REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archivy

Author Archive

Zajímá vás, co je uvnitř? Fakulta strojní pořádá pátý ročník studentské noci

Zpráva dne. V prostorách Fakulty strojní ČVUT, které nejsou běžně veřejnosti přístupné, projde 1. března 2018 ve 20.00 hodin návštěvník bránou z driftových závodních vozů předních českých jezdců, jako jsou například Lukáš Bubeníček, Lucie Wangová, Lukáš Hájek a jiní. Na dvoře se vztyčí ohromná stage a na ní se objeví Mydy Rabycad. Střídat je bude na druhé stage, která bude přímo mezi stroji v halových dílnách Fakulty strojní, formace Noisy Pots. Na dvoře bude zářit obří vzducholoď, na parkovišti budou parkovat car bary závodních vozů a mezi tím DJ auto Saurus, ze kterého zahrají DJ z řad studentů.

Pátý ročník Studentské noci opět otevře prostory Fakulty strojní ČVUT v Praze, které slouží ke zcela jiným účelům. Halové laboratoře jsou místem, kde od pondělí do pátku pracují lidé na mezinárodních projektech. Konstruují, modelují, testují a měří. Z halových dílen Fakulty strojní nedávno vyletěla první ultralehká stíhačka na světě, odstartovala studentská Formule a odborníci z oboru biomechaniky člověka svými implantáty vylepšili život stovkám lidí. Halové laboratoře, chodby a dvory Fakulty strojní se 1. března promění v srdce celé akce. „Je to ta nejsvobodnější akce na poli ČVUT. Neznám děkana, který by nejen v tomto ohledu dával svým studentům takový prostor a důvěru,“ říká Ing. Marta Špačková, vedoucí PR oddělení Fakulty strojní ČVUT.

Studentská noc dává prostor pro nahlédnutí do nevšedních míst. Umožní setkání studentů a akademiků při jiné příležitosti než během psaní zápočtů či u zkoušek. „Fakulta strojní díky Studentské noci dává prostor talentovaných studentům a nadšeným kolegům z celého ČVUT. Jedná se o jakýsi dialog mezi akademickou obcí a studenty mezi jednotlivými fakultami a širokou veřejností, který je pro nás velmi důležitý,“ přibližuje jeden z cílů Studentské noci děkan Fakulty strojní ČVUT prof. Ing. Michael Valášek, DrSc.

Otevření unikátních prostor je doprovázeno nevšedním programem. Vstup na celou akci je zdarma.

Více informací najdete ZDEZDE a ZDE

České vysoké učení technické v Praze patří k největším a nejstarším technickým vysokým školám v Evropě. V současné době má ČVUT osm fakult (stavební, strojní, elektrotechnická, jaderná a fyzikálně inženýrská, architektury, dopravní, biomedicínského inženýrství, informačních technologií) a studuje na něm přes 21 000 studentů. Pro akademický rok 2017/18 nabízí ČVUT svým studentům 128 studijních programů a v rámci nich 453 studijních oborů. ČVUT vychovává moderní odborníky, vědce a manažery se znalostí cizích jazyků, kteří jsou dynamičtí, flexibilní a dokáží se rychle přizpůsobovat požadavkům trhu. V roce 2017 se ČVUT umístilo v hodnocení QS World University Rankings, které zahrnuje více než 4400 světových univerzit, v oblasti „Civil and Structural Engineering“ na 51. – 100. místě, v oblasti „Mechanical Engineering“ na 151. – 200. místě, v oblasti „Computer Science and Information Systems“ na 201. – 250. místě, v oblasti „Electrical Engineering“ na 151. – 200. místě. V oblasti „Mathematics“ na 251. – 300. místě a „Physics and Astronomy“ na 151. – 200., v oblasti „Natural Sciences“ na 220. místě, v oblasti „Architecture“ na 101. – 150. místě, v oblasti „Engineering and Technology“ na 201. místě. Více informací najdete na ZDE.

