REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archivy

Author Archive

Nápadité kostýmy a masky se hodí nejen na Halloween

Čeká vás účast na maškarním, tematické party nebo třeba na rozlučce se svobodou? Nemáte ani potuchy, kde seženete nápadité kostýmy na karneval? Navštivte e-shop zabývající se prodejen masek a karnevalových doplňků pro různé příležitosti. Určitě si vyberete a za skvělé ceny. Sehnat se zde dají autentické a velmi propracované dětské karnevalové kostýmy i převleky pro dospělé.

Akce a party v kostýmech s různou tematikou

U dětí je maškarní zábava velmi oblíbená a každé dítko by ji mělo zažít. Chystáte-li se vy nebo vaše dítě na nějakou akci v převleku, dopředu si zjistěte dostatek informací, abyste zvolili vhodné karnevalové masky a kostýmy. Někdy je určeno konkrétní téma, jindy je fantazie zcela na vás. Často se pořádají tematické party, například pirátská, halloweenská, pohádková nebo Hawaii. Sehnat správnou masku nemusí být jednoduché, ale díky skvěle vybavenému e-shopu to pro vás bude od teď už hračka.

Užijte si Halloween se vším všudy

Oblíbenou příležitostí pro převleky je Halloween. Tento svátek si získává oblibu i u nás, i když to pravé šílenství se děje v Americe, kde je tradičně slaven. Dospělí i děti se převlékají do strašidelných halloweenských kostýmů, u kterých se fantazii meze nekladou. Kromě převleku dopomohou autentičnosti strašidelného vzhledu i různé doplňky, například umělá krev, upíří zuby, karnevalové kontaktní čočky a další vychytávky. Každá akce nebo ples také potřebuje vytvořit autentické prostředí díky výzdobě a osvětlení. Svítící dekorace a girlandy jsou pro to ideální.

Tematická rozlučka se svobodou

Chystáte tematickou rozlučku se svobodou? Aby vše bylo dokonalé, zakupte převleky, dekorace, doplňky a užijte si party se vším všudy. Rozlučka může být pojata třeba jako Hawaii party, potřebovat budete určitě havajské kostýmy a pestrou výzdobu. Ať už potřebujete masky a karnevalové kostýmy na cokoliv, jistě si vyberete. V e-shopu zakoupíte i originální dárky pro vaše kamarády a rodinu.

 

Stěny získají během mžiku novou podobu díky samolepkám do bytu

Dejte stěnám novou podobu díky luxusním designovým samolepkám na zeď! Nálepky na stěny jsou momentálně hitem v oblasti dekorování stěn. Již několik let se u nás dají sehnat v kamenných prodejnách, ale ještě lépe na e-shopech. Výběr motivů je obrovský, ať už jde o dětské samolepky, nebo nálepky do dalších pokojů v domě. Na e-shopu Samolepkynazed-nej.cz kromě nálepek na zeď seženete i další zajímavé věci do interiéru nebo pro radost. Jedná se třeba o romantické přívěsky pro dva nebo veselé dekorace pro oslavy.

Vyšperkujte si váš dům podle sebe

Nechce se vám ještě malovat nebo nově tapetovat? Pokud si přejete oživit stěny nebo zakrýt nějaké ty nedostatky, které po čase na každé zdi vzniknou běžným provozem, mohou být vhodně zvolené samolepky do bytu dobrým řešením. Jde o jednoduché, ale zato efektní dekorace. Umístíte je kamkoliv se vám bude líbit, podmínkou je rovná a hladká plocha, jako stěna, sklo, zrcadlo, dřevo, nábytek nebo obklady. Nálepky se hodí třeba i do koupelny. Na e-shopu seženete i vkusné samolepky na auto, 3D nálepky nebo fototapety. Můžete si vyšperkovat celý dům nebo vaše auto.

