REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archivy

Scientologie v severní Itálii – Miláno

Scientologie je v Itálii silně přítomná. Více než 12 velkých organizací Scientologické církve spolu s desítkami Scientologických mísí tvoří silnou síť díky které lidé mohou poznat co je Scientologie, koupit si knihy o Scientologii a začát některý z mnoha Scientologických kurzů na zlepšení života.

V prosinci 1997 uznaly náboženskou povahu scientologie také výkonné orgány Italské vlády, když ministr klasifikoval italské vlády klasicifkova Scientologické organizace jako „náboženské a neziskové organizace“. Jak konstatuje ministerský výnos,„jediným cílem církve je podpora a rozšiřování scientologického náboženství“.

Scientologie v Itálii

Church of Scientology of Brescia
Via Fratelli Bronzetti, 20
Italy 25122 Brescia
Tel: 030 3774873
Fax: 030 3774884

Komunita dobrovolný duchovních pomáhala v roce 2009 při likvidaci následků zemětřesení v Italském městě L’Aquila. Celková pomoci čítala přes 18.000 hodin, které Scientoloové věnovali pomoci občanům, kteří byly zasaženi zemětřesením ve městě a jeho okolí. Za pomoci byli dobrovolní duchovní oceněni městem L’Aquila. Zemětřesení udeřilo které udeřilo 6. dubna 2009 mělo sílu 6,3 stupně Richterovy stupnice. Scientologové vybudovaly tábor pro postižené zemětřesením, postavili dočasné ubytování, poskytovaly a koordinovaly ošetření, starali se o prevenci epidemie a dokonce poskytovaly doučování pro děti jejichž školy byly zničeny.

Church of Scientology of Catania
Via Etnea, 468
95128 Catania
Italy
Tel: 0039-095508513

 

Scientologická církev Milano Itálie
Via Fulvio Testi 327
20162 Milano
Italy
Tel: 02 607 581

Scientologická církev Miláno, Itálie

Scientologická církev Miláno, Itálie

Miláno je druhé největší italské město, hlavní město oblasti Lombardie a provincie Milano. Je slavné díky obchodu a módě, jako sídlo opery La Scala a fotbalových klubů AC a Inter Milán. Je zde také velká gotická katedrála a řada dalších památek. Město se nachází v nížině v západní části Lombardie a protékají jím jenom malé řeky (Lambro, Olona, Seveso), většinou pod zemí. Samo město má 1,3 milionu obyvatel, s rozsáhlou a souvislou okolní aglomerací až 4 miliony.

V Miláně je řada velkých bank, jsou zde sídla velkých firem (Pirelli, Alfa Romeo aj.), konají se zde pravidelné veletrhy, např. FieraMilano. Milán je významný železniční a dálniční uzel, má dvě mezinárodní letiště a blízko města je závodní okruh Monza. Ve městě sídlí 12 vysokých škol, slavné jsou zejména umělecké školy. Nachází se zde také ekonomická tepna Itálie – burza Mibtel. Milán patří mezi nejbohatší a nejrozvinutější města Evropy.
Scientologická církev Monza Itálie
Via Arrigo Boito, 52
20900 Monza, MI
Italy
Tel: 039837334

 

Monza je italské město v oblasti Lombardie v provincii Milano. Od 11. června 2004 je oficiálně hlavním městem provincie Monza e Brianza, prakticky jím je až od komunálních voleb v roce 2009. Město je známé především díky atomobilovému okruhu. Ve středověku Monza patřila k Milánu a Viscontiům, stejně tak ale zažívala doby samostatnosti. V 19. století zde byla postavena první železnice v severní Itálii.

Scientologická církev Novara Itálie
Corso Milano, 76
28100 Novara
Italy
Tel: 0321 695321

Novara je italské město v oblasti Piemont, hlavní město stejnojmenné provincie. Historické město s významným průmyslem leží asi 35 km západně od Milána. V roce 2012 zde žilo 101 933 obyvatel.

