REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archivy

Jak pěstovat pokojové rostliny?

S podzimem se nám stále více zkracují dny, které díky svým nižším teplotám příliš nepřejí času strávenému na zahradě. Trvalky kvetoucí celé léto již pomalu odkvítají a zanedlouho zahalí vše podzimní barevný háv, který bude následovat sněhobílá pokrývka. Abyste si i během nevlídných měsíců mohli užívat nádherné květy, poradíme Vám, jak pěstovat pokojové rostliny.

Pokojové rostliny

Jaké pokojové rostliny si do domácnosti vybrat? Doma můžete pěstovat téměř cokoliv. Záleží především na podmínkách přímo u Vás v rodinném domě nebo bytě. Bez ohledu na roční dobu Vám doma bude krásně kvést po celý rok například brambořík, který není příliš náročný na péči. Krásné velké květy ibišku Vás mohou také těšit během zimy.

Mezi zcela nejoblíbenější kvetoucí pokojové rostliny patří orchideje. Orchidejí existuje celá řada a mnohé z nich jsou celoroční kvetoucí ozdobou oken a zimních zahrad. Přesto, že mezi lidmi převládá pocit, že péče o orchideje je náročná, není tomu tak. Pěstování orchidejí je ve srovnání s odměnou v podobě krásných květů velmi snadné.

Pěstování orchidejí

Pro pěstování orchidejí jsou důležité dodržet základní zásady jako je správný substrát, který bude dostatečně vzdušný a propustný. Dále je to pravidelná zálivka. Nejvíce se osvědčilo všem pěstitelům orchidej jednou týdně ponořit do vody na chvíli a pak po okapání umístit zpět na okenní parapet. S tím vším souvisí i volba správného květináče, který se doporučuje průhledný, abyste snadněji mohli kontrolovat vlhkost a propustnost substrátu, aby neuhnily kořeny orchideje.

Pro ty, kteří nelpí na kvetoucí pokojové rostlině, se nabízí v sortimentu pokojových rostlin řada druhů kapradin, banánovníky. Nebo pokud se chystáte si zařídit zimní zahradu jistě, najdete i velký výběr velkých pokojových rostlin ve velikosti XXL.

Comments are closed.