REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archivy

Na dovolenou do Val di Fiemme

Údolí Val di Fiemme

Přemýšlíte o lyžování v oblíbené Itálii? Pak určitě vyzkoušejte, pokud tuto oblast ještě neznáte, údolí Val di Fiemme. To se nachází nedaleko Bolzana a řada turistů z České republiky si ho zamilovala už před nějakou dobou. Hlavními důvody, proč tolik milovníků aktivní zimní dovolené jezdí na lyžování právě do údolí Val di Fiemme, jsou přehledné a prostorné svahy, kilometry sjezdovek všech stupňů obtížnosti, nádherné přírodní scenerie majestátných Dolomit a v neposlední řadě též příznivé ceny. Více o možnostech lyžování ve Val di Fiemme zde.

Největším, a též nejrozmanitějším, lyžařským střediskem ve Val di Fiemme je Skicenter Latemar. To je k nalezení přímo pod stejnojmenným horským masivem. Po jeho svazích se vinou středně dlouhé sjezdové tratě od městečka Predazzo přes Pampeago až po Obereggen. Většina spádových sjezdovek má červenou barvu a neurazí ani zkušené sjezdaře. Sportovnější úseky jsou pak k nalezení na svazích vrcholu Agnello nad městečkem Pampeago. Další jsou pak k nalezení na Pala di Santa nebo pod lanovkou Absam – Maierl.

Univerzální Obereggen

Češi si ve Ale di Fiemme oblíbili i vesničku Obereggen. Tak leží od Prahy vzdálena příjemných 700 kilometrů a s výjimkou posledních 25 kilometrů se cestuje pohodlně po dálnici. Z Bolzana je to do Obereggenu už jen asi 20 minut jízdy. V místním skiareálu čeká na lyžaře necelých 50 kilometrů upravovaných a udržovaných sjezdových tratí. Sjezdaře určitě potěší i skutečnost, že oba areály, Obereggen i již zmiňovaný Latemar, jsou součástí gigantické lyžařské oblasti s názvem Dolomiti Superski.

Skicenter Latemar

Na příznivce alpského lyžování tady čekají lyžařské terény všech stupňů obtížnosti a to téměř v ideálním koktejlu. Zdejší lanovky a vleky se řadí k nejmodernějším nejen v Itálii, ale dokonce v celých Alpách. Díky téměř stoprocentnímu pokrytí sjezdovek v celém Val di Fiemme efektivním systémem umělého zasněžování jsou tu garantovány skvělé podmínky pro lyžování i během podzimu a jara. Vítaným bonusem pro všechny návštěvníky tohoto italského regionu jsou pak bazény, wellness centra, možnosti bruslení pod širým nebem či večerního lyžování. To vše v ceně skipasu.

Pampeago snowpark

Snowpark v Obereggenu určitě potěší všechny snowboardisty a příznivci freestyle lyžování. O tom, že se tu bude líbit jak nováčkům, tak i zkušeným sjezdařům, svědčí fakt, že jde o jeden z z největších a také nejlepších v funparků v celé Itálii. Jeho hlavní pýchou je moderní U-rampa. Ta najde své využití jak v zimě, tak i v průběhu léta. Její konstrukce je použitelná ke snowboardingu a lyžování v zimních měsících, kdy je pokryta sněhem, a ke skateboardingu BMX a in-line bruslení v letním období. Pečlivě udržovaný snowpark leží v nadmořské výšce kolem 2.000 metrů přímo na svahu Pampeago.

Comments are closed.