REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archivy

Izolační materiály pro zateplení domu

Chcete svůj rodinným dům ochránit před klimatickými změnami, ať už jde o horko, zimu nebo déšť? Toužíte po útulném teple domova, ale nechcete protopit celou výplatu? Řešením jsou kvalitní izolační materiály, které zajistí zateplení domu a ochranu před pronikáním vody do stavby.

Při výběru izolace si dávejte pozor na to, zda splňují nejnovější normy a atestace, které zaručí, že nejde o levné nekvalitní materiály. Velkou výhodou do budoucna je také, pokud jsou šetrné k životnímu prostředí. Kvalitní izolační materiály na hydroizolaci a zateplení domu, které se v současné době na trhu nacházejí, tyto parametry ve většině případů již splňují.

Šikovná izolační pěna

Nové technologie v oblasti izolací umožňují především snadnější aplikaci v jakémkoliv prostoru. Mezi řemeslníky a kutily je v současné době asi nejoblíbenější izolační pěna, která se nanáší stříkáním. Po aplikaci okamžitě tvrdne a lze ji tak dále brousit nebo řezat. Díky tomu je její použití velmi jednoduché a přesné, takže jej zvládnete bez profesionální pomoci i Vy.

Snadná aplikace se nabízí u polyuretanových lepidel, která jsou vhodná na lepení sádrokartonových desek a dalších tepelně izolačních materiálů. Izolační desky budou pevně držet, na jakémkoliv stavebním materiálu díky vynikající přilnavosti, kterou se polyuretanová lepidla vyznačují především.

Pro jednotlivé části domu se izolační materiály liší svým speciálním složením, takže se při výběru přesně zaměřte na to, zda Vás čeká izolace podkroví, střechy, základů domu nebo třeba izolace garáže, garážových vrat či izolace zimní zahrady.

Comments are closed.