Další zajímavé zprávy si můžete přečíst na http://www.i-zpravy.cz.

 

Ultrazvukové čištění: Moderní způsob udržování čistoty

Pokud se alespoň trochu zajímáte o moderní technologie, nemohlo vám uniknout, že se prostřednictví ultrazvuku dělá mnoho věcí. Víte, o tom, že je možné velmi efektivní čištění ultrazvukem? A na co lze využít ultrazvukové čističky?

O ultrazvukových čističkách

Ultrazvukové čističky jsou určené k efektivnímu šetrnému čištění různých povrchů. Díky tomuto zařízení snadno vyčistíte i předměty, které byste jinak vyčistili jen s velkým úsilím či vůbec. Oceníte i to, že čištění ultrazvukem je šetrné a nedochází při něm k poškození dané věci. Mějte čistý domov.

Zaujala vás ultrazvuková čistička?

Ptáte se, na jakém principu funguje a jak je možné, že umožňuje dokonalé čištění? Čištění ultrazvukem zajišťuje voda v kombinaci s vibracemi, které vytvářejí ultrazvuk. Vytváří se kmitání na frekvenci, která není pro lidský sluch dostupná. Díky ultrazvukovému měřiči, který je v přístroji, se přeměřuje ultrazvuková energie na tepelnou a následně dochází k efektivnímu oddělení nečistot. Energie v ultrazvukové čističce je obrovská, vzniká podtlak, který umožňuje odstranění mnohé špíny, které byste se jinak nezbavili. To se týká především předmětů, které nebyly čištěné dlouhou dobu.

Zaujala vás ultrazvuková čistička? Prodávají se její různé modely. Proto při výběru berte v potaz kromě její ceny i další parametry, mezi které patří především velikost vany, objemová hustota výkonu atd.

S ultrazvukovou čističkou lze vyčistit rozmanité předměty. Patří mezi ně šperky, brýle, mince, hygienické potřeby a další četné předměty.

S ultrazvukovou čističkou si poradíte s každou špínou během chvilky a bez větší námahy.

Další zajímavé články o bydlení si můžete přečíst na internetovém magazínu http://www.casopisdumazahrada.cz

 

Migréna – příznaky: Lidový recept jak zastavit bolest a nevolnost

Migréna – dědičná neurologická porucha, která se projevuje rostoucí pulzující bolesti hlavy. Mírné záchvaty migrény se vyskytují několikrát do roka, přičemž těžký – každý den, u nejběžnější formy onemocnění, přicházejí záchvaty migrény 2 až 8 krát za měsíc. Předzvěsti migrény – slabost, únava, neschopnost se soustředit, poruchy pozornosti. Po bolesti přichází ospalost, slabost, bledou kůži. Jak být fit a zdravý?

Příznaky migrény

Migréna je nemoc. Povaha bolesti při migréně se liší od jiných bolestí hlavy – počíná jednostrannou až pulzující bolesti, která postupně pokrývá polovinu hlavy a dál se rozšiřuje do čela a očí. Jednostranná bolest může útočit na levou stranu a pak se objevit na pravé straně hlavy, nebo v týlní oblasti. Doprovodné příznaky – světloplachost, nevolnost, zvracení, fonofóbie, poruchy čichu, zraku nebo pozornosti. V 10% případů se migréna vyskytuje u žen během menstruace a trvá po dobu jednoho nebo dvou dnů od jejího počátku. Migréna u dětí se projevuje ospalosti, záchvaty bolesti po spánku. U mužů, migréna se vyvíjí po namáhavém cvičení, zvyšuje bolest s nárůstem zátěže na tělo, při běhu nebo chůzi, při zvedání závaží. Perorální antikoncepce a další léky, které mají vliv na rovnováhu hormonů, včetně prostředků k hormonální substituční terapii, mohou přivodit migrénu.