Scientologická církev Nuoro Itálie
Via San Martino, 3
18100 Nuoro
Italy
Tel: 0784 30041

Scientologická církev Nuoro, Itálie

Scientologická církev Nuoro, Itálie

Nuoro je město v italské na ostrově Sardinie, ve vnitrozemí, v její střední, respektive severovýchodní části. Je vzdálené 30 km od pobřeží Tyrhénského moře. Je hlavním městem provincie Nuoro. K 31. prosinci 2011 zde žilo 36 158 obyvatel. Nuoro leží v kopcovité krajině, v nadmořské výšce okolo 550 m. Jihovýchodně od města se rozkládá pohoří Gennargentu, kde leží i nejvyšší hora Sardinie Punta la Marmora, 1834 m. Do centra starého města Nuora vede pěší ulice Corso G. Garibaldi. Střed města se nachází na náměstí Piazza Vittorio Emanuele. Východně od náměstí na Piazza Santa Maria della Neve leží stejnojmenný neoklasicistní dóm Santa Maria della Neve vystavěný v letech 1835 – 53. Severně pak najdeme klidné náměstí Piazza Sebastiano Satta s žulovými balvany, které mají připomínat prehistorické megality na Sardinii.[1] K nejstarším sakrální stavbě ve městě náleží kostel Madonna delle Grazie z konce 17. st. v ulici Via del Pozzo. V jihovýchodní části starého města leží park Parco di colle S. Onofrio odkud je výhled do okolí města a na pohoří Gennargentu.

Scientologická církev Padova Itálie
Via Mameli, 1/5
35131 Padova
Italy
Tel: 049 8754038

Padova je severoitalské město v oblasti Benátsko, na řece Bacchiglione, propojené kanály s řekou Brenta. Je hlavním městem provincie Padova. Žije zde 212 500 obyvatel, v celé aglomeraci pak 440 000. Ve městě sídlí slavná Padovská univerzita, jedna z nejstarších na světě. Dochovalo se zde velké množství uměleckých a kulturních památek, které však stěží přilákají tolik turistů jako 30 km vzdálené Benátky. Padova je důležitým ekonomickým centrem oblasti a jedním z nejdůležitějších logistických a dopravních uzlů celé Itálie.

 

Scientologická církev Pordenone Itálie
Via Dogana 19
33170 Pordenone
Italy
Tel: 0434 573570

Pordenone je italské město v oblasti Friuli-Venezia Giulia, hlavní město stejnojmenné provincie. V roce 2015 zde žilo 51 351 obyvatel. Město bylo osídleno již před 1 000 lety. Má malebné historické centrum. V současnosti je důležitým průmyslovým centrem regionu. Těžištěm produkce jsou domácí spotřebiče. Nejdůležitějším zaměstnavatelem je firma Zanussi (z koncernu Electrolux) a dodavatelé komponentů pro výrobu bílé techniky.

 

Otevření nové obrovské budovy Scientologické církve v Italském Miláně

Osm tisíc Scientologů a hostů, které si pozvala Scientologická církev se společně shromáždilo, aby se zůčastnili slavnostního otevření nové ideální budovy Scientologické církve v Italském Miláně. Nově do provozu uvedená budova je největší budovou na světě, ve které jsou dodávány služby Scientologie a Dianetiky. Plocha nové budovy Scientologické církve v moderní čtvrti v Italském Miláně zabírá spolu s dalšími menšími budovami plochu celého městského bloku. Užitná plocha nové budovy Scientologické církve, která stojí na třídě Fulvio Testi ve čtvrti Bicocca je nedaleko Severního parku je více než 10.000 metrů čtverečních.

 

Scientologická církev Miláno vydává novou publikaci o lidských právech

Scientologická církev Miláno pořádala 3. května 2013 den otevřených dveří a konferenci, kde představila novou brožuru Scientologie: Jak pomáháme – Sjednoceni za lidská práva: Jak učinit lidská práva globální realitou

Comments are closed.