REGISTRACE / PŘIHLÁŠENÍ
OK 365 Internetový magazín
Rubriky
Archivy

Snižte své náklady na vytápění

Chcete ušetřit? Topíte plynem? Co takhle snížit spotřebu plynu až o 20 %? To přijde každému vhod, zvláště při rostoucích cenách plynu. Plynové kondenzační kotle to opravdu dokážou, navíc jsou vybavené spalinovým ventilátorem pro bezpečný odvod spalin komínem. Kondenzační plynový kotel výrazně šetří a jeho průměrná účinnost se uvádí mezi 96 až 104 %.

Jak je to možné?

Tento druh kotle zvládne úsporu paliva, neboť zužitkuje i tu část, která u starších kotlů uniká do komína. Funguje to úplně jednoduše, spaliny jsou plné vodních par dosahujících teplot až 180°C , procházejí dodatečnou částí výměníku, v němž kondenzují a zužitkované teplo slouží k předehřevu vratné vody z ústředního topení.

Navíc nejen že budeme mít díky němu teplo a nižší spotřebu, zároveň nás také může hřát skutečnost, že svým způsobem fungování je šetrnější k životnímu prostředí než dřívější plynové kotle.

Levné a komfortní vytápění nám také zaručují kotle na pelety. Prvním krokem je výměna staršího neekologického kotle s nízkou účinností za moderní kotel. Kotel na pelety umí sám doplňovat palivo, snadno se zapaluje a vyprodukuje opravdu jen malé množství emisí. Navíc co se týká dřevěných pelet, tak patří mezi ekologické a relativně levné zdroje vytápění.

Zajistěte si opravdový komfort…

Peletové kotle jsou obvykle připojené k teplovodní topné soustavě a jejich hlavní výhodou je automatický provoz. Pokud jste tedy byli zvyklí na starší kotle na tuhá paliva, u kterých bylo nutné několikrát denně přikládat a vybírat popel, tak kotel na pelety pro Vás bude opravdový luxus. Zde se popel vybírá totiž jednou za čtrnáct dní a doplňování paliva záleží na velikosti zásobníku, ale jen pro představu, i menší typy zásobníků není potřeba doplňovat častěji než jednou za tři týdny.

Ať už se tedy rozhodnete pro kterýkoliv kotel, nezapomeňte, že můžete využít finanční podpory státu. Kotlíková dotace je program, který umožňuje výměnu neekologických kotlů za nové, které splňují emisní nařízení.

I když se tato dotace zatím týká jen těch nejvíce postižených krajů, které měly špatné emisní výsledky, tak postupně by se měla rozšířit po celé České republice.

Comments are closed.