TIP: další zajímavé články o zdraví si můžete přečíst na magazínu fit-zdravi.cz

Jaké jsou spouštěče migrény?

Je jich velmi mnoho a jsou nesmírně různorodé. Často jsou tytéž jako při běžných bolestech hlavy, ale mohou mít i jiné pozadí. Nejednou je mají na svědomí potraviny – čokoláda, plesnivé sýry, majonéza, jižní ovoce, alkohol – zejména červené víno, ořechy. Spouštěčem může být i akutní stres.

Účinný lidový recept na migrénu

Vezměte přibližně 2 až 3 dcl sklenici s čistou vodou a nasypte do něj přibližně 1/2 až 1 čajovou lžičku himálajské soli. Do toho vymačkejte šťávu z poloviny až jednoho celého citronu. Dobře promíchejte, aby se veškerá sůl ve vodě rozpustila a následně to vypijte. Bolest hlavy by měla za okamžik (obvykle do pár minut) ustoupit.

Další rady jak se zbavit migrény

 1. Horká koupel na nohy
 2. Dostatek pohybu
 3. Pozor na špatnou poloha u notebooků
 4. Méně čokolády, více čisté vody
 5. Pomáhá i meditace
 6. Užijte magnézium
 7. Masáž

 

 

Jak si vybrat polštář?

V každém bytě či domě a jeho ložnici bychom měli mít pohodlný polštář. Proč je důležité zvolit správný polštář? Jednu třetinu života, lidé tráví ve spánku. Zdravý spánek pro všechny je nutnost, protože bez spánku není dobrý zdravotní stav, krása, zdraví a pozitivní nálada. V takovém případě, pokud lidé spí špatně nebo trpí nespavostí, nebudou schopni udržovat konstruktivní vztahy s ostatními, komunikovat a samozřejmě hůř dosáhnou úspěchu ve svém životě.

Pohodlí nadevše  

Co se týče podmínek spánku v noci, měly by být pohodlné na maximum, a nejdůležitější podmínkou pro to je správná volba polštářů a ložního prádla. Většina lidí, bohužel používá nesprávné polštáře, a pak mají zdravotní problémy a nepohodu. Zcela se uvolníte, pokud vaše páteř má správnou polohu při spánku. Pokud zvolíte špatný polštář, následky budou nepředvídatelné, protože každý člověk má své individuální potřeby. Jeden ohyb obratlů může vést ke snížení bolesti zad, v jiných více závažných onemocnění.

Tři zásady správného výběru polštáře

 1. Polštář nesmí být ani velmi nafouknutý ani velmi tenký. Podstata je v tom, že by měl udržet vaši hlavu tak, aby byla vaše záda při ležení na boku rovná. Hlava nesmí být nahnutá příliš nahoru, a ani příliš dole.
 2. Pozor na polštáře, které po pár týdnech ztratí svůj objem. Proto je třeba si na štítku přečíst čím je polštář naplněn. Většinou polštáře, které jsou naplněné peřím, vydrží déle než polštáře naplněné polyesterem.
 3. Trpíte-li chronickými bolestmi páteře, nebo jste po operaci či po úrazu krční páteře, jsou pro vás vhodné tzv. polštáře s paměťovou pěnou, ortopedické resp. anatomické polštáře.

Mnohé polštáře mají výšku 6-16 cm, a většina lidí se cítí pohodlně na polštářích, jejichž výška dosahuje 10-14 cm. Ideálně si vybíráme polštář takový, jehož výška se rovna šířce vašich ramen. To je ta nejlepší volba.

Článek byl připraven ve spolupráci s redakcí casopisdumazahrada.cz.

 

 

Jak určit typ půdy ve vaší zahradě?

Aktuálně pro vás: Víte, jaký typ půdy máte ve své zahradě? Často můžete slyšet v konverzacích zahrádkářů: „Máme solidní písek“ nebo „my máme tvrdou zem, samou hlínu.“ Textury (jílu) zeminy jsou rozděleny na písek, písčité hlíny, lehké, střední a těžké hlíny a na lehký, střední a těžký jíl. Současně někteří zahrádkáři mylně hodnotí vlastnosti půdu podle barvy půdy. Při hodnocení půdy často dochází k mýlce, písčitá hlína je zaměňována za jílovitou a obyčejná hlína za jíl. To je způsobeno tím, že barva půdy a její odstíny závisí nejen na obsahu jílu, ale také na jeho mineralogického složení. V polních podmínkách neexistuje způsob určování složení půdy, která nevyžaduje žádné nástroje a přístupná všem. Na písčitých půdách rostliny obvykle trpí „podvýživou“ a nedostatkem vody. To je důvod, proč musí být taková zemina obohacená o humus a pojiva – kompost a rašeliny prášku. Písčité půdy mají obvykle malou příměs jílu.

Složení půdy

Půda se skládá z více složek. 50% tvoří voda a půdní roztok a 50% tvoří minerální organický podíl. Na vytváření pevné části půdní hmoty se účastní minerální podíl a organický podíl. Organickou složku (1-5% půdy) tvoří živé rostliny a živočišné organismy a neživá organická hmota. Navzájem se obměňují.

Dělení půd

Půdy dělíme podle různých kritérií, rozlišují se tyto půdní typy:

 • červeno-žluté půdy rovníkových a tropických lesů
 • červené půdy savan
 • pouštní půdy
 • rendziny vznikají na vápnitých horninách
 • žlutozemě a červenozemě
 • kaštanové půdy
 • černozemě
 • hnědozemě
 • hnědé lesní půdy
 • pozdolové půdy vznikají v mírném až chladném pásmu v oblasti jehličnatých lesů
 • sněžní půdy

Jak si půdu otestujete?

Zrnka jílu, prachu a písku rozeznáte i pouhým okem. Písčité zrna mají rozměry 2 až 4 mm, nelepí se na prsty. Při vzorku zeminy o hmotnosti 1 kg má půda nevhodnou strukturu, pokud je částic s ideálními rozměry méně než 0,5 kg. Dobrá struktura má 0,5 až 0,75 kg a velmi dobrá více než 0,75 kg částic ideálních rozměrů. Na kvalitu struktury půdy ovlivňuje i tvar částic.

Článek vznikl ve spolupráci s redakcí e-aktuality.cz.

Nevíte o čem si psát s klukem ?

Líbí se vám kluk, přidal si vás do přátel, ale nevíte co mu napsat a o čem ? Nebo uvažujete jak sbalit kluka přes SMS ? Nebo celkově nevíte co napsat klukovi ? Tak to jste tady správně, tento článek vám ukáže přesně jak postupovat a čeho se vyvarovat a hlavně, dá vám sílu a chuť do jakékoliv online konverzace s opačným pohlavím.

Aktuální profil

Co se děje jako první věc, když si tě nějaký kluk přidá do přátel ? Podíváš se mu na jeho profil. Jasně a co udělá on ? To samé ! Takže je velice důležité mít aktuální a vyšperkovaný profil, to musí mít každá žena. Například fotky, kde se líbáš s jinými kluky, nebo kde polonahá paříš na párty, by mohli odradit.

Co se týče fotek ze sportovích aktivit, dovolené apod. by mu mohly říct, že jsi normální a hlavně fajn holka, která je aktivní a nesedí jen doma. Dejte si velký pozor na vaši profilovou fotografii. Vyšpulená pusa, nebo póza je dnes pro většinu kluků velice odrazující, proto když se fotíte na profilovou fotku, snažte se tvářit normálně a přirozeně. Jak se říká v jednoduchosti je síla.

