ

V případě, že stále nemáte představu o tom, jak by měl finální vzhled vašeho plotu vypadat, můžete využít služby online konfigurátoru, v němž si navrhnete takové rozložení plotu a oplocení, které vám bude nejvíce vyhovovat. Následně už není nic jednoduššího, nežli si všechny komponenty vybraného řešení objednat a čekat, až vám v té nejlepší možné kvalitě přijdou.