REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archivy

Nakupte v geoobchodu pomůcky pro měření

Měření je základem každé geodetické či stavařské práce. Ne nadarmo se říká, dvakrát měř, jednou řež. A měřit se také nedá s ledasčím. Kvalitní pomůcky nejen pro měření, ale i pro další činnosti geodetů a stavařů seženete v geoobchodě. Jeho nabídka je přeplněna pomocníky jako například digitální nivelační přístroje, které vám usnadní práci při vytváření roviny a měření výškových rozdílů.

Měřící kolečka – jednoduché manuální měřidlo

Abyste si nemysleli, že všechny přístroje musí být za každou cenu hi-tech, představme si blíže měřící kolečka. Jedná se o velmi jednoduché zařízení, které se skládá z kolečka, která je schopno zdolávat různé terénní podmínky, a ergonomického držadla. Jeho hlavním úkolem je měřit vzdálenosti. Celý proces funguje tak, že uchopíte držadlo a jednoduše s kolečkem jdete po trase, jejíž délku chcete změřit. Kolečka disponují pamětí pro až 5 měření, takže si jednotlivé výsledky nemusíte nutně ihned pamatovat.

Spolehlivé měření úhlů pomocí teodolitů

teodolity se na měření podíváme z trochu jiného úhlu. A to doslova. Úkolem teodolitu už totiž není měřit obyčejné vzdálenosti, jeho práce spočívá v měření výškových a vodorovných úhlů. Teodolity pracují a jsou dostupné v mechanickém i digitálním provedení, přičemž hlavní rozdíl mezi těmito variantami hledejme v přesnosti měření. Pokud se rozhodnete teodolit používat, je více než vhodné poohlédnout se také po nějakém příslušenství jako je pořádný stativ či sluneční clona. S nimi vám práce půjde ještě více od ruky.

Nákupem to nekončí

V případě, že si v geoobchodě zakoupíte nějaký produkt, od nivelačních přístrojů, přes kvalitní stavební lasery až například po GPS navigace, nákup nemusí nutně být vaším posledním kontaktem s ním. Důležitou součástí nabídky geoobchodu je také servis a kalibrace. V případě, že nastal čas pro servisní prohlídku, že se vám povedlo přístroj nějak poškodit nebo si jen nemyslíte, že funguje stoprocentně, servisní středisko geoobchodu je vám plně k dispozici

Comments are closed.