Pořádný průzkum, aneb poznej ho ještě dřív než si napíšete

Pokud nevíš o čem si psát s klukem tak jsi ještě asi neobjevila kouzlo sociálních sítí, kde najdeš o každém téměř veškeré informace. Jak se s tím dá pracovat ? 

Nejlepší způsob jak začít konverzaci je začít na nějaké společné téma. Stačí pouze projít jeho profil a oblíbené stránky, nebo skupiny ti velice dobře napoví o co se zajímá, co ho baví, jaké jsou jeho oblíbené filmy, nebo hudba apod.

Moderní obývací stěny

Dnešní článek budeme věnovat modulovým systémům obývacích stěn. Modulové systémy? O čem vlastně bude dnešní článek. Modulové systémy patří k moderním nákupům nábytku do obývacího pokoje. Modulový, tedy flexibilní, něco, co vy sami si můžete vymodulovat, sami sestavit. Ano, nabídka nábytku je dnes taková, že obývací stěny si můžete z nabídky samostatných dílů sestavit sami.

Obývací stěna pro malé interiéry

Modulový systém může vyřešit velmi lehce malé prostory. Ze samostatných dílů pro sestavení obývací stěny můžete vybrat to, co opravdu potřebujete. Již nejste odkázání na úzký výběr obývacích stěn, jelikož z převážné většiny by se Vám pro obývací pokoje daná stěna nevešla. Tak tomu bylo ještě v letech ne tak dávno minulých. Obývací stěny byly dané, již navržené sestavy, kde nebylo možné žádný z dílů ani ubírat, či naopak přidávat. Rozměr, především pak délka obývací stěny buď do vašeho interiéru byla, nebo ne. A jestli se v obývacím pokoji harmonicky zařadila, jsme ani vlastně neměli možnost moc řešit, při tak malém výběru.

Dnes při zařizování interiéru pro obývací pokoje můžeme zvážit, které díly se nám nejen líbí, ale které také prakticky využijeme, jak dlouhou obývací stěnu můžeme mít, nebo a to je nejčastější, samostatné díly rozložíme volně v prostoru, nesestavujeme je do jedné přímky. Další věcí, která se velmi zlepšila je možnost výběru z široké nabídky odstínů. Pokud se nám některý z designů líbí, určitě si vybereme i odstín. Nejsme již odkázání na jednu barvu u jednoho designu. V posledních letech se rovněž nabídka velmi přizpůsobila právě těm majitelům bytů, které stísněné prostory mají také v samotném návrhu nábytku. Častěji se objevuje nabídka polic na stěnu, ale také skříní a vitrín. Systém nábytku na zavěšení je velmi praktický a ušetří místo například velmi pohodlné, rozměrově třeba větší sedací soupravě. Dnes je prostě nabídka obývacích stěn a možnosti pořízení pro malé byty velmi široká a malý byt již není problém zařídit.

Obývací stěna pro velké interiéry

Mít velký interiér je příjemné, byt je krásný, ale pro majitele velkých prostorů je pořízení obývací stěny, či jiného typu nábytku vždy finančně náročnější. Je třeba logicky pořídit větší obývací stěnu, tedy dražší, aby se nám v prostoru jednoduše neztratila. Ale i v tomto případě právě modulové systémy, tedy flexibilní výběr samostatných dílů, může vaše finance ušetřit. Opět platí pravidlo, že nemusíte pořizovat díly nábytku k nepotřebě. Také nejrůznější závěsné systémy mohou vyplnit za malý finanční obnos prázdné stěny.

Pokud obývací pokoje zabírají velké prostory, odborníci na bydlení příliš nedoporučují zrcadla a bílý nábytek. Faktory, které opticky místnost spíše zvětšují. Ale i zde platí, že hlavně se obývací stěny musí líbit Vám, i kdyby jste zrovna nepořizovali to, co je trendy a „nosí“ se.

