REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archivy

Začněte bydlet ve vlastním! Ještě nikdy to nebylo jednodušší

Začněte bydlet ve vlastním! Ještě nikdy to nebylo jednodušší

 

Extrémně nízké hypoteční sazby, vysoká konkurence firem ve stavebnictví a možnost získat celou řadu finančních dotací. Potřebujete snad více důvodů k tomu, proč si konečně pořídit vlastní bydlení? Vysněný rodinný domek s velkou zahradou? Nebo rovnou luxusní vilu? Přestaňte o tom jenom snít – a začněte svoje sny rovnou plnit. Právě teď k tomu máte ty nejlepší možné podmínky. Není na co čekat, není co odkládat.

 

Rozhodují zkušenosti

Zůstává snad jen poslední otázka – jakou stavební firmu si pro realizaci svého snu vybrat? No přirozeně tu nejlepší. Ještě před zahájením spolupráce si firmu pořádně proklepněte, podívejte se realizované projekty, zkuste najít ohlasy jejích zákazníků. Tyto indicie by vám měly napovědět, zda máte čest s malými podvodníčky nebo naopak opravdovými profíky. Do té druhé skupiny patří mj. např. firma Baumat.

 

Za pět let spadly na polovinu

Pamatujete si, jaká byla průměrná hypoteční sazba v roce 2009? Pokud ne, pak vězte, že se pohybovala těsně pod hranicí 6 %. A víte, jaká je dnes? Pod hranicí 3 %. Banky se doslova předhánějí ve svých nabídkách a mnohé nabízejí hypotéky ještě výhodněji, se sazbou okolo 2,6 %. To jsou historická minima. Ještě nikdy nebyl úvěr na nové bydlení levnější a výhodnější. Ještě nikdy jste neměli tak velkou příležitost, jako právě teď.

 

Pomoct můžou i veřejné peníze

Navzdory nízkým hypotečním sazbám je investice do nového rodinného domu značná a pro spoustu domácností stále nedosažitelná. Ale přemýšleli jste někdy o dotacích? Ty vám pomohou pokrýt alespoň část nákladů na výstavbu/rekonstrukci domova a celkové výdaje tak snížit do únosných mezí. A pokud se v dotacích zrovna neorientujete, nevadí – kvalitní stavební firmy vám se získáním dotace pomůžou.

 

Není vlastní jako vlastní

Při výběru nového domova se můžete podívat na nabídku realitních kanceláří a vybrat si domeček, který vás zaujme. Dělá to tak spousta lidí. Ale pokud chcete být 100% spokojení, pokud si chcete splnit svůj sen do posledního puntíku, pak si nechte postavit rodinný dům nový. Přímo od stavební firmy. Do podoby domu pak můžete mluvit už ve fázi projektu, máte možnost udělat si ho přesně takový, jaký chcete. Domov na celý život.

Comments are closed.