REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archivy

Kde se nalézá skvělá restaurace s dětským koutkem? V Pivovaru Chýně

Pro vyhládlé turisty, milovníky cykloturistiky i rodinky s dětmi Pivovar Chýně chystá vaří výtečná polední menu a klasické speciality české kuchyně. V pivovaře se dříve choval dobytek, byl součástí klášterních hospodářských stavení. Dnes se v pivovaru nachází výletní restaurace s dětským koutkem Praha, pivnice nebo příjemné odpočinkové místo s občerstvením.

Pivovar Chýně u Prahy má doboru polohu přímo na cyklistické trase, výletníci si na letní zahrádce objednávají výtečné domácí bramboráky, domácí daňčí klobásky, steaky, všelijaké doma dělané limonády pro nejmenší ratolesti a polotmavou dvanáctku – pivo – pro žíznivé dospělé. Znamenitá restaurace s dětským koutkem Praha byla postavena obzvláště pro rodiny s malými dětmi, na které v dětském koutku čekají rozmanité zábavné činnosti, jako je například návštěva babičky z pohádky, malování na obličej, je vystaven skákací hrad, připravují se odpoledne se soutěžemi či diskotéky s bublinkami. Připravují se zde rovněž narozeninové slavnosti pro děti a zábavy s výborným občerstvením. Cestující si v útulné restauraci mohou zpříjemnit čekání na let díky poloze nedaleko Letiště Václava Havla v Ruzyni.

Levné polední menu a speciality české kuchyně se skládají z lahůdek pro mlsné jazyky, jako například masa na grilu, pečené koleno na pivu, chutný pivovarský guláš, speciálně pečená žebírka, jedinečný tatarák z pravé svíčkové, steaky připravované z různých typů masa, připravují se staročeské hody, v nabídce je králičí špíz, husí nebo kachní specialitky, skvělá hovězí svíčková, dobrá svíčková z telecího masa, popřípadě výtečná svíčková na smetaně. Každé polední menu pojímá polívku a hlavní jídlo za pěkných 85 korun českých. Piva z menu jsou kvasnicová, kvašená spodem i nefiltrovaná svrchně. Vaření piva stojí na staročeských tradičních základech a klasických postupech, a to za použití sladu, dále vody i chmele. A tak český světlý ležák je tradiční světlé, kvasnicové pivo uvařené z tuzemských surovin, doplňované žateckým chmelem.

Comments are closed.