Kliky a bezpečnostní kování

Kliky a bezpečnostní kování patří k domovu, jako kapr do vody. Pokud i Vy máte rádi vysokou kvalitu, která jde zároveň ruku v ruce s příjemnou cenou, pak jsou kliky a bezpečnostní kování od společnosti Metalia Architekt Partner s.r.o. tou pravou trefou do černého.

Společnost Metalia Architekt Partner s.r.o. patří ke skutečným expertům na tyto jedinečné dveřní doplňky, bez nichž by žádná okna, dveře ani vrata, nikdy neplnila tu funkci, kterou mají. Máte proto jedinečnou příležitost vybrat si skutečné skvosty v podobě klik, bezpečnostních kování, dveřních zámků, kovaných klik aj.

Kliky a bezpečnostní kování pro kouzlo domova

Máte rádi skutečnou kvalitu? Nelíbí se Vám všední design a tuctovost klik, které nabízí většina obchodních domů? Pak vsaďte na skutečnou kvalitu a objednejte si kliky a bezpečnostní kování v té nejlepší kvalitě i designu.

Všechno zboží společnosti Metalia Architekt Partner s.r.o., ať již se jedná o kliky, bezpečnostní kování, bezpečnostní zámky či kování ke dveřím, jsou určeny především pro ty zákazníky, kteří mají rádi skutečnou eleganci a vědí, že skutečná kvalita dodá jejich interiéru nadčasový vzhled.

Nakupujte kliky a bezpečnostní kování online

Veškeré zboží společnosti Metalia Architekt Partner s.r.o. můžete nakupovat nejen v jejich kamenné prodejně v Brně, ale také z pohodlí Vašeho domova. Stačí se pohodlně usadit a v e-shopu Kovani-dvere.cz si vybrat to, po čem Vy i Vaše srdce touží. Luxusní kování, štítové kování, kulaté rozety, hranaté rozety a další, to je jen malý výčet toho, co na Vás zde čeká.

Jak získat zadaného muže ?

Uvažujete jak získat zadaného muže, ale nevíte jak na to ? Čistě teoreticky by to nemusel být až takový problém, protože takový muž bude rád když o něj jeví zájem i někdo jiný. Prostě pravdou je, že muži jsou jako úlovek jednodušší, než my ženy.

Muž má velice rád, když se o něj zajímají i jiné ženy, než jen ta kterou již má. Žena samozřejmě je taky ráda za jakoukoliv pozornost, ale má priority jindy, ať už to je rodina, partner apod. Muži jsou v tomto jiní a myslí hlavně na sebe. Pokud se tedy ptáte jak získat zadaného muže, odpovědí bude, že to není až tak těžké.

Chcete ho napořád?

Získat zadaného muže napořád nemusí být až tak jednoduché, jako ho svést. Tedy odpovědí na otázku jak svést zadaného muže je, že je to velmi jednoduché a jednodušší než ho získat jen pro sebe. Muž dost možná od své ženy neodejde, ale svést ho je častokrát velice jednoduchý úkol. Pokud tedy chcete získat muže pouze jako milence, máte vyhráno. Pokud chcete získat zadaného muže jen a jen pro sebe, budete muset překonat ženu, se kterou váš cíl právě je.

Zjistěte si co nejvíce informací

Pokud se chystáte získat zadaného muže pouze pro sebe, tak si jako první věc zjistěte co nejvíce informací o dané ženě se kterou právě je. Zjistěte její slabé stránky, například víte, že nemá ráda vaření, ale muž miluje jídlo ? Pak ho stačí pozvat na vámi připravenou domáci večeři, se kterou si opravdu vyhrajete. Jak se říká láska prochází žaludkem. Pokud vás zajímá jak sbalit zadaného kluka, jak přebrat kluka, nebo muže, toto je alfou a omegou celého procesu.

 • Je důležité se zaměřit na nedostatky jeho stávající ženy a ty využít jako své přednosti.

