REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archivy

Author Archive

Odvoz a likvidace odpadu

Stavíte dům nebo provádíte rekonstrukci? Máte firmu na stěhování, úklid a podobné služby a jednou za čas potřebujete zlikvidovat a odvézt odpad z místa svého klienta, ale svými možnostmi na tuto práci nestačíte? Využijte pomoci odborné firmy, která se likvidací a odvozem odpadu zabývá.

Jak probíhá likvidace odpadu?

Společnost, která se odvozem a likvidací odpadu zabývá, je vybavena vhodnými nákladními auty s dostatečnou nosností, zná dobře místa, kde je možné odpad uložit a nechat zlikvidovat. Pokud takovou profesionální firmu kontaktujete, nemusíte se o nic starat.

Firma Vám poskytne sama kontejner na odpad v různých velikostech, které dopraví až na místo určení. Kromě přistavení kontejneru pro nakládku v jakoukoliv hodinu po domluvě s Vámi také zařídí samotné naložení odpadu do kontejnerů. Nebudete si tedy muset zajišťovat žádné další stroje, případně další pracovní síly.

Co může do odvozu odpadu?

Odvoz odpadu se vztahuje na různé materiály jako například suť, štěrk, písek, cihly, dřevo, beton, železobeton. Společnosti disponují kromě různých velikostí kontejnerů většinou určených pro firemní účely také menšími dodávkami pro vyklízení soukromých bytů, domů, sklepů apod.

Ať už potřebujete odvoz odpadu v menším měřítku po vyklízení pozůstalosti či větší stěhování nebo Vás v blízké době čeká likvidace odpadu na stavbě, pomoc od profesionálního týmu, který vše zajistí komplexně, se Vám zcela jistě vyplatí.

Jak si půjčit dodávku

Mnohým z nás se to už stalo: potřebujeme něco přestěhovat a nemáme jak. Na stěhovací službu to není dost velké, na naše auto zase velké až moc. Nebo jedete ve více lidech na teambuilding, rodinnou oslavu apod. Máme pro Vás řešení.

Jedním ze snadných východisek může být pronájem dodávky. Postačí Vám platný občanský průkaz, řidičský průkaz skupiny B. Navíc se nebudete muset starat o nic jiného. V ceně pronájmu je již povinné ručení, havarijní pojištění, silniční daň a asistenční služba.

Pronájem dodávky

Půjčoven užitkových vozů je v každém větším městě dostatek. Můžete si vybrat z různých typů a velikostí aut podle své konkrétní potřeby. Některé půjčovny nabízejí i mikrobusy a nákladní vozy. V přehledu na internetových stránkách si pohodlně vyberete typ a velikost vozu a seznámíte se i s informací o ceně. Součástí cenové nabídky půjčovny dodávek bývá i tzv. vratná kauce, kterou se půjčovna jistí proti poškození vozidla. Při půjčení dodávky je tedy třeba počítat i s tímto finančním obnosem.

Výhody půjčoven dodávek

Půjčovny nabízejí možnost krátkodobého i dlouhodobého pronájmu dodávek na neomezený počet kilometrů. Za mírný poplatek vám dodávku přistaví na určené místo. Se zapůjčeným vozem můžete vyjet i do zahraničí, v takovém případě si však hlídejte dopravní předpisy, které platí za hranicemi České republiky. Nespornou výhodou je fakt, že vozy k zapůjčení jsou pravidelně kontrolovány a bývají v dobrém technickém stavu. Tak by nemělo dojít k žádné poruše vozidla po dobu vaší zápůjčky.

Rozhodujete se kam na střední školu?

Chcete chodit do krásné secesní budovy blízko centra Českých Budějovic, seznámit se s novými zajímavými kamarády a našimi kvalitními učiteli, nositeli akademických titulů? Zkuste čtyřleté maturitní studium na Střední průmyslové škole v Českých Budějovicích!

Dlouhá tradice středoškolského vzdělávání

Již více než sto let se naše Střední průmyslová škola stavební těší zájmu studentů nejen z Českých Budějovic, ale i z jiných českých měst. Byla založena v roce 1908 a v roce 1910 byla dokončena stavba secesní budovy školy s výzdobou od architekta A.Hubschmanna. V té sídlí škola dodnes a nedávno oslavila své sté výročí otevření. V současné době škola zavádí mnohé vymoženosti moderního vzdělávání, jako jsou interaktivní tabule, nové webové stránky nebo třeba státní maturity.

