REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archivy

Proč využít služeb interiérového designéra?

Kombinace pohodlí, vkusu, funkčnosti a efektivity by měla tvořit dokonalý harmonický celek. Ne každý má schopnosti vytvořit si hezký a příjemný domov, ve kterém se bude cítit maximálně komfortně.

 

Interiérový designér navrhuje rozvržení obytných prostor tak, aby maximálně vyhovovala požadavkům jeho obyvatelů. Zkušený designér má přehled o dostupných materiálech i nových technologiích a dokáže tak navrhnout optimální řešení interiéru. Komplexně do něj zahrne výběr povrchů stěn, stropů a podlah, aby celek působil jednotně. Součástí interiérového designu je i práce se světlem. Zkušený designér poradí s rozmístěním elektrických zásuvek, s výběrem a rozmístěním osvětlovacích těles a doporučí vhodné zastínění oken tak, aby přírodní světlo bylo maximálně využito a aby zároveň neobtěžovalo přímým slunečním svitem. Designér dokáže navrhnout funkční členění prostoru, aby vyhovovalo běžnému každodennímu provozu. Součástí návrhu je i výběr nábytku, jeho rozmístění, využití barev, látek, použití koberců a dalších materiálů včetně zařizovacích doplňkových předmětů.

Dobrý designér má zmapovaný trh a dokáže nabídnout a doporučit to nejvhodnější, jak po stránce estetické a funkční, tak i po stránce finanční. Díky znalostem a přehledu zkušeného designéra lze ušetřit nemalé finanční prostředky při výběru a nákupu jednotlivých prvků domova.  Dá se také předejít nepříjemnému překopávání instalací, které nebyly optimálně umístěny. Interiérový designér by měl být svým způsobem i psychologem. Musí umět naslouchat lidem, pak dokáže naplnit přání a potřeby klientů, pro které návrh individuálně zpracovává.

Při výběru interiérového studia je dobré seznámit se s referencemi a využít doporučení. Mezi zkušené firmy s mnoha realizacemi interiérů určitě patří společnost MALDECOR s.r.o. z Liberce.

http://www.maldecor.cz/studio/

http://www.maldecor.cz/clanky/

http://www.maldecor.cz/clanky/proc-vyuzit-sluzeb-interieroveho-designera/

Comments are closed.