Ukázat, že s vámi mu bude lépe

Pokud vás zajíma jak sbalit ženatého muže tak se zaměřte na toto. Dokázat muži, že s vámi mu bude lépe než s jeho současnou ženou je alfa a omega pokud se ptáte jak získat zadaného muže a vůbec jak ho získat jen a jen pro sebe. Mějte ráda jeho děti, ptejte se na ně a projevte zájem i když ten zájem třeba nebude takový. Děti většinou bývají hlavním důvodem proč muži od svých žen neodchází. Většinou se bojí toho, že už je neuvidí, nebo že jeho nová žena je nepříjme.

Seznamte se s jeho přáteli

Dostaňte se do okruhu jeho přátel, bavte se snimi, je velice důležité aby vás měli rádi. Muži velice dají na názory svých kamarádů. Je velmi nutné aby vás měli rádi a udělal si u nich plusové body. Ale všeho s mírou jak se říká.

Utopenci Kluci v akci

Utopenci od Kluků v akci jsou TOP, musíte je také vyzkoušet. Ondřej od svého dědy Slaniny vyprosil recept na utopence. Filip, aby nezůstal pozadu, z recese přidal carpaccio z gothaje.

Utopenci Kluci v akci, co budete potřebovat?

Na 8 porcí si připravte:

8 špekáčků
4 velkých cibulí
4 lžíce plnotučné hořčice
8 lžic cukru
1 lžíce soli
80 ml octa
240 ml piva
4 lístky bobkového listu
8 kuliček nového koření
16 kuliček celého pepře
8 malých chilli papriček
mletý pepř

 Utopenci Kluci v akci – jak na to?

1. Špekáčky oloupeme a z každé strany podélně nakrojíme.
2. Hořčici smícháme s mletým pepřem a touto směsí pomažeme prokrojenou část špekáčků.
3. Cibuli nakrájíme na půl kolečka. Do průřezů vložíme plátek cibule a chilli papričku.
4. Špekáčky spíchneme párátkem a na těsno je vložíme do dobře vymyté a vařící vodou vypláchnuté sklenice.
5. Pivo se solí, cukrem a kořením přivedeme k varu a krátce povaříme.
Stáhneme, necháme zchladnout a přidáme ocet. Ještě vlažný nálev nalijeme na špekáčky, uzavřeme a necháme v pokojové teplotě vychladnout, pak přendáme do lednice, kde si špekáčky ještě minimálně týden odpočinou než budou nachystané ke konzumaci. Více na zenacz.cz.

Vitamíny na podporu neplodnosti

V dnešní době je normální nejdřív studovat a budovat kariéru, a tak nejsou výjimkou ani páry, které mají první dítě po čtyřicítce. Vysoký věk však nemusí automaticky znamenat problémy. V ČR je v současné době neplodných asi 20 % párů a rozhodně to nejsou jen věkově starší lidé.

Co neplodnost způsobuje, zůstává velmi často záhadou. Existují dohady o tom, že na mužské spermie má nepříznivý vliv například nošení telefonu v kapse kalhot, ale 100% potvrzené to není. Podobně je to se ženami. Ženskou neplodnost mohou mít na svědomí hormonální příčiny, opakované operace vaječníků, předchozí mimoděložní těhotenství, polypy, vývojové vady dělohy či vážná onemocnění (například jater, poruchy štítné žlázy, diabetes atd.). Někdy ale žádná příčina není zřejmá, přesto se miminko nedaří. Léky na podoru plodnosti vám mohou pomoci.

Jde proti tomu bojovat?

Existuje mnoho věcí, které můžete udělat, abyste zvýšila šanci otěhotnění. Mezi ty základní patří vyvážená strava, počítání plodných dnů, psychická pohoda či vitamíny na podporu otěhotnění. Aby tělo mohlo otěhotnět, musí být ve skvělé kondici. Dostatečně odpočívejte, pravidelně jezte a dodržujte pitný režim. Využijte i sílu bylinek a pijte čaje na podporu otěhotnění. Udělejte pro své miminko maximum.