Co se u nás naučíte?

V oblasti stavebnictví si u nás můžete vybrat mezi následujícími obory:

  • architektonická tvorba
  • pozemní stavby
  • stavební obnova
  • dopravní stavby
  • vodohospodářské stavby

Jednou za čtyři roky otevíráme také obor geodézie a katastr nemovitostí. Ať již si zvolíte kterýkoli z našich oborů, můžete si být jisti, že s takto získanou kvalifikací nikdy nebudete bez práce. Stavebnictví je perspektivní v každé době, stavělo se vždy a stavět se i nadále bude.

Studium i zábava

Kromě každodenních povinností si u nás užijete i spoustu zábavy se svými spolužáky. Pořádáme například soutěže v práci s grafickými programy, zápasy ve fotbale i ve stolním fotbálku, bavíme se v seznamovacích kurzech pro nové žáky. Velmi oblíbené jsou exkurze a zájezdy, třeba za architekturou do Velké Británie. Scházíme se také nad návrhy architektonické úpravy budov nebo nad uměleckými projekty, jakým bylo „zmizení“ Samsonovy kašny. Neváhejte a přidejte se k nám na střední škole v Českých Budějovicích!

Jak změřit velikost prstýnku

Jak změřit velikost prstýnku bez vědomí dotyčné? Pokud chcete, aby překvapení bylo o to větší, že se trefíte i velikostí, máme pro Vás pár tipů, jak na to.

U prstenů je rozhodující znát obvod prstu, tedy vnitřní průměr prstenu. Nejobvyklejší velikosti se u dámských prstýnků pohybují od 52 až do 57, pro zásnubní prsteny jsou to pak velikosti 52 a 53.

Měření velikosti prstenu

Pro měření velikosti prstýnku byste měli vědět, pro který prst je určen. Pro zásnubní prsteny platí také pravidlo měřit na levé ruce, které je u praváků slabší než dominantní pravá ruka. U leváků je tomu samozřejmě naopak. Pozor věnujte také velikosti kloubů na prstech, přes který musí prstýnek jít navléci.

Metody tajného měření velikosti prstýnku

Jak změřit velikost prstýnku potají? Obvod prstu můžete zjistit pomocí papírového pásku nebo provázku, který omotáte kolem prstu. Proužek nebo provázek příliš neutahujte, ale také nesmí být příliš volný. Pokud máte již speciální měřící proužek s čísly, tak rovnou vidíte velikost prstýnku. Jinak použijte fix k označení obvodu prstu v místě protnutí papírovém proužku nebo provázku a velikost zjistíte po přiložení k pravítku či metru.

V případě, že Vaše přítelkyně nebo žena nosí hodně prstenů a střídá je, je snadnější způsob si jeden méně nošený prstýnek vypůjčit sebou do obchodu nebo si jen obkreslit jeho vnitřní obvod. Spolu s odbornou obsluhou, zde již najdete odpovídající velikost.

Co dělat, když vyberu špatnou velikost prstýnku?

Vybrali jste špatně? Nic se neděje. Každý prodejce Vám rád vyjde vstříc a prsten vymění nebo upraví, pokud je to možné s ohledem na osazení kameny (diamantové prsteny) nebo atypický tvar prstenu (šperk na zakázku).

Co je SMS půjčka?

Slyšeli jste již pojem SMS půjčka? Nevíte, o co přesně jde? SMS půjčky jsou krátkodobé půjčky, které jsou poskytovány pouze od omezené částky. Půjčky se sjednávají přes SMS zprávu, díky tomu jsou Vám peníze poslány na účet okamžitě.

Pro koho je SMS půjčka určena

Rychlé SMS půjčky jsou určeny především pro lidi, kterým se těsně před výplatou nedostávají peníze. Každého z nás může potkat, že se nám rozbije pračka, myčka nebo odejde nějaká součástka v autě, bez níž je vozidlo neschopné provozu. V případě, že je oprava neodkladná a Váš finanční rozpočet již tento problém nepokryje, můžete vyzkoušet právě SMS půjčky.

