REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archivy

Vyberte si úspornou vodovodní či dřezovou baterii !

Chcete uspořit co nejvíce vody v kuchyni u dřezu, ale i v koupelně? Vybírejte proto baterii s rozvahou. Nekupujte první, která se Vám naskytne jenom proto, že vám třeba bude připadat levná. Navštivte e-shop www.drezova-baterie.cz/, abyste si udělali obrázek, jaké baterie vůbec jsou na trhu. Tento internetový obchod má k dispozici skutečně široký výběr. Najdete tu různé druhy baterií a můžete vybírat podle své potřeby.

 

Špatná baterie přináší plýtvání

 

Je jasné, že velmi důležitým kritériem při výběru je úspora vody. Ovšem na úsporu energie se ruku v ruce váže i úspora energie na ohřev teplé vody. Špatnou baterií můžete totiž vyplýtvat opravdu hodně vody, protože regulace teplé vody nefunguje, jak má.

 

Příspěvek do rozpočtu

 

Z pohledu úspor je mnohem výhodnější páková baterie. Nastavíte si pomocí páky vhodnou teplotu a tu máte kdykoli k dispozici. Ovšem kohoutková baterie je v tomto směru mnohem méně operativní. Správnou teplotu musíte totiž nastavovat pokaždé, když otočíte kohoutkem, a to je samozřejmě spojeno s poměrně velkým plýtváním. Za další je velmi výhodná termostatická baterie. Ta umožňuje trvalé nastavení a udržování teploty. Vyplatí se ji mít třeba v koupelně u sprchy. Porovnáním pákové termostatické baterie s klasickou kohoutkovou můžeme dojít k tomu, že úspory činí i 50 %, a to jak vody, tak energie. Přepočítáno na peníze jde o docela příznivý příspěvek do rodinného rozpočtu.

 

Ušetříte i prostor

 

Ovšem úspory mohou být v případě vodovodních a dřezových baterií třeba i prostorové. Důležitá jsou v tomto případě ramínka pro vodovodní baterie. Například otočná baterie u dřezu zachytí mnohem větší radius. Výborná je baterie pod okno, která nepřekáží. Kuchyňské dřezy se totiž poměrně často montují pod okno. Také dřezové kuchyňské baterie s výsuvnou sprchou šetří místo.

 

Comments are closed.