REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archivy

Modely na dálkové ovládání

Fascinováni miniaturami skutečných dopravních prostředků jsme již od chvíle, kdy byla vyrobena první plachetnice, sestrojeno první auto nebo letadlo. Jen stěží najdete dítě, které by si nehrálo s nějakým takovým modelem. I tuhle zábavu lze posunout na další úroveň, a to s pomocí RC modelů. Tyhle „hračky“ na dálkové ovládání jsou obvykle vyráběny v měřítku 1: 32 až 1:5, vyznačují se vlastním pohonem a rádiovým ovládáním. Liší se dle složitosti ovládání, velikosti, typu motoru a ceny.

Závodní klasika

Angličáky jsme jako děti bez debat milovali, ale omezení zábavy oproti RC modelům jsou zjevné. Co do typů RC modelů jsou auta obecně nejširší skupinou. Dělí se na interiérové i exteriérové, které jsou speciálně uzpůsobeny pro pohyb v terénu, kde se hodí třeba voděodolnost. Některé jsou vhodnější pro děti (mini), přičemž některé jsou vhodné na různé soutěže a konstrukcí se podobají skutečným závodním strojům. Mezi takovými lze nalézt i Rally Legends, které potěší fanoušky tohoto motosportu.

Vzhůru do oblak

Lítat jako pták je snem nejednoho klučiny. Někteří se později stanou piloty skutečných letadel, ať už těch bojových nebo dopravních. Model letadla nebo vrtulníku na dálkové ovládání jim může tento úžasný pocit dopřát už teď. Výběr je skutečně různorodý, od hornoplošníků přes stíhačky, až po akrobatická letadla. I když jsou určeny především pro zábavu, lze pořídit také vrtulník s kamerou ke zmapování okolí.

Bacha, Tiger!

Fanoušci těžké techniky a legendárních tankových bitev si přijdou na své. Modely tanků napodobují vlastnosti jejich reálných předobrazů, včetně zvuků motorů a střelby. Tu lze simulovat pomocí infra střel nebo pro větší reálný efekt jsou v nabídce i tanky, které střílí airsoft kuličky. Užijte si bitvu s německou legendou, tankem Tiger, v poměru 1:28 a schopností překonat až 45°stoupání. Svést bitvu můžete proti tanku Abrams, Leopard nebo slavnému T-34.

Vodní dobrodružství

Pokud vás omrzí souboji na souši, vydejte se nad nebo dokonce pod vodu. Na pouštění lodiček raději zapomeňte a připravte se na pořádnou jízdu. Některé modely jsou schopny dosáhnout rychlosti až 60 kilometrů za hodinu. Kromě samotných lodí můžete zvolit také ponorky a prozkoumat hlubiny. Pohon je jak v elektrickém, tak spalovacím provedení a své si najdou jak sportovně založení uživatelé, tak ti se zaměřením na detail. Pro ně bude zajímavou volbou například bitevní loď Bismarck

Comments are closed.