Výše SMS půjčky je omezena maximální finanční částkou do 15000 Kč. Úrokové sazby se pohybují od 0,89 % do 1,42 % p. d. Protože jde o krátkodobé půjčky před výplatou, je platnost SMS půjčky omezena na 7, 14, 21 nebo 28 dní. Úvěry však lze i prodloužit.

Výhody SMS půjčky

U toho typu rychlé půjčky online je výhodou především rychlost vyřízení finanční pomoci. Prostřednictvím SMS půjčky obdržíte peníze na bankovní účet po potvrzení poskytnutí úvěru do 15 minut. U méně známých bank je někdy doba převodu peněz pomalejší, ale trvá maximálně 24 hodin.

Pro případ, že se dostanete do nenadálé finanční tísně a budete potřebovat peníze rychle na účet, nezapomeňte na možnost online SMS půjčky.

Ověřené nebankovní půjčky

Nevycházíte na konci měsíce s výplatou? Postihly Vás nějaké nenadále výdaje v domácnosti? Chcete okamžité řešení bez nutnosti vyplňovat řadu papírů. Máme pro Vás možnost, jak se rychle vypořádat s menším finančním nedostatkem.

Kromě bankovních půjček, u kterých Vás čeká dlouhý proces zpracování a schvalování, existují také okamžité krátkodobé půjčky. Pomocí rychlé půjčky ihned na účet získáte peníze okamžitě bez čekání.

Pokud se Vám tedy tento měsíc nepodařilo vyjít s penězi díky rozbité pračce, opravě auta nebo jiným nenadálým výdajům v domácnosti, můžete získat okamžitou finanční injekci v podobě nebankovní půjčky. Jak poznat, že jde o ověřenou nebankovní půjčku?

U nebankovních půjček je třeba prověřit reference případně dát na zkušenosti z Vašeho okolí. Nejlépe je zeptat se přímo těch, kteří již o nějakou nebankovní půjčku požádali. nejdůležitější jsou pro Vás smluvní podmínky a výše úroků.

Smluvní podmínky půjček

Na webových stránkách poskytovatele rychlé půjčky před výplatou by měly být viditelně a srozumitelně napsané smluvní podmínky. V případě, že by Vám něco nebylo jasné můžete kontaktovat poskytovatele nebo pokračovat v hledání. Pozor na složitost formulací, které mohou skrývat řadu právnických kliček.

Výše úroků online půjčky

U poskytovatele online půjčky a sms půjčky byste měli dávat především pozor na výši úroků. Ty online půjčky, které na webu úroky za půjčení peněz neuvádí vůbec nebo nejasně, raději vynechte a pokračujte v hledání.

Jak získat půjčku před Vánoci

Ocitli jste se v životní situaci, kdy potřebujete půjčit peníze ihned? Nemáte kolem sebe nikoho, kdo by Vás založil? Nebo nechcete nikoho obtěžovat? V případě, že jde pouze o krátkodobou půjčkou před výplatou nebo právě nyní před Vánoci, existuje řada možností, jak získat peníze ihned na účet.

Rychlá půjčka online

Nevyšli jste tento měsíc s výplatou? Měli jste větší výdaje? Ať už se Vám rozbila pračka, myčka, auto nebo jen potřebujete nakoupit dárky pod vánoční stromeček, nabízí se Vám snadná možnost, jak získat okamžitou finanční injekci. Rychlá půjčka online je krátkodobá finanční výpomoc, o kterou můžete zažádat online a peníze se Vám na účtě objeví obratem.

Jak to funguje?

Služba jako rychlá půjčka online, krátkodobá půjčka či sms půjčka jsou Vám k dipozici 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Online půjčku můžete získat přes internet nebo sms zprávu. Jediné, co musíte řešit je výše půjčky a lhůtu splatnosti.

Protože jde o krátkodobé půjčky, je maximální doba splatnosti 28 dní, ale většina portálů Vám i přesto umožní prodloužit si dobu splácení. Maximální výše půjčované částky online se pohybuje kolem 15000 Kč.    

Výhody online půjčky

Hlavní výhody online půjček jsou jejich pohotová rychlost, kdy se Vám peníze objeví na účtu nejpozději do druhého dne. Dále je to minimum papírování bez nutnosti řešit Vaši nouzi s cizími lidmi.

O rychlou půjčku online může každý občan České republiky s pravidelným příjmem, dobrou platební historií a uhrazenými dluhy.

Jak ušetřit se solárními systémy?

Ušetřit náklady v domácnosti se solárními systémy je snadné, protože energii ze Slunce můžete využívat zcela zdarma a dopadá na Zem téměř každý den. Stačí tedy investovat do solárních panelů a využívat sluneční energii na ohřev teplé vody, při vytápění nebo na výrobu elektřiny. Záleží jen na Vás.

Solární systémy na ohřev vody

Jedním ze způsobů, jak využívat sluneční energii, jsou tzv. fototermické solární panely (FT panely). Solární systémy můžou ohřívat užitkovou vodu nebo také vodu na vytápění a ušetřit Vám tak až 60% nákladů energii. Největší účinnost solárních panelů je od jara do podzimu. V létě pak vznikají přebytky energie, takže je vhodné mít k solárnímu systému připojený zásobník.

Fotovoltaické solární systémy

Druhým typem jsou fotovoltaické solární systémy, které jsou v domácnostech využívané na výrobu elektřiny. Každý solární panel se skládá z fotovoltaických článků, které lze spojit do různých útvarů. Životnost fotovoltaických panelů (FV panely) je dlouhá a jejich účinnost se pohybuje kolem 17-25%.

Nová zelená úsporám

Oba typy solárních systémů patří mezi obnovitelné zdroje energie, které jsou finančně podporovány Ministerstvem životního prostředí v programu Nová zelená úsporám. Dotace na solární panely se pohybují ve výši od 30 000 do 100 000 Kč.

Správná péče o zuby

Chcete mít zářivý úsměv filmových hvězd? Za krásnými bílými zuby nestojí pouze drahé zákroky, ale také správná domácí péče a pravidelné prohlídky u odborníka. Zdravý chrup se Vám jistě vyplatí a to nejen z hlediska estetického, ale také po zdravotní stránce.

Správná technika čištění zubů

Základem po zdravý chrup je pravidelné čistění zubů. Jak si správně čistiti zuby? Kolikrát denně a jak dlouho? Správná technika čištění zubů využívá krouživého pohybu, které šetří krčky a zároveň do všech záhybů. Držte kartáček jako tužku, čímž předejdete zbytečnému tlaku na dásně a zubní sklovinu. Vlákna kartáčku by měly se zuby svírat úhel asi 45°.

Délka čištění zubů se v současné době již neudává, spíše se doporučuje nezapomínat na mezizubní prostory, kde často vznikají kazy. Základem správného čištění zubů je nevynechávat zubní hygienu a čistit si zuby kartáčkem minimálně dvakrát denně a mezizubní prostory jednou za den.

Dentální hygiena

K čemu je dobrá dentální hygiena? Dentální hygienistka Vás naučí správné technice čistění zubů, pomůže Vám s výběrem správného kartáčku včetně mezizubního. Návštěva dentální hygieny by měla být pravidelná stejně jako u preventivní prohlídky u zubaře.

Pravidelná dentální hygiena Vám pomůže se zbavit zubního kamene a snižuje výskyt zubního kazu. Při ošetření Vám dentální hygienistka odstraní zubní plak a kámen, vyčistí mezizubní prostory a zbaví Vás pigmentace zubů.

Krásné bílé zuby

Přemýšlíte o bělení zubů? Nabízí se Vám dvě možnosti, jak si zajistit bílé zuby jako filmová hvězda. Bělení zubů můžete zvládnout sami doma nebo se Vám nabízí šetrnější způsob, kdy navštívíte svého stomatologa. Zubní lékař nebo dentální hygienistka s ohledem na pacienta vybere nejvhodnější metodu bělení zubů.

Jak vyčistit vzduch v průmyslu

Především v průmyslu je třeba dbát na čistý vzduch a vodu, jinak by mohlo dojít k vážné ekologické katastrofě nebo k poškození zdraví pracovníků. Nařízení Evropské unie dnes již přísně střeží životní prostředí a pracovní podmínky.