Nálepky nejen pro děti

Dětské samolepky jsou velkým hitem do pokojíčků pro malé i starší děti. Jakmile vaše ratolesti motivy omrzí, stačí je sundat a nalepit jiné. Pokoj jde variabilně proměňovat podle toho, jak dítě poroste. Oblíbené jsou motivy autíček, zvířátek, květin nebo pohádkových postaviček. Seženete krásné samolepky do obývacího pokoje, kuchyně, ložnice, chodby i koupelny. Určitě vás nějaké motivy zaujmou a budou se hodit k barvě vašich stěn a zařízení pokoje.

Široký výběr motivů

Výběr motivů luxusních designových samolepek je obrovský. Můžete si zvolit, zda se vám více hodí barevné nebo černobílé, velké nebo malé, jednodílné nebo složené z více částí, abstraktní, s motivy zvířat, květin, samolepky siluety nebo nálepky obsahující text.

 

Fanděte od srdce motorsportu nebo fotbalu

Všechny možné propriety pro fanoušky, a dokonce na jednom místě, to je fan shop s názvem fan-store.cz. Zaměřen je na fans fotbal a fans motorsport. Volba, komu fandit, je na každém z nás. A je jedno, komu držíme palce, záleží na našem zapálení a touze daný sport, klub, stáj nebo sportovce podpořit. Ať už jste fandové BMW nebo Barcelony, je to úplně na vás. Užijte si stylové povzbuzování díky předmětům z internetového fanouškovského obchodu.

Praktické oblečení pro fanoušky

Obchod pro fandy nabízí širokou škálu zboží. Každý si zde najde něco, co ho zaujme, a co bude muset zkrátka mít. Jakmile fandíte od srdce, potěší vás různé předměty, suvenýry, doplňky a oblečení. Svůj vzhled můžete dovést k dokonalosti při fandění na zápasech i doma u televize. Pomůže vám k tomu oblečení pro fanoušky. To zahrnuje trička, mikiny, bundy, košile, kalhoty a mnoho dalšího. Nosit se dá nejen za účelem povzbuzování, ale také běžně na doma či na ven. Některé kousky jsou ideální na výlety a sportování. Vyberou si nejen muži, ale i zástupkyně něžného pohlaví, kterým není fandění sportovcům cizí, nebo děti. K doladění celku slouží doplňky pro fanoušky, jako šály, čepice, batohy a tašky.

Suvenýry pro fandy, které potěší jako dárek

K dokonalosti dovedený dres může být skvělým dárkem pro někoho blízkého. Podobně je tomu u suvenýrů pro fanoušky. Těmi uděláte radost, pokud máte ve svém okolí nějakého fanoušky Ferrari, BMW, Mercedes, nebo třeba fandu Juventus, Barcelona nebo Dortmund. Co vše patří k takovým suvenýrům? Radost udělají hrnečky, plakáty, kalendáře, hodiny, propisky, skleničky, deky a ručníky. Většina z nich není jen na ozdobu, ale jsou plně funkční. Ať už fandíte komukoliv, pořídit si můžete ve fan shopu kompletní výbavu, která vám jistě udělá radost. A pokud nevíte, čím obdarovat někoho z vašeho okolí, zjistěte si, zda náhodou není zapáleným fanouškem některého fotbalového klubu nebo motorsportu.

Bezpečná venkovní hřiště Rej her pro vaše ratolesti

Zařízení dětských hřišť dnes téměř nezná hranic. Pro děti každého věku jsou atraktivní, zajímavá a pěkná hřiště rej her. Pro městské děti jsou mnohdy houpačky, klouzačky, prolézačky a pískoviště jediným místem, kde se venku mohou vyřádit a pohrát. Je potřeba, aby šlo o moderní a bezpečná hřiště, minimalizovalo se riziko úrazu a děti si mohly zábavné prvky dosyta užít. Herní plácky, na kterých najdeme tradičnější i moderní atrakce, jsou při vybití přebytečné energie nenahraditelným pomocníkem. Venkovní dětské hřiště slouží k zábavě i rozvíjení pohybových dovedností, motoriky a rovnováhy. Na některých prvcích musí dítě prokázat i trochu odvahy.

Údržba a realizace nových dětských hřišť

Dětí dnes není venku tolik co dříve, doba se změnila, ale na hřiště pro děti bychom je rozhodně měli brát co nejčastěji. Vybudování a montáž dětských hřišť na nových místech je jistě záslužná činnost a měli bychom ji podporovat. Pro děti je zapotřebí vymyslet takové herní prvky, které je budou bavit, ale zároveň nebudou nebezpečné.  Určitá míra adrenalinu je ale zapotřebí, jinak se děti budou na hřišti nudit. Nevíte, jaké prvky na nové hřiště zařadit? Vůbec nevadí. Řešením může být hřiště na klíč, které bude zahrnovat prvky již osvědčené prověřené a vyhovující normám.

Nechte si postavit hřiště na míru

Majitel hřiště si vybere, co by na jeho herním plácku nemělo chybět, a vznikne dětské hřiště na míru. Firma se kompletně postará o celou realizaci, a majitel hřiště si pouze vybere, co by zde nemělo chybět a jakou mají mít atrakce podobu. Součástí služeb bývá dokonce i provoz a údržba, protože každé dětské hřiště by mělo být pod kontrolou, případné defekty opravovány a mělo by být zajištěno, aby bylo hřiště pro malé děti v top stavu i několik let po jeho zprovoznění.

Moderní stomatologie v Praze s péčí o děti i dospělé

Hledáte nového zubaře v hlavním městě? Moderní stomatologie praha 2 vám určitě bude vyhovovat. Dentální centrum a zubař Praha 2 nabízí estetická a komplexní řešení mnoha problémů. Jedná se o péči pro dospělé i děti. Základem je důkladná prevence, která dokáže předcházet závažnějším problémům do budoucna. Určitě se nevyplatí zanedbávat pravidelné půlroční prohlídky. Vyžadujete profesionální péči na co nejvyšší úrovni, ochotný personál a pěkné prostředí? Rozhodně nejste příliš nároční, na takové podmínky máte nárok. Určitě se vám bude líbit v zubní ordinaci Praha 2 s názvem Dentální Centrum Urbánek. Nechybí vybavení špičkovými přístroji a použití nejnovějších metod. Uvidíte, že se zbavíte i svého strachu ze zubařů.

Zdravý chrup a krásný úsměv

Stomatolog Praha se postará o váš krásný úsměv a zdraví vašich zubů. Péče zde zahrnuje nejen pravidelné preventivní prohlídky a řešení zubního kazu, ale také dentální hygienu Praha, šetrné bělení zubů, léčbu paradontózy a zubních váčků nebo estetické řešení mnoha potíží. Jedná se třeba o implantáty zubů, inlay, nové korunky a estetické fasety. Pro urgentní případy je určena místní zubní pohotovost.

Nezanedbatelná zubní hygeina

Velmi žádané je profesionální čištění zubů pomocí ultrazvuku nebo jejich bělení. Na některé věci totiž zubní kartáček zkrátka nestačí. Dentální hygiena Praha 2 vás zbaví nežádoucích pigmentací nebo zubního kamene. Můžete si také vyžádat instruktáž, jak si nejlépe čistit chrup. Pomocí nových metod můžete mít zuby jako hollywoodská hvězda. To zahrnuje i rovnátka, nejen pro děti, ale i pro dospělé.

Pomoci mohou zubní implantáty

Zubní implantáty mohou pomoci nahradit chybějící zuby. Novinkou v této oblasti jsou titanové náhrady. Zubní implantáty Praha, to jsou titanové náhradní kořeny, na které se aplikují zubní náhrady. Jsou odolné a tělo je dobře přijímá. Bát bolesti se nemusíte, vše se provádí v celkové anestezii nebo místním znecitlivění.

Zažijte tu nejlepší dovolenou s vypůjčeným karavanem

Zažijte jedinečnou dovolenou díky karavanu z půjčovny. Pokud jste tento typ cestování ještě nevyzkoušeli, nebojte se toho. Zažijete něco nového a možná už nikdy nebudete chtít vyjet na cesty jinak. Půjčovna karavanů vám umožní cestovat jinak, s patřičným komfortem a přitom svobodně. Můžete jet, kam se vám zachce, zastavit se zde na libovolnou dobu, a pokud se vám někde naopak líbit nebude, nemusíte se zde dlouho zdržet. Obytné vozy půjčovna umožní báječný zážitek pro celou rodinu. Vyrazit můžete v páru, s rodinou nebo přáteli.

Půjčit si obytný vůz se vyplatí

Půjčovna obytných vozů poskytne ten nejvhodnější vůz pro vaše účely. Užijete si cestování plnými doušky a získáte hromadu zážitků. Všechno potřebné si povezete neustále s sebou. Můžete jet kamkoliv, i za hranice. Odpadne vám neustále zabydlování a opouštění hotelových pokojů. Poznáte zajímavá místa zase z jiné perspektivy. Kde takový karavan sehnat? Samozřejmě si jej můžete přímo koupit, ale nejde o možnost výhodnou pro každého. Pokud cestujete jen občas, vyplatí se vám si obytný vůz půjčit. Půjčovna karavanů Praha je ideální volbou pro všechny z Prahy a jejího okolí.

Najděte ideální karavan právě pro vaše účely

Najděte vyhovující a ideální karavan právě pro vás v půjčovně obytných vozů Praha. Pokud byste jej vlastnili, máte s ním starosti jako s každým jiným vozem. Musíte platit pojištění, start se o servis a údržbu, mít jej kde zaparkovat. A samozřejmě je tu pořizovací cena. Takové možnosti každý nemá a také ne každý se vydává na cesty tak často, aby se mu to vyplatilo.

S obytným vozem máte ubytování zajištěno

Vypůjčení karavanu sice něco stojí, ale zase ušetříte za ubytování a třeba i za stravování, protože si budete moct chystat jídlo sami. Díky karavanu z karavany půjčovna máte ubytování zajištěno, ať jste kdekoliv. Odpadnou vám rezervace a shánění ubytování, neustálé zabydlování a obavy, že se vám tam třeba nebude líbit. V obytném voze se budete cítit jako doma.

Špičková okna Internorm vám budou dělat samou radost

Okna Internorm jsou špičkou na trhu. Tyto výrobky rakouské firmy s více než osmdesátiletou tradicí vás nezklamou. Společnost se zaměřuje nejen na plastová okna praha, ale také na kombinace plastu a dřeva s hliníkem. Takové materiály totiž lépe odolají vnějším vlivům, což je u oken zásadní. Hliník zajistí oknům exkluzivnější vzhled, a také delší životnost. Základem úspěchu je vlastní výroba okenních plastových profilů. Internorm neustále vyvíjí nějaké novinky a stávající koncepty vylepšuje. Díky tomu neustrne na místě a zachovává si skvělou pozici na trhu.

U plastových oken vsaďte na kvalitu

Plastová okna Plzeň a Praha od firmy Internorm mají výborné parametry a přitom vás finančně nezruinují. Uvažujete-li o výměně oken za plastová, určitě se obraťte na plastová okna Karlovy Vary, Plzeň a Praha. Firma se postará i o odbornou montáž a nezbytné seřízení. Profily se nestále inovují i díky zkušenostem z montáží a výroby. Kvalitní vstupní materiál a osvědčené výrobní postupy jsou zárukou, že vaše okna budou dlouho dobře sloužit.

Vyšší odolnost zaručí kombinace plastu s hliníkem

Kombinace hliníku a plastu se provádí pro vyšší odolnost. Hliník vylepší vlastnosti už tak kvalitních plastových oken a dovede je k dokonalosti. Plasthliníková okna vypadají exkluzivně a jsou podobná dřevohliníkovým, ovšem seženete je za nižší cenu. Tyto dva typy lze i kombinovat v různých částech domu. Existuje mnoho možností dekorů a barevných řešení. Jde o okna barevně stálá a všestranným využitím.

Luxusní dřevohliníková okna

Doplnění dřevěných oken o hliníkový profil je také velmi žádané. Spojení těchto dvou materiálů je šťastnou kombinací.  Dřevohliníková okna Praha patří mezi špičku na trhu. Hodí se na novostavby i starší domy, vždy vypadají reprezentativně. Pokud požadujete ta nejkvalitnější okna, určitě na ně vsaďte. Dřevohliníková okna jsou sice trochu vyšší investicí, bohatě se ale vyplatí.

Rustikální dekorace jako protipól minimalistického stylu

Trendem posledních let je neosobní, minimalistický styl, poněkud chladný a velmi jednoduchý. Typický je kov, sklo, tmavé barvy a minimum ozdob. Ne každý mu ale holduje. Mnoho lidí má doma rádo hřejivou atmosféru, dekorace a venkovský styl. Jak vytvořit příjemný domov, aby ale nebyl kýčovitý nebo přezdobený? Vsaďte na provence styl, vycházející z prvků francouzského venkova. Je světlý, pozitivní a něžný. Hodit se vám bude kvalitní smrkový nábytek a rustikální dekorace. Základem jsou totiž přírodní materiály. Není od věci je občas zkombinovat s kovovými dekoracemi a jinými prvky, což vypadá velmi zajímavě.

Nebojte se světlých barev a ozdob

Provence styl francouzského venkova je oblíbený i v našich domech a bytech. Je hřejivý, domácký, nebojí se ozdob, barev, rustikálního textilu a květinových vzorů. Nesmí chybět ani mýdla a vonné sáčky, malované hodiny, obrázky nebo kvalitní umělé květiny. Ty dovedou být věrnou napodobeninou těch pravých. Dovoleno je cokoliv, co nám zlepší náladu a navodí tu pravou venkovskou atmosféru. Přírodní materiály se kombinují s bílou a fialovou. Nebojte se investovat do dřevěného nábytku. Nevadí mu zub času, vydrží mnoho let a dá se renovovat. Dřevo vypadá dobře zkombinované s kovem. Můžete si pořídit třeba kovový stoleček, regál na víno nebo kovovou zdobenou postel.

Chybět nesmí levandule

Jakmile máme nábytek, nastal čas pro textil, květiny a dekorace. Chybět nám nesmí doplňky z keramiky a porcelánu. A jelikož je Provence oblastí, pro kterou je typická levandule, najdeme jí zde totiž celé lány, zapátrejme po dekoracích z levandule a lnu. Mohou to být obrázky, dřevěné hodiny, levandulové pytlíčky nebo přímo sušená levandule. Dalším přírodním prvkem je proutí. Do bytu se vám určitě budu hodit košíky z proutí a další proutěné dekorace.

S nadrcením tabáku a bylin vám pomohou praktické drtičky

K nadrcení tabáku nebo bylinek slouží drtičky. Vybrat si můžete jednoduchou drtičku manuální, která nepotřebuje elektrickou energii ani baterie, a pohání se ručně. Vyrobena může být z plastu, kovu nebo dřeva. Existují ale také elektrické drtičky, které fungují na běžné tužkové baterie. Jde o jakési krabičky, které mají na horní i spodní části ostré hroty. Drtičky mohou mít různou podobu, například vypadat jako fotbalový míč nebo smajlík, k dostání jsou v různých velikostech i barvách. Extravagantní tvar drtičky určitě zaujme.

Příslušenství k drtičkám

Ke každé drtičce také potřebujete příslušenství, které vám usnadní práci a následné čištění. Potřeba jsou nože a nůžky na stříhání lístků. Využijete jemný čisticí prostředek zvaný purilizer, který z drtičky nebo nůžek odstraní i jemné kousíčky bylinek nebo tabáku.

Drtičky z různých materiálů

K nejlevnějším patří plastové drtičky, v mnoha barvách, s plastovými nebo kovovými hroty, některé i s užitečným magnetickým uzávěrem. Vyhledávaným druhem jsou dřevěné drtičky s kovovými hroty, většinou vyráběné z odolného týkového dřeva. Dlouhou životnost a vysokou odolnost mají kovové drtičky.

Vytvořte si dokonalý interiér s dveřmi a podlahami Olomouc

V každém interiéru jsou potřeba podlahy a dveře. Bez nich by to zkrátka nešlo. Jde o zásadní prvky, na kterých není dobré zbytečně šetřit. Dotvářejí interiér jako celek, měly by ladit a být z vhodně zvolených materiálů. Kvalitní produkty najdete v podlahách Olomouc. Od podlah a dveří očekáváme estetiku, kvalitu, komfortní používání a dlouhou životnost. Nikdo nechce po pár letech měnit dveře nebo podlahovou krytinu. Podlahy a dveře Olomouc, to je nejen prodej, ale i poradenství a odborná pokládka Olomouc. Najdete tu řešení do většiny interiérů. Poohlédnout se můžete po produktech jednoduchých a levnějších, ale i luxusních a netradičních.

Volba podlahy nemusí být jednoduchá

Každá z místností v domě si žádá své. U podlah se zohledňuje vzhled, odolnost, příjemnost na dotek, zatížení, protiskluzovost, akustické vlastnosti i možnosti podlahového vytápění, je toho ale ještě více. Zkrátka vybrat podlahu nemusí být jednoduché. Nabízí se dřevěné podlahy, laminátové, PVC lino Olomouc, vinyl, dlažba nebo třeba koberce Olomouc. Každý druh má svá pro i proti, co vyhovuje jednomu, nemusí vyhovovat druhému. Pokud nevíte, nechte si odborně poradit.

Koberce jdou opět do módy

Do módy se opět vracejí koberce. V prostorách komerčních najdou využití především zátěžové koberce Olomouc. Ty mají krátký vlas a jednoduchý vzhled pro snadnou údržbu. Na dotek příjemné a na pohled krásné jsou bytové koberce Olomouc. Popularita roste u koberců dekoračních a kusových, dokážou nádherně oživit interiér. Luxusní koberce s dlouhým vlasem nejsou pro každého, ale do některých interiérů se vyloženě hodí.

Vybrat lino nebo PVC?

Rozhodujete se, zda koupit PVC nebo lino Olomouc? Lino je z přírodních materiálů, PVC syntetické. Oba druhy pdolahy jsou ale dnes v módě a vyrábí se ve vyšší i nižší kvalitě. K PVC Olomouc patří i vinylové podlahy. Vinyl Olomouc jsou podlahy pro náročné se zdařilými imitacemi přírodních materiálů a skvělými užitnými vlastnostmi.

Germicidní světla pro hubení škůdců

Trápí vaše rostlinky škůdci a už nevíte, jak se jich zbavit? Postřiky nezabírají, nebo se bojíte používat chemii? Odbourejte nezvané hosty biologicky. Buďto můžete použít přírodní přípravky na jejich hubení, které neškodí přírodě a lidskému zdraví, nebo stačí jednoduše namontovat germicidní světla.

K čemu germicidní světlo slouží?

Co to vlastně germicidní světlo je? Někdy se jim také říká světla desinfekční. Vyzařují speciální záření UV-C s vlnovou délkou světla 253,7 nm, které likviduje nežádoucí mikroorganismy, jako jsou bakterie, viry nebo plísně. Využití naleznou nejen u pěstitelů, ale i v chovech exotických zvířat, potravinářství a zdravotnictví.

Sterilizujte prostředí moderním způsobem

Germicidní lampa sterilizuje vzduch, povrch předmětů i tekutiny. Pořídit ji můžeme jako kompletní svítidlo, se vším všudy. Při nákupu zohledňujeme velikost ozařovaného prostoru a výkon světla . Při jejich aktivaci můžeme cítit takzvaný přepálený vzduch, který není škodlivý, nejedná se ještě o ozon.

 

Vybavení do přírody pro všechny nadšence sportu a táboření

E-shop s vybavení do přírody totemrso.sk přináší vše pro dobrodruhy, skauty a výletníky. Věci pro kempování, turistiku a skauting vám poslouží za každého počasí, a můžete si tak své záliby užívat po celý rok. Totem přináší věci, bez kterých se už jen těžko obejdete. Navíc vás díky nim už nic nepříjemně nepřekvapí. Táboření není jen pro děti, stát se může skvělou zálibou pro celou rodinu, společně s výlety a turistikou. Potřebujete ale to správné skautské vybavení, které vás nenechá na holičkách a zajistí příjemný průběh. Můžete si pak užívat zábavu a pohodlí místo řešení zbytečností.

Aby vás v přírodě nezaskočilo počasí

Do přírody nevyrážejte bez důkladné přípravy. Základní turistické vybavení zahrnuje samozřejmě především oblečení a boty, ale potřebujete i vhodně velký batoh, mapu, karimatku, stan, spacák, potřeby pro přípravu jídla v přírodě, nářadí, kompas, lékárničku a mnoho jiných outdoorových doplňků a vychytávek. Všechny věci je na cesty třeba do něčeho umístit, a k tomu poslouží skautské batohy nebo jiné batohy vhodné pro turistiku. Sehnat můžete i dětská zavazadla, menší tašky jen na pár nezbytností, ledvinky nebo batohy určené na kolo. Chcete si v přírodě nebo doma na zahradě pohodlně odpočinout? Pořiďte si kempingový nábytek, který je víceúčelový.

Vybavte tábor nejen pro skauty

Jakmile se pořádá dětský tábor, je nezbytné správně jej vybavit. Poslouží menší chatky nebo stany, oblíbené jsou tradiční stany pro skauty vybavené podsadou, a atraktivně vypadají týpí. Jako zázemí se využívají velké stany. Vybavení tábora se trochu odlišuje od jeho zaměření nebo lokality, ve které je postaven. Při stavbě pomohou impregnační spreje nebo šponovací lana. Žádnému táboru by pak neměla chybět táborová vlajka. Klasikou jsou skautské tábory, zažilo je už mnoho generací a mnoha dětem vydrží tato vášeň až do dospělosti. S tím souvisí i typické skautské oblečení.

Kravaty jsou elegantním doplňkem moderního muže

Klasické kravaty jsou tradiční součástí obleků, a tato výbava by neměla chybět žádnému muži. Vypadají elegantně, a pro některé události jsou vyloženě vyžadovány jako součást dres-code. Někdy lze kravaty nahradit motýlkem. Motýlky ale nesluší každému muži a pro některé příležitosti jsou méně vhodné. Kravat je dnes obrovský výběr. Není problém najít tu pravou na večírek, do práce, na promoci, pohřeb, oslavu nebo třeba na svatbu. K nejčastějším volbám oblečení patří pro společenské události bílá košile, tmavší oblek a tmavá kravata. Vázanka celek doplňuje a oživuje. Velmi pěkné je, sladí-li muž svůj oděv s šaty partnerky. Kravaty jsou pro muže jedním z mála povolených doplňků do společnosti, spolu s motýlky nebo ozdobnými kapesníčky. Vhodný je pak ještě pásek a hodinky.

Luxusní kravaty různých podob

Vhodně zvolená kravata zalichotí vašemu vzhledu. V módě jsou dnes hlavně úzké kravaty. Svou linií zeštíhlí a prodlouží postavu, zejména tu vysportovanou. Skvělou volbou vždy budou luxusní kravaty z pravého nebo i umělého hedvábí. Jsou příjemné na dotek, krásně vypadají, a dlouho vydrží pěkné. Navíc díky pevné proložce vykouzlíme u kvalitní kravaty pevný a slušivý uzel. Zkrátka s hedvábnou kravatou nikdy neuděláte chybu. Pokud si nejste jisti volbou barvy, inspirujte se módními trendy. Hitem jsou vínové nebo modré úzké kravaty. Pokud se chystáte na velmi formální událost, a nevíte, co obléci, zvolte raději kravatu širší a v černé barvě.

Kravaty pro mnoho příležitostí

Výběr kravaty je pro většinu příležitostí individuální záležitostí. Mimo formální události můžete zvolit i výraznější barvy a zajímavé vzory. Důležité je, aby vše dohromady ladilo, a zohlednit je nutno i vaši partnerku, pokud nevyrážíte na akci sami. Na večírky a party se hodí i extravagantnější modely. Vyrábějí se i nádherné dětské kravaty v pestrých i tlumenějších barvách. Mnoho mužů nosí v práci i mimo ni reklamní kravaty, ty bývají součástí stejnokroje.

Dřez je naprostou nezbytností každé kuchyně

V každé kuchyni nebo kuchyňce má své místo dřez. Tento pomocník v moderní době získává různé podoby, funkce ale zůstává stále stejná. Je mycím centrem kuchyně, bez kterého se vaření a příprava jídla neobejdou. Tento kuchyňský prvek nekupujeme mockrát za život, proto bychom se neměli bát investovat trochu více a dopřát si opravdovou kvalitu. Výběr by měl být pečlivý, a to podle našich preferencí a vkusu, ale také podle toho, jak vypadá kuchyně a jak je řešena. Velká domácnost potřebuje dřez co největší, menší domácnosti, která je navíc vybavena myčkou, bude postačovat nějaký menší. Zvažme, jaké dřezy se hodí do naší kuchyně a jaké se nám líbí. Na výběr máme mnoho velikostí, materiálů a tvarů. Valná většina lidí si dnes vybírá nerezové dřezy, které jsou dostupné a nerozšířenější. Stále větší oblibu získávají dřezy granitové. Ale možností je daleko více.

Dřezy do moderních i retro kuchyní

Dřezy mohou být jednoduché, ale i trochu složitějšího pojetí. Problém není sehnat dřez s velkou odkapovou plochou nebo dvojitý. V úvahu musíme vzít vzhled kuchyně, přítomnost či nepřítomnost myčky nádobí, a jak často vaříme. Oblíbené jsou rohové dřezy, skvěle padnoucí do rohově řešených moderních linek. Na chytu či chalupu nebo do retro linek se hodí smaltované dřezy, na které už zcela běžně nenarazíme. Součástí každé realizace linky jsou montáže dřezů. Existují i praktické doplňky jako dávkovač saponátu, drtič odpadu a další.

Nerez není jedinou variantou

Ačkoli mnoho lidí automaticky sahá po dřezu z nerezu, není to rozhodně jediná varianta. Výběr materiálu je klíčový. Kromě smaltu a nerezu existují další materiály. Tradiční jsou keramické dřezy, hodící se do moderních i rustikálních kuchyní. Jejich pořizovací cena bývá vyšší, ale jsou velmi stylové a jejich klasický vzhled dodá kuchyni šmrnc. Hitem jsou dnes granitové dřezy s rozmanitými možnostmi vzhledu a výbornými vlastnostmi. Jejich obdobou jsou křemenné dřezy s vyšším podílem křemene a lesklým povrchem. Kompromisem mohou být kompozitní dřezy ze speciálního lisovaného materiálu.