Na trhu je také několik doplňků stravy na léčbu ženské neplodnosti. Za jeden z nejlepších je považován hormon DHEA, který je v těle schopný proměnit se na estrogen a progesteron. Pomáhá nejen zvýšit šanci na spontánní početí, ale lékaři jej doporučují užívat rovněž při oplodnění ve zkumavce. Snižuje počet samovolných potratů a má vliv na bezproblémový průběh těhotenství i porodu.

DHEA se podává mužům i ženám, protože stimuluje produkci hormonů, které tělo potřebuje. Používá se dokonce při redukci nadváhy či budování svalové hmoty. Možná i díky tomu, že pozvedává funkci celého imunitního systému, je s ním snadnější otěhotnět. Než vás však začne zajímat Dhea kde koupit, poraďte se se svým lékařem, který musí zkontrolovat, zda máte sníženou hladinu hormonu, a poté kontroluje i to, jak se zvyšuje, a stanovuje denní dávku.

Více informací o DHEA a dalších řešeních neplodnosti najdete na www.nemuzuotehotnet.cz.

Proč si pořídit na balkón stojan na květiny?

V současné době stále více a více lidí pěstuje květiny na balkonech, kde v minulosti měli hromadu starých a nepotřebných věcí. A to není překvapující, protože stávající budovy, mají větší plochu bytu i balkonu, takže mají pro skladování věcí mnohem více prostoru v bytové jednotce. Květiny s vášni nepěstují jen ženy, ale i muži. A pokud chcete umístit všechny vaše květiny na jednom místě, budete potřebovat na pomoc stojan na květiny na balkoně.

Proč stojí za to si stojan na balkónové květiny koupit?

Jak víte – často balkony se nachází na slunné straně. To je důvod, proč tam jsou příznivé podmínky pro pěstování hrnkových rostlin. Aby bylo zajištěno útulné a příjemné prostředí pro oči, je vhodné použít stojan pro balkónové květiny. Zvláště užitečné jsou police na balkon v případě, že v bytě není komora. Koupit kovový regál je velmi jednoduché jak v obchodech, tak na internetu, pouhým kliknutím na několik tlačítek.

Tipy pro výběr stojanů na balkónové květiny

Bez ohledu na to, ze kterého je vyroben materiálu, v každém případě musí splňovat několik požadavků:

Kompaktní velikost – šířka balkonu není příliš velká, takže nosič musí být vložen do úzkého výklenku;

Stojany na květiny musí dobře přenášet světlo v místnosti – jinak ho nemá smysl kupovat;

Regály jsou dodávány s dveřmi a bez nich. V tomto případě je lepší zvolit otevřený, bez dveří. Stojan na zamykání volíme v případě, že si do něj ukládáme věci. S nástupem chladného počasí, musí být květiny přesunuty do bytu. Police jsou dřevěné a kovové. A každý materiál má své výhody.

Dřevěné regály

Ty lze zakoupit v obchodě interiéru a na internetu. Dřevo vytváří pocit komfortu, má příjemnou vůni, šetrné k životnímu prostředí, ale má některé nevýhody. Dřeviny jsou nestabilní vůči teplotě, vysoké vlhkosti a mohou hnít. Kromě toho je takový nosič těžký a je nepravděpodobné, že výrobce zajistí funkci měnění výšky polic.

Kovové regály

V tomto případě jsou výrobky vyrobeny z oceli, takže unesou těžší předměty, než dřevo. Tyto regály mají zřetelnou výhodu – zvýšená odolnost proti nárazu, odolnost proti opotřebení a ochrana proti korozi (rzi), vzhledem k další vrstvě zinku nebo polymerů. Máte možnost zvolit si regál s kombinovaným materiálem – dřevo a kov.