REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archivy

Rustikální dekorace jako protipól minimalistického stylu

Trendem posledních let je neosobní, minimalistický styl, poněkud chladný a velmi jednoduchý. Typický je kov, sklo, tmavé barvy a minimum ozdob. Ne každý mu ale holduje. Mnoho lidí má doma rádo hřejivou atmosféru, dekorace a venkovský styl. Jak vytvořit příjemný domov, aby ale nebyl kýčovitý nebo přezdobený? Vsaďte na provence styl, vycházející z prvků francouzského venkova. Je světlý, pozitivní a něžný. Hodit se vám bude kvalitní smrkový nábytek a rustikální dekorace. Základem jsou totiž přírodní materiály. Není od věci je občas zkombinovat s kovovými dekoracemi a jinými prvky, což vypadá velmi zajímavě.

Nebojte se světlých barev a ozdob

Provence styl francouzského venkova je oblíbený i v našich domech a bytech. Je hřejivý, domácký, nebojí se ozdob, barev, rustikálního textilu a květinových vzorů. Nesmí chybět ani mýdla a vonné sáčky, malované hodiny, obrázky nebo kvalitní umělé květiny. Ty dovedou být věrnou napodobeninou těch pravých. Dovoleno je cokoliv, co nám zlepší náladu a navodí tu pravou venkovskou atmosféru. Přírodní materiály se kombinují s bílou a fialovou. Nebojte se investovat do dřevěného nábytku. Nevadí mu zub času, vydrží mnoho let a dá se renovovat. Dřevo vypadá dobře zkombinované s kovem. Můžete si pořídit třeba kovový stoleček, regál na víno nebo kovovou zdobenou postel.

Chybět nesmí levandule

Jakmile máme nábytek, nastal čas pro textil, květiny a dekorace. Chybět nám nesmí doplňky z keramiky a porcelánu. A jelikož je Provence oblastí, pro kterou je typická levandule, najdeme jí zde totiž celé lány, zapátrejme po dekoracích z levandule a lnu. Mohou to být obrázky, dřevěné hodiny, levandulové pytlíčky nebo přímo sušená levandule. Dalším přírodním prvkem je proutí. Do bytu se vám určitě budu hodit košíky z proutí a další proutěné dekorace.

Comments are closed.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat