REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archiv

Byty a jejich rekonstrukce

Často slyšíme nářky lidí, kteří bydlí ve starých panelových domech. Stěžují si na špatné bytové jádro, na špatné podlahy, neuspořádané místnosti a na kuchyňské linky. Když se na tyto byty přijdou podívat odborníci, většinou řeknou ,,zbourat a postavit znovu,,. Z důvodu dobrého strategického umístění vašeho bytu se nechcete stěhovat, tak nastává rozhodování, jak se postavit k postupné nefunkčnosti vašeho starého bytu. Nezbývá vám nic jiného než rekonstrukce bytu.

Na našem trhu je hodně firem, které rekonstrukce bytů provádí a  z vašeho starého bytu dokáží udělat nadčasový, moderní byt. Pokud jste akční, měli byste začít u architekta, který vám pomůže s vizualizací bytu, ale většina stavebních firem s architektem spolupracuje. Tím vám odpadnou komunikační problémy, protože architekt se s firmou i s vámi domluví a vše bude probíhat podle vašeho přání. Nezapomeňte si vyžádat vzorky materiálů, které budou zdobit váš byt, jako například dlažbu, obklady, baterie a různé doplňky, které k rekonstrukci bytů patří.

Každá přestavba začíná vybouráním všeho nepotřebného, ale hlavně všeho starého, co potřebuje obnovit. Což je vedení vody, odpadů, topení a elektřiny. K této renovaci musíte dostat atesty a revize, které jsou pro rekonstrukci velmi potřebné. Pak už následují příčky, bytové jádro, okna a vše, co jste si naplánovali s architektem.

U bytového jádra a s ním spojené rekonstrukce koupelny, se ještě chvíli zastavíme. Ačkoliv je to nejmenší prostor bytu, je dost intimní a pro všechny obyvatele bytu hodně důležitý. Je vhodné, aby v koupelně bylo dostatek prostoru na osobní věci každého z vás. Efektní jsou různé poličky a zavíratelné skříňky. Proto si dejte s rekonstrukcí koupelny práci a dobře vybírejte materiály a doplňky.

Ve většině bytů je na stěně bytového jádra zavěšena kuchyňská linka. I s ní se poraďte s architektem a nechte si vyhotovit vizualizaci. Kuchyňské linky jsou různé a určitě vám splní vaše předpoklady o moderním bydlení.

Přeji vám mnoho štěstí v rekonstrukci vašeho bytu.

Comments are closed.