REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archivy

Máte klasický interiér? Pořiďte si retro baterii …

Každý interiér si žádá svoje. Budete-li ladit svoji domácnost v moderním nebo naopak klasickém stylu, přizpůsobíte tomuto faktu i výběr vodovodní baterie, a to jak do kuchyně, tak i do koupelny. Velice moderní jsou v současnosti i retro baterie. Na e-shopu www.drezova-baterie.cz najdete celou řadu modelů, které ve stylu, který byl módní v dávné minulosti.

 

Vybírejte s ohledem na požadavky i rozteč

 

Internetový obchod Drezova-baterie.cz nabízí široký výběr. Výrobci zde představují vodovodní baterie s masivními kohoutky. K dispozici je stojánková baterie montovaná do přívodů vody umístěných přímo v umyvadle, ale i nástěnná baterie nasazovaná na vývody přímo do zdi. Záleží jenom na vás, jakou variantu potřebujete s ohledem na rozvody vody.

Retro baterie také může mít různé podoby, například s otočným ramínkem, s horním ramínkem, s otočným horním ústím. Vybírejte s ohledem na své provozní požadavky. Mějte také na paměti, že ještě než si vyberete konkrétní model, musíte mít jasno i v tom, jakou má mít baterie rozteč. Používají se rozteče 150 mm a 100 mm, v současnosti je obvyklejší první z nich, ale není vyloučeno, že se v retro interiérech nemůže vyskytovat druhá varianta. Proto pozor na ni. Redukce je samozřejmě možná, ale nevypadá vzhledově dobře.

 

Úsporné mohou být i kohoutky

 

Čeští výrobci jako například Novaservis se svým modelem Titania Retro II slaví úspěchy. Baterie mohou být v provedení chrom, lesklá a vypadají opravdu stylově a luxusně. Kritici retro baterií často poukazují na to, že pákové moderní baterie jsou úspornější než kohoutkové. Ovšem samozřejmě záleží vždy na uživateli. Pokud se stojánkovou či nástěnnou baterií naučíte správně zacházet, dosáhnete úspor i u retro modelů. Navíc můžete tyto baterie pořídit i poměrně levně. Nabízejí se také různé varianty provedení, retro baterie může být třeba i se sprchou.

 

Comments are closed.