Vzduchový filtr pro čistý vzduch

Vzduchový filtr je zařízení, které najde své využití nejčastěji v průmyslových objektech, jako jsou například továrny, výrobní haly, nemocnice, veterinární stanice a další objekty, ve kterých zajišťují filtraci vzduchu od škodlivých výparů, částic kapalin a také pevných částic. Protože nároky na průmyslové vzduchové filtry s každým rokem stoupají, logicky se musí zvyšovat i jejich kvalita. Pokud se chystáte si pořídit nový průmyslový filtr, musíte znát pár základních věcí.

Velmi důležitým faktorem je u vzduchového filtru je takzvaná třída filtrace. Filtrační třídy se označují vždy písmenem a číslem, pro hrubou filtraci vzduchu jsou například určeny filtry označené písmenkem G, pro jemnější filtraci pak filtry s písmenkem F a ještě jemnějšího odfiltrování docílíte aplikací filtru s označením H nebo třeba U. Tyto nejjemnější filtry se používají například v potravinářském průmyslu, medicíně a dalších místech, která musejí být zcela sterilní vzduch, a znečištění by mohlo mít fatální následky.

Aktivní uhlí

Osvědčeným způsobem filtrace vzduchu je aktivní uhlí využívá k výrobě ochranných prostředků, záchytu škodlivých látek a čištění plynů. Aktivní uhlí do filtru se vyrábí z uhlí, dřeva, nebo kokosových ořechů. Tyto suroviny se zpracovávají při teplotách 200 až 300 stupňů Celsia, díky čemuž dojde k odstranění přirozené těkavé složky a také zbývající vlhkosti. Velkou výhodou aktivního uhlí je možnost jeho opakovaného použití díky regeneraci uhlí, která z něj odstraní škodlivé látky.

Filtrační patrony

Další možností čištění vzduchu je za použití filtračních patron, které se používají pro práškové lakovny, při svařování, spalování nebo zpracování dřeva. Filtrační patrony dokáží odstranit prachové částice i výpary

Izolační materiály pro zateplení domu

Chcete svůj rodinným dům ochránit před klimatickými změnami, ať už jde o horko, zimu nebo déšť? Toužíte po útulném teple domova, ale nechcete protopit celou výplatu? Řešením jsou kvalitní izolační materiály, které zajistí zateplení domu a ochranu před pronikáním vody do stavby.

Při výběru izolace si dávejte pozor na to, zda splňují nejnovější normy a atestace, které zaručí, že nejde o levné nekvalitní materiály. Velkou výhodou do budoucna je také, pokud jsou šetrné k životnímu prostředí. Kvalitní izolační materiály na hydroizolaci a zateplení domu, které se v současné době na trhu nacházejí, tyto parametry ve většině případů již splňují.

Šikovná izolační pěna

Nové technologie v oblasti izolací umožňují především snadnější aplikaci v jakémkoliv prostoru. Mezi řemeslníky a kutily je v současné době asi nejoblíbenější izolační pěna, která se nanáší stříkáním. Po aplikaci okamžitě tvrdne a lze ji tak dále brousit nebo řezat. Díky tomu je její použití velmi jednoduché a přesné, takže jej zvládnete bez profesionální pomoci i Vy.

Snadná aplikace se nabízí u polyuretanových lepidel, která jsou vhodná na lepení sádrokartonových desek a dalších tepelně izolačních materiálů. Izolační desky budou pevně držet, na jakémkoliv stavebním materiálu díky vynikající přilnavosti, kterou se polyuretanová lepidla vyznačují především.

Pro jednotlivé části domu se izolační materiály liší svým speciálním složením, takže se při výběru přesně zaměřte na to, zda Vás čeká izolace podkroví, střechy, základů domu nebo třeba izolace garáže, garážových vrat či izolace zimní zahrady.

Valentýn – svátek ve znamení květin

Uplynula již nějaká doba od Vánoc a máme tu další skvělý svátek, který získal na oblíbenosti především v Americe – Valentýn. Svátek zamilovaných. Den kdy se většina párů vydává na romantické večeře při svíčkách, den kdy se všichni milují „o trochu více než normálně“.

