REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archivy

Epilace nebo depilace? Jak na léto bez chloupků

Epilace nebo depilace?
Jak na léto bez chloupků

Léto už se kvapem blíží a s ním i čas krátkých sukní a odhalených nohou. Trendy moderní doby velí: „Dohola.“ Proto bychom neměli ponechat nic náhodě a zajistit si dohladka oholené nohy. Dnes si můžeme vybrat mezi různými formami epilace či depilace. Věděli jste, že pomocí laserové depilace si může odstranit chloupky nejen z nohou, ale i příliš ochlupených zad či hrudníku? Nebo už jste si konečně odhodlali k tomu skoncovat s tmavým knírkem pod nosem? Stačí si jen uvědomit, co od toho očekáváme a jak dlouho bude daná kúra účinná. Důvody nemusí být pouze estetické, ale mnohdy nás do ordinací lékařské kosmetiky přivádí i hygienické důvody.

Epilace, nebo depilace?

Na první pohled podobné názvy epilace a depilace v sobě skrývají dvě naprosto odlišné procedury. Při epilaci odstraníme nežádoucí chloupky nebo vlasy z těla kompletním zničením vlasového kořínku. Na rozdíl od epilace depilaci odstraňuje pouze viditelné části chloupků. Jak se ale zorientovat v poměrně široké nabídce, která nabízí různé metody epilace či depilace? Je užitečné rozmyslet si ještě pár věcí, které nám konečné rozhodnutí velice usnadní. Informujte se o tom:

  • jakým přístrojem bude epilace prováděna
  • jaké zkušenosti s epilacemi pracoviště
  • jestli má daný zákrok nějaké omezení a zdali Vás nemůže poškodit
  • kdy uvidíte výsledky
  • jestli je epilace bolestivá
  • kolikrát musíte zákrok podstoupit, aby byla epilace opravdu účinná
  • Laserová depilace

    Laserová depilace

Depilace rychle a spolehlivě

Největší předností depilace je její rychlost. Chloupků se při jednodušších metodách depilace můžete zbavit téměř okamžitě. Nevýhoda, která jde s výhodami ruku v ruce, je to, že depilace bohužel vyžaduje opakování. Její efekt je tedy krátkodobější. Každá z nás asi již sáhla po žiletce. Metoda odstraňování chloupků pomocí žiletky patří mezi nejrozšířenější metody depilace. Mnozí spotřebitelky ale dávají přednost spíše kosmetické depilaci. Kosmetická depilace ať již pomocí krémů, gelu či laseru je vítaným kompromisem mezi zdrsnělými chloupky po žiletce a metodou jejich úplného odstraňování, které také nemusí vyhovovat všem.

Pot i krev při brazilské depilaci

Brazilská depilace je odstranění chloupků v intimní oblasti cukrovou pastou nebo voskem. Ceny za podobné procedury se u nás pohybují v rozmezí 800 až 1 000 korun dle jednotlivých salonů a lokality. Pravá brazilská depilace znamená kompletní odstranění chloupků. V Evropě se ale pod pojmem brazilská depilace označuje i taková depilace, při které se v pubické oblasti ponechá ochlupení tvořící určitý tvar, nejčastěji v podobě úzkého proužku (landing strip) nebo trojúhelníku (triangle).

Laserová depilace

Laserová depilace

Laserová depilace zajistí sametově hladkou pokožku

Laserová depilace je jediná a navíc bezpečná metoda na trvalé odstranění neestetického tmavého ochlupení. Vadí Vám tmavé ochlupení nad horním rtem, na bradě a krku, v podpaží, tříslech, na hrudníku, břiše či zádech, v okolí prsních dvorců, na rukou či nohou? Laserová depilace je dokonce tím jediným řešením tehdy, když Vám chloupky zarůstají.

Jak funguje laserová depilace

Vlasy (chloupky) prochází různými vývojovými stádii – anagenem, catagenem a telogenem. Laser je schopen zničit pouze chloupky v růstové fázi tj. anagenu. Z toho vyplývá, že nestačí jedno ošetření, ale laserovou depilaci je potřeba po určitém časovém intervalu opakovat. Interval je v každé lokalitě různý. Například horní ret se ošetřuje zhruba po 6 týdnech, podpaží a třísla po třech měsících, nohy po půl roce. Průměrný úbytek je 80 % chloupků po čtyřech ošetřeních.

Comments are closed.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat