REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archivy

Za sportem i zábavou do Apriky

Jak do Apriky?

Malebné lyžařské středisko Aprica je jedno z celé řady typicky italských městeček, ležící v severoitalském regionu Lombardie. Aprica je situována v srdci italských Dolomit a tak potěší každého aktivního jedince. A je jedno, jestli se do Itálie vydáte v zimě na lyžování nebo v létě. Městečko leží nedaleko hranice se Švýcarskem. V porovnání s dalšími městečky v Dolomitech je Aprica poměrně mladá. K jejímu založení došlo relativně nedávno, teprve kolem roku 1848.

V současnosti je Aprica malým a vesměs moderním městečkem. Již na první pohled je patrné, že se zaměřuje hlavně na cestovní ruch a sportovní turistiku. Sportovci a aktivní jedinci cestují do Apriky jak v zimě, tak také v průběhu léta. Více informací o lyžování v Aprice je možné najít na této stránce.

Lyžování v Aprice

Je zřejmé, že Aprica, díky své poloze, láká zdaleka nejvíce turistů v zimě. Hlavní aktivitou je tady samozřejmě lyžování. Je jedním z nejznámějších lyžařských center nejen v Lombardii, ale dokonce v celé severní Itálii. O Aprice se často říká, že se tu lyžuje přímo od prahu či dveří do domu. Důvodem pro toto označení je skutečnost, že v Aprice některé sjezdovky končí až v místech, kde začínají městské ulice. Stačí tedy zout lyže a k hotelům či chatám už se dá pohodlně dojít pěšky.

Aprica je pro milovníky lyžování a dalších zimních sportů skutečně dobře vybavena. Lyžaři tady mají k dispozici 20 lanovek a vleků a dohromady si v Aprice mohou zalyžovat na téměř 40 kilometrech sjezdovek. Nabídka zahrnuje jak nejjednodušší, modře značené tratě, tak i černé padáky, na které si troufají jen zkušení sjezdaři. Na druhé straně Apriky jsou pak udržovány stopy pro běžkaře. V Aprice se dále nabízí možnost bruslení a nebo si můžete po dlouhém dni, stráveném na zdejších tratích, jít zaplavat nebo zrelaxovat do veřejného bazénu.

Léto v Aprice

Ale ani v případě, že se vypravíte do Apriky v létě, se rozhodně nemusíte se bát, že se tu budete nudit a nebudete mít co dělat. I během letních měsíců má městečko pro své návštěvníky připraveno hned několik akcí a dalších možností zábavy. Hory okolo Apriky lákají kupříkladu horolezce nebo ty, co milují dlouhé horské túry skrze překrásnou přírodu. K rodinné zábavě pak patří takové aktivity, jako je lukostřelba na terč. V Aprice je dokonce v provozu centrum tohoto sportu a jeho návštěva je dobrou zábavou pro celou rodinu.

V létě je Aprica i uměleckým centrem. Přímo ve městě jsou k vidění takzvaní murales, kteří jsou pro toto městečko typičtí. Jde o umělce, kteří malují na stěny a chodníky úžasné obrazy. Ty často vypadají jako živé. V srpnu se zase v Aprice koná slavnost Sagra di Santa Maria Assunta. Ta se bude líbit zejména dětem, neboť v jejím průběhu je zajištěna zábava jak pro děti samotné, tak i pro jejich dospělý doprovod. Kdo chce poznat typickou gastronomii, může tu ochutnat některé místní speciality. K nim patří lahodné klobásky, polenta a nebo třeba výborné víno z oblasti Valtellina.

Comments are closed.