K Valentýnu neodmyslitelně patří květiny, zejména růže. Muž se tedy většinou celý šťastný vydává navštívit zahradnické centrum, aby měl své drahé polovičce co nabídnout, protože bonboniéra sama o sobě není zrovna velká romantika a on sám už ji taky nemá čím překvapit.

Jakou mám koupit květinu?

Ano, tradiční růže je jistě krásná květina, ale v tuto roční dobu už začínají růst i cibuloviny. Takže pokud byste chtěli být opravdu kreativní ve výběru řezané květiny, své ženě či přítelkyni můžete koupit tulipány. Určitě nebudete mít problém ho sehnat. A když zkusíte vnímat barvy (i když to moc často neděláte a rozeznáte maximálně černou od bílé) a kupte květinu jinou než červenou.

Květiny České Budějovice mají opravdu hodně velkou paletu barev, takže se nebojte experimentovat, každá květina je přece krásná. A pokud nebudou tulipány? Je i jiná možnost. Hodí se i lilie, některé ženy mají rády gerbery anebo můžete zkusit i nějakou menší kytici s více druhy květů. A pokud vám tyhle názvy, jako mně nic neříkají, nechte si poradit u obsluhy, která bude jistě poučena o problematice Valentýna.

Zapomněl jsem na květinu!

Nezoufejte a v klidu zapalte svíčky, napusťte vanu, navoňte se, připravte správné intimní atmosfér a v klidu čekejte. Problém s květinou za Vás vyřeší služba rozvoz květin České Budějovice. Až do domu ke dveřím bez nutnosti cesty na benzinu Vám zahradnické centrum nabídne čerstvé květy! Teď už stačí svou milou náležitě překvapit.

Italský nábytek – design nebo styl?

Jste při výběru vybavení do svého interiéru nároční? Toužíte po kvalitním a zároveň moderním nábytku? V tom případě hledáte designový nebo stylový nábytek, který je určený především nejnáročnějším zákazníkům.

Designový nábytek nabízí vysoce elegantní vzhled a přitom velmi komfortní posezení, které zajišťují kvalitní materiály, zejména dobře zpracovaná kůže či odolné potahové látky. Stabilní konstrukce je zajištěna masivním dřevem. Velká výhoda spočívá hlavně v designu.

Designový italský nábytek

V posledních letech kladou při výběru nábytku zákazníci důraz právě na vzhled nábytku při zařizování moderních interiérů. Špičku v oboru představuje italský designový nábytek, který je vyhledávaný díky specificky čistým tvarům a perfekcionistickému provedení i těch nejmenších detailů.

Mezi chloubu italského nábytku patří například kožená křesla a nábytek vyrobený z masivního ořechového dřeva doplněný překrásnými kresbami. Italský nábytek vychází z jednoduchosti provedení a moderního vzhledu, obě vlastnosti zaručují nadčasovost i v dnešní době. Italský nábytek není ovšem pouze o dřevě, modernímu interiéru dodají šmrnc i sedací soupravy z kovu potažené kvalitní kůží.

Luxusní stylový nábytek

Nelpíte-li příliš na moderním designu, pak Vás určitě zaujme stylový luxusní nábytek předních italských výrobců, kteří se nechali inspirovat klasickými styly. Na rozdíl od designového nábytku je vhodný do stylově zařízených místností interiéru. Jeho uplatnění najdete v obývacích pokojích, ložnicích, ale i pracoven s klasickým vybavením.

Stylový nábytek je vyroben z materiálů, které se snadno kombinují, takže se stylově přizpůsobí staromódním interiérům i minimalistickému pojetí.

Italský klasický nábytek využívá nejpreciznější techniky zdobení. K takovým metodám patří například intarzie, která je známá již od antiky. Jedná se o zdobení nábytku pomocí skládání nebo kombinaci jednotlivých dílčích kusů nábytku. Modelové řady stylového nábytku z Itálie se mohou pochlubit i dřevěnými rámy, které jsou ručně vyřezávané a klasicky zlacené.

Ať již zvolíte jakýkoli druh italského nábytku, chybu rozhodně neuděláte. Kouzlo spojení kvality, italské preciznosti a moderního designu nikdy neopadne.

