REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archivy

Vitamíny na podporu neplodnosti

V dnešní době je normální nejdřív studovat a budovat kariéru, a tak nejsou výjimkou ani páry, které mají první dítě po čtyřicítce. Vysoký věk však nemusí automaticky znamenat problémy. V ČR je v současné době neplodných asi 20 % párů a rozhodně to nejsou jen věkově starší lidé.

Co neplodnost způsobuje, zůstává velmi často záhadou. Existují dohady o tom, že na mužské spermie má nepříznivý vliv například nošení telefonu v kapse kalhot, ale 100% potvrzené to není. Podobně je to se ženami. Ženskou neplodnost mohou mít na svědomí hormonální příčiny, opakované operace vaječníků, předchozí mimoděložní těhotenství, polypy, vývojové vady dělohy či vážná onemocnění (například jater, poruchy štítné žlázy, diabetes atd.). Někdy ale žádná příčina není zřejmá, přesto se miminko nedaří. Léky na podoru plodnosti vám mohou pomoci.

Jde proti tomu bojovat?

Existuje mnoho věcí, které můžete udělat, abyste zvýšila šanci otěhotnění. Mezi ty základní patří vyvážená strava, počítání plodných dnů, psychická pohoda či vitamíny na podporu otěhotnění. Aby tělo mohlo otěhotnět, musí být ve skvělé kondici. Dostatečně odpočívejte, pravidelně jezte a dodržujte pitný režim. Využijte i sílu bylinek a pijte čaje na podporu otěhotnění. Udělejte pro své miminko maximum.

Na trhu je také několik doplňků stravy na léčbu ženské neplodnosti. Za jeden z nejlepších je považován hormon DHEA, který je v těle schopný proměnit se na estrogen a progesteron. Pomáhá nejen zvýšit šanci na spontánní početí, ale lékaři jej doporučují užívat rovněž při oplodnění ve zkumavce. Snižuje počet samovolných potratů a má vliv na bezproblémový průběh těhotenství i porodu.

DHEA se podává mužům i ženám, protože stimuluje produkci hormonů, které tělo potřebuje. Používá se dokonce při redukci nadváhy či budování svalové hmoty. Možná i díky tomu, že pozvedává funkci celého imunitního systému, je s ním snadnější otěhotnět. Než vás však začne zajímat Dhea kde koupit, poraďte se se svým lékařem, který musí zkontrolovat, zda máte sníženou hladinu hormonu, a poté kontroluje i to, jak se zvyšuje, a stanovuje denní dávku.

Více informací o DHEA a dalších řešeních neplodnosti najdete na www.nemuzuotehotnet.cz.

Comments are closed.