REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archivy

RC modely pro všechny věkové kategorie

RC neboli radio controlled modely na dálkové ovládání nejsou ledajaké hračky. Své si najdou mladší i starší, kluci i holky. Kvalitní zmenšeniny reálných aut, letadel nebo lodí v různém měřítku a na různý typ pohonu ocení jak milovníci soubojů, akrobatických triků, tak i ti zaměření na detail zpracování.

Typy modelů

Asi nejoblíbenějším typem dálkově ovládaných modelů jsou modely aut. Silniční, terénní, bagry nebo vojenská technika jako třeba tanky. Do vnitřních prostor se hodí spíše malá dálkově ovládaná auta, s rychlostí do 10-15 km/h. Pro vodní povrch jsou dostupné nejen modely lodí, ale také ponorek. Zajímavostí je dosahovaná rychlost až k 60 km/h, případně kamerové vybavení, které dodává nový rozměr. Kamerou lze osadit i vzdušné modely jako letadla, vrtulníky nebo drony.

RC Drony

Právě drony nebo také kvadrokoptéry, jsou velmi populárním RC modelem posledních let. Své využití mají jak v prosté zábavě, tak i v profesionálnějších podmínkách a využitích. Díky kamerovému vybavení jsou schopny natáčet videa online (s přenosem do mobilu, notebooku, tabletu) nebo do záznamu, a to i v HD kvalitě. Hodí se pro zachycení různých událostí ze širší perspektivy.

Různé pohony

U jednoduchých hraček je pohon jasný, tj. většinou vítr. Pokud disponuje dálkovým ovládáním, pak jedině k udávání směru (plachetnice nebo větroň). RC modely s pohonem se dělí na dvě kategorie, a to s elektromotorem a spalovacím motorem. Elektromotor je obvyklým typem pohonu. Je nenáročný, tichý, levný. Spalovací motor je součástí profesionálnějších modelů, spíše pro pokročilé uživatele. Benefitem je především schopnost dosáhnout vyšší rychlosti.

Vychytávky a funkce

Pokud zamýšlíte brát svůj model do exteriéru, pak rozhodně oceníte voděodolnost. Voděodolné modely mají pohon a elektroniku chráněnou proti vodě, což nemusí znamenat přímo rybník, ale i mokrou trávu, kaluže nebo vlhkost. Pro dokonalý efekt jsou některé modely vybaveny světelnými a zvukovými efekty, simulující provozní zvuky. Modely tanků kromě zmíněných zvuků disponují i infra střelami pro souboje, případně airsoft kuličkami pro ještě reálnější efekt.

Zaujalo vás kouzlo RC modelů? Projděte si nabídku na Dronyrc.cz.

Comments are closed.