Kvalitní izolace domu je základ

Nedaří se Vám snížit výdaje za vytápění domu? Už jste zkoušeli všechno možné a stále se nemůžete doplatit? Základem je kvalitní izolace domu, která zajistí nejen zateplení domu, ale také ochranu před vlhnutím zdí a plísněmi. Pokud stále nevíte, kudy Vám uniká teplo, obraťte se na odborníky. Ti provedou revizi a zjistí, kde se skrývá problém.

Začněte od základů

První velmi důležitým bodem při kontrole jistě budou základy. Izolace základů je nezbytná, aby zabránila prosakování zdiva pod terénem a tím i vzniku plísní, které jsou zdraví nebezpečné. Díky kvalitním izolačním materiálům, které jsou ohleduplné k životnímu prostředí, vytvoříte jednolitou vrstvu bez spár, která zamezí vlhnutí zdiva.

Izolace podlah

V procesu zateplení by Vás mělo zajímat také zateplení podlah, které slouží jako ochranná krycí vrstva. Izolace podlah se spíše využívá v průmyslových stavbách a ve veřejných budovách, kde je třeba vyšší odolnost jako například v dílnách nebo na parkovištích. Jde také o různé specifické funkční vrstvy podlahy jako například do nemocnice, kde se nanáší antimikrobiální podlaha, nebo dekorativní povrchy vhodné do dětských koutků apod.

Zateplení podkroví a střech

Pokud budeme pokračovat směrem vzhůru, určitě nesmíme opomenout izolaci střechy, stropu a podkroví. Zateplení střechy zajistí nejen ochranu před uniky tepla, ale také voděodolnost objektu. V případě, že obýváte také podkrovní prostory je na místě je zateplit. Izolace podkroví se projeví nejen na větším tepelném komfortu, ale také na odhlučnění od okolního prostředí.

Ať už budete zateplovat jakoukoli část Vašeho domu, vyplatí se Vám investovat do kvalitních izolačních materiálů, kam patří pěnová izolace. Snadno se nanáší, mají trvalé vlastnosti a tvoří celistvou vrstvu. Na rozdíl od skelné vaty nevlhne a neztrácí své tepelné vlastnosti. Oproti polystyrénu má pěnová izolace výhodu velké odolnosti proti mechanickému poškození.

Jak na bolest zubů?

Bolí Vás zuby, ale na prohlídku ke svému zubnímu lékaři jít nechcete, protože se bojíte? Pokud po nějaké době bolest neodchází, bude nejlepší přece jen svého zubaře navštívit. Včasný zásah Vás může zachránit před mnohem bolestivějšími zákroky a především zdravotními následky.

Zubní kaz

Mezi hlavní příčiny bolestí zubů patří zubní kaz. Chrup je pak u jedince mnohem citlivější na studené, horké, kyselé či sladké potraviny a nápoje. Předejít zubnímu kazu lze především pravidelnou zubní hygienou spolu s preventivními zubními prohlídkami a také vhodnou životosprávou skrze výživu. Dentální hygienistka Vám poradí, jak si zuby správně čistit, abyste maximálně eliminovali vznik kazu.

Paradentóza

Dalším častým problémem způsobujícím bolest zubů jsou záněty dásní, které jsou způsobeny zubním plakem a často je také doprovází krvácení dásní. V případě zánětu dásní je včasná léčba opravdu důležitá, jinak dochází ke ztrátě zdravých zubů.

Paradentóza a její léčba začíná opět u Vašeho zubního lékaře nebo zubní hygienistky, kteří nejdříve vyčistí postižená místa. Pokud je zánět dásní již v pokročilém stádiu, čeká Vás chirurgický zákrok, který je prováděn v anestezii.

Trhání osmiček

V dospělosti má řada z nás také bolesti chrupu spojené se zuby moudrosti. Osmičky jsou poměrně problémové zuby, protože na ně není v ústní dutině dostatek místa a také se často kazí díky horší dosažitelnosti kartáčkem. Trhání osmiček tedy doporučuje většina zubařů, protože působí řadu komplikací.

Osvědčeným receptem na to, jak na bolest zubů, zůstává prevence. Pravidelné návštěvy u zubního lékaře v kombinaci s každodenní zubní hygienou a správnou výživou Vám pomohou vyhnout se bolestivým zákrokům.