REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archivy

Sezóna lesních plodů

Lesní plody vaše tělo nadopují cennými látkami. Pokud už odmala milujete lesní jahody, maliny, ostružiny a borůvky, snažte se je v sezóně lesních plodů vychutnat i teď když už jste dospělí. Pokud nemáte možnost zajít si na lesní plody přímo ke zdroji do lesa, můžete je sehnat i na farmářských trzích nebo ve specializovaných obchodech.

 

Lesní plody přinášejí tělu spoustu vitaminů a minerálů, které jsou našemu tělu velice prospěšné. Například jahody a zvláště ty lesní obsahuje vysoké množství vitaminu C. V lidovém léčitelství se lesní jahody používají běžně.

 

Lesní jahody

Lesní jahody pomáhají svým složením při srdečních onemocněních, snižují vysoký krevní tlak, pomáhají při žaludečních vředech i při chudokrevnosti. Léčí ale také krevní a jaterní choroby. Pokud trpíte dnou, rozhodně sáhněte po jahodách. Kromě vitaminu C ještě v lesních jahodách najdete také vitamin E a vitaminy skupiny B. Odvar z jahod je výborný na potírání pleti, ale také na hemoroidy nebo ekzémy a hnisající rány. Chutný je i odvar z listů lesních jahod.

 

Borůvky

Borůvky jsou známé pro svůj protiprůjmový účinek. Takto působí jak čerstvé borůvky, tak i sušené. Hojně se využívají i borůvkové listy, které obsahují glukokininy a třísloviny. Odvar z listů borůvek se používá při cukrovce a při žaludečních problémech. Zevně se odvar používá při kožních onemocněních, jako je např. lupénka nebo ekzém. Plody borůvek obsahují taktéž třísloviny a navíc bioflavonoidy, provitamin A, karotenoidy, resveratrol, vitamin C, vitaminy skupiny B, ovocné cukry, hořčík, draslík, měď, mangan, chrom, zinek a železo. Borůvky jsou ceněné pro svůj účinek proti šerosleposti. Také zlepšují regeneraci sliznic, mají uklidňující účinek na nervový systém a celkově zvyšují imunitu. Působí preventivně proti infekcím a chrání před stařeckou demencí. Jsou vhodné pro ty, kteří se snaží shodit nějaké to kilo a zvyšují například i odolnost vůči radiaci.

 

Brusinky

Brusinky jsou rozšířené zejména v Evropě, ale také v Americe a Asii. Brusinky obsahují opravdu vysoké množství vitaminu C, A e E. Z minerálních látek je v nich obsažen hlavně fluor, vápník, železo, sodík, draslík, nikl, chroma a jód. Brusinky obsahují také kyselinu elagikovou, která ničí bakterie, které způsobují urologické nemoci. Proto jsem součástí tabletek na zánět močového měchýře. Brusinky mají totiž skvělý účinek v prevenci i léčbě močových cest, při zánětech ledvin a prostaty. Navíc jsou skvělým antioxidantem.

Comments are closed.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat