REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archivy

Kondenzační plynové kotle

Máte v plánu měnit starý kotel za nový? Je Vaším přáním úspornější a ekologičtější způsob vytápění domácnosti? Mezi velmi oblíbené energeticky úsporné systémy patří právě kondenzační plynové kotle. Mají menší emise až o 70% a spotřebují až o 30% méně paliva oproti běžným plynovým kotlům, na které jste zvyklí. I přesto Vám však umožní doma úplně stejné teplé zázemí.

Budoucnost kondenzačních kotlů

Vždy je třeba si dopředu rozmyslet investici do kondenzačních plynových kotlů, nejlépe ještě než začnete stavět či rekonstruovat topnou soustavu. Je to z toho důvodu, že tento druh kotlů potřebuje speciální požadavky na tepelný spád, stavbu komína a vzhled radiátorů. Jejich životnost je ale opravdu dlouhá, nezradí Vás, mají velmi komfortní ovládání a investice se rozhodně vyplatí.

Princip fungování

Jak funguje plynový kondenzační kotel? Jde o přeměnu plynu na teplo. Princip kondenzačního kotle je úplně jednoduchý, při spalování palivového plynu vzniknou v kotli tzv. tepelné spaliny. Běžný plynový kotel je nedokáže zpracovat, a proto unikají do komína, kdežto kondenzační kotel tzv. latentní teplo využívá.

Zajímá Vás jak? Latentní teplo je tepelná energie, která se nachází v tepelných spalinách a jakmile se spaliny ochladí, dojde k přeměně jejich skupenství a teplo se uvolní. A právě kondenzační kotel využívá této uvolněné energie za pomocí výměníků k ohřevu topné vody. Nehledě na to, že používáním tohoto kotle přispíváte také k ochraně životního prostředí, ale i zároveň jeho účinnost je opravdu až 98% při přeměně zemního plynu na teplo.

Výhody kondenzačního kotle

  • Šetrnost nejen ve spotřebě paliva, ale i k životnímu prostředí
  • Spotřeba paliva je až o 30% nižší než u ostatních kotlů
  • Dlouhodobá životnost

Využijte dotací

I přesto, že prvotní investice do kondenzačního plynového kotle je přece jen vyšší než do obyčejného plynového kotle, rozhodně se vyplatí a brzy se vrátí. Avšak nezapomeňte, že můžete využít dotace na kotle, díky programu Nová zelená úsporám. Od roku 2015 již už není potřeba vypracovávat projekt ani odborný posudek.

 

Comments are closed.