REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archivy

Kdy je termostatická baterie tím nejlepším řešením?

Termostatická baterie do koupelny je v současnosti často a hodně skloňovaným pojmem. Celou škálu různých baterií tohoto typu najdete i na webu www.drezova-baterie.cz. Jenže i profesionální vodovodní baterie s regulací teploty nemusí být ideálním řešením pro každého. Někdy i zdánlivě obyčejná páková baterie splní svůj účel lépe. 

 

Pozor na kolísání tlaku a teploty

 

Existují totiž určitá omezení, která bezchybný chod termostatické baterie komplikují. Ideální je pro vodovodní termostatické baterie prostředí, kde je stabilně teplá voda dodávána centrálně nebo si ji domácnost sama ohřívá bojlerem. V takové situaci vlastně i baterie ztrácí smysl. Páková baterie se sprchou totiž dostává dodávky vody ve stabilním množství i teplotě. Jestliže jsou ale dodávky teplé vody zajišťovány cirkulačním čerpadlem, nemusí být stabilní. Čerpadlo se v určitých sekvencích vypíná a termostatická baterie má s tímto kolísáním potíže. Stejně tak je pro ni problematický kolísající tlak vody a také voda s vysokým obsahem minerálů, kdy se potrubí zanáší vodním kamenem.

 

Kvalitní páková baterie se sprchou je dobrou volbou

 

Pokud bydlíte v bytech, kde hrozí podobné potíže, raději na termostatické baterie zapomeňte, investice by se nemusela vyplatit, protože elektronický termostat výše zmíněnými problémy velmi trpí. Klasická páková vodovodní baterie bude v takovém případě mnohem lepším řešením. Hodí se jak moderní hranatá baterie v provedení chrom, tak i třeba retro baterie. Pokud přemýšlíte, zda bude vhodnější kohoutková baterie nebo páková, řešení s pákou je úspornější. Navíc páková baterie se dá opatřit levně. Životnost je vysoká. Mnoho českých výrobců na ni dává prodlouženou záruku. Páková baterie se sprchou je ideální výbavou koupelny. Můžete si vyhrát i s designem, hodí se i bílá, lesklá nebo matná chrom, záleží vždy na interiéru koupelny.